21.08.2022
Ростислав Гуренко:

Ростислав Гуренко: "Ми старші і маємо вести команду вперед"


Капітан оновленої юнацької команди "Металіста 1925" Ростислав Гуренко розповів про те, як команда готується до старту нового сезону, як більш досвідчені футболісти прийняли новачків та про вплив обов'язків капітана на самого Ростислава.


- На твою думку, чи встигла юнацька команда підготуватися до старту нового сезону? Адже часу на підготовку було обмаль, а команду Роман Петрович Мельник збирав майже з чистого листка?


- Особисто моя думка, що до кінця ми не підготовлені в фізичному плані, тактичному, у плані зіграності. Адже зібралася нова команда. Так, лишилося кілька людей з минулорічного складу. Ще не встигли. У зв'язку з ситуацією в країні дехто взагалі не тренувався, приїхали фізично не готовими. Почали готуватися нашвидкуруч, не було повноцінних зборів з біговою роботою, щоб в тренажерній залі займалися. Такого не було. Все швидко відбувалося, але нічого страшного. Я думаю, що з "Шахтарем" покажемо, все рівно, хорошу гру. Буде все нормально. Закінчимо готуватися вже в сезоні.


- Як ти вже казав, з минулорічної юнацької команди залишилося всього кілька гравців. Нових хлопців, як прийняли? Чи шкодуєш за тою командою?


- Дуже сумую за тою командою. Ми, я вважаю, були дуже сильною командою, в топ-три юнацького чемпіонату входили, це всім було відомо. Звісно, сумую, адже ми були сильною командою, був хороший колектив, згуртований. Як прийняли нових гравців? Добре, бо більшу частину хлопців знали, вони в академії займалися, декого з них, ті що 2005-го року народження вже підключали до тренувань з юнацькою командою. І нові хлопці 2004-го року народження приїхали. Все нормально, хороші пацани. Я, як капітан, знайшов з ними спільну мову. Всі розуміють, що ми робимо одну роботу. Тренуємося, маємо показувати результат, битися за свій клуб, за себе, за тренерів, за всіх.


- У цьому сезоні ти будеш капітаном команди. Чи відчуваєш ти додаткову відповідальність на полі та за його межами?


- Звісно, звісно. Це 100%, що відчуваю відповідальність. Я розумію, що ми старші 2003-го року народження. У минулому році старшими були хлопці 2002-го року, вони були лідерами, вели вперед нас, підказували. Юра Потімков був капітаном та завжди нам допомагав на полі. Я розумію, що планка встановлена високо і я маю її тримати, а можливо навіть і бути краще. Тому намагаюсь бути з пацанами і на полі, і за полем, підказувати. Все, що я вмію, намагаюсь пояснювати молодшим. Найголовніше, щоб я далі прогресував. Думаю, це взаємопов'язані, речі, ми маємо прогресувати разом з командою.


- Ти згадав про Юру Потімкова, чи не консультувався з ним щодо того, як виконувати функції капітана?


- Ні, щоб ми саме спілкувалися особисто на цю тема, то ні, такого не було. Я у попередніх командах бував капітаном, мінімальний досвід маю. Тому мені не було складно взяти на себе такі обов'язки. Розумію, що ми старші і маємо вести команду вперед.


- Щодо матчу першого туру. Перший суперник дуже серйозний - "Шахтар" та й кадрова ситуація у них, мабуть, трошки краща, ніж в нашій команді? Що очікуєш від цієї гри?


- Щодо кадрів, то так, у "Шахтарі" в цьому плані краще. Якщо казати навіть не про кадри, а про підготовку, то там також краще. Адже вони почали підготовку раніше, як я знаю, вони тренувалися закордоном. Тож, мабуть, функціонально та тактично вони готові трошки більше, ніж ми. До того ж, з минулої їх юнацької команди лишилося трошки більше людей. Я радий, що з нашого минулорічного юнацького складу багато хлопців підписали контракти у хороших закордонних клубах, але, відповідно, зараз у нашому складі багато молодих хлопців, які будуть вперше грати на такому рівні. Це факт. У суперників хлопці, звісно, більш досвідчені. Нічого страшного. Я нашим хлопцям завжди кажу, що потрібно, терпіти, багато працювати і все буде добре.


- Не буде такого, що команда вийде на гру вже з опущеними руками?


- Ні-ні-ні, звісно, що ні. Я їм завжди підіймаю планку, бо дивлячись на наш минулорічний юнацький склад, у нас не було все прямо ідеально, але ми виходили і не боялися. Завжди кажу, що найголовніше терпіти та не боятися. Бо у всіх є по дві руки та по дві ноги. Потрібно грати та й все. Ми всі по 10, по 11 років займаємося футболом це все не дарма. Був нещодавно спаринг зі "Штурмом", я вважаю, що це дуже серйозна команда. Ми, можливо, і не з кращого боку себе показали, але перший тайм грали молоді і, на мій погляд, вони дуже добре себе показали. Налаштувалися, щоб не боятися, а просто грати в футбол, отримувати задоволення, а найголовніше працювати та терпіти. Ось і все.


Читайте також:
"Нове обличчя юнацької команди "Металіст 1925"


Поспілкуватися, а також обговорити цю новину ви можете у нас на гостьовій!
Розмір шрифту:


Ростислав ГуренкоШахтарМеталіст 1925U19
Пресслужба "М1925"
Переглядів: 684