02.07.2022
Недєлін:

Недєлін: "Старт нового сезону - це показ того, що Україна живе"


Андрій Недєлін, виконавчий директор "Металіста 1925" розповів клубній пресслужбі про те, яку роботу зараз доводиться виконувати в клубі. Якою є кадрова та фінансова ситуація, а також що означатиме старт нового футбольного сезону для країни:


- Андрій Миколайович, розкажіть, будь ласка, з якими планами команда підходить до початку підготовки до нового сезону?


- Станом на сьогодні слово "плани" - його абсолютно неможливо застосовувати у нинішніх реаліях, якщо казати про життя "Металіста 1925". Оскільки всі чудово знають, що ми були вимушені залишити місце своєї постійно дислокації через абсолютну наближеність до фронту. Відтак плани ми можемо будувати тільки короткострокові та від цього відштовхуватися. Якщо казати про короткострокову перспективу, то третього липня ввечері збираємося в селі Щасливе. Нам люб'язно Олександр Москаленко (керуючий бази, якою "Металіст 1925" буде користуватися для підготовки, - редактор) надав готель, умови для тренувального процесу для відновлення, все у нас там буде. За що йому окрема подяка. 


Ми не будемо розселятися по квартирах. Ми надамо футболістам можливість мешкати на цій базі. Отримувати харчування, тренувальний та відновлювальний процес. Ми їдемо, як ми це назвали, на затяжні збори. Котрі триватимуть чотири місяці. А там вже самі футболісти вирішуватимуть тягнути їм свою родину в Щасливе чи залишити, як вони вважають, в більш безпечних місцях. Ми надаємо їм право вибору. Проте ми для себе визначили місцем постійної дислокації цей комплекс "Княжа-арена". Відповідно з виїздами на виїзні матчі.


Повторюсь, що до кінця щось планувати навіть на найближчий місяць ми не можемо, бо в умовах постійної небезпеки ракетних обстрілів все може змінитися все в одну хвилину. Це всі чудово розуміють. Такі реалії сьогодні.


- В ЗМІ була інформація проте, що "Колос" планує зіграти контрольний поєдинок з "Металістом 1925". Чи так це чи є інші домовленості?


- Так, ми постійно в процесі обговорення та пошуку спаринг-партнерів. Конкретно у нас зараз є тільки "Колос". З ними вже є конкретна домовленість. І продовжується пошук спаринг-партнерів. Наш головний тренер, Валерій Кривенцов бажає зіграти щонайменше шість поєдинків, приблизно, за півтора місяці підготовки. Зараз спочатку відбуватиметься закладка функціональної підготовки на сезон, буде два тижні дуже важкої бігової роботи. Звісно, що в цей період ніяких товариських матчів. Вони будуть вже ближче до старту чемпіонату. З кінця липня до до 20 серпня шість матчів зіграємо.


- Напередодні клуб оголосив про прощання з сімома гравцями. Ще раніше команду залишили легіонери. Яка нині кадрова ситуація в команді? Вболівальники хвилюються чи буде кому виходити на футбольне поле?


- Кадрова ситуація прозора. Ми даємо інформацію про гравців, які йдуть з команди та приходять до неї, щоб люди, в першу чергу, вболівальники нашої команди розуміли, що в нас відбувається. Це звичайний процес ротації, який властивий клубам з невеликими бюджетами, як наш клуб. Ми знаходимося в постійному пошуку перспективних гравців та намагаємося переключитися на молодь у сьогоднішніх реаліях. Це нормальний процес. У цих гравців, які залишили команду у них просто закінчилися контракти. І було обопільне рішення їх не продовжувати. Десь це йшло з боку гравця, бо він не хотів, можливо, знайшов десь кращі умови. Десь з боку клубу. Це нормальний трансферний процес. Хтось шукає кращі умови, а клуб шукає більш перспективних гравців. У цьому немає нічого такого. Ми не робимо ніякої трагедії.


Скоро будемо оголошувати про новачків. А якщо враховувати, що в нас була колосальна кількість травмованих гравців, 4-5 постійно знаходилися поза ігровою практикою. Ми були вимушені відзаявляти  в осінній частині чемпіонату гравців, бо у нас в заявці не вистачало місця. Думаю, що до початку чемпіонату ми маємо посилити 3-4 позиції стабільними гравцям і у нас все буде добре. Абсолютно не хвилюємося про це.


Хочеться казати дякую кожному з тих, хто вірою та правдою служив футбольному клубу "Металіст 1925". Повторюсь, люди обирають собі краще життя. Хтось хоче залишитися за місцем проживання сьогоднішнього. Десь хтось отримував тренувальну практику, десь комусь якісь умови запропонували, за сімейними обставинами деякі футболісти не стали підписувати нові контракти. Багато причин, ми ні з ким не сварилися. Кожному відходу є пояснення. І воно не завжди стосується наших сподівань або розчарувань. Є об'єктивні причини, тим більше, сьогодні. В основному вони пов'язані з війною.


- Чи залишатиме ще хтось команду?


- Станом на сьогодні ми усно домовилися з більшістю гравців, які були у клубі про нові угоди. Постійно йде перегляд, йде селекція, йде трансферна робота. Шукаємо нових гравців на українському ринку. 


Вимушено з України поїхали 60 легіонерів. Відтак будь-який український гравець, який хоч трошки влучає по м'ячу ногою, він дуже цікавий для багатьох клубів. Зараз, умовно кажучи, з  першої п'ятірки пішли близько 40-ка якісних гравців. Легіонери не поїдуть до них. Тому перша п'ятірка вимушена в другій п'ятірці шукати собі підсилення. Друга п'ятірка шукає в третій та в Першій лізі. Третя п'ятірка шукає в Першій та Другій лізі. Тобто у нас зараз, звісно рівень чемпіонату, ймовірно, трошки знизиться. Але будемо старатися, що поробиш. Ми також переглядаємо гравців і з Першої, і з Другої ліги. Включили селекціонерів у дуже щільну роботу. 24\7 переглядають відео, переглядають гравців у пошуку таких, які відповідатимуть параметрам, котрі задав Валерій Сергійович Кривенцов, щоб у нас була можливість закрити проблемні зони.


- Скількох нових гравців хотілося б підписати в ідеалі?


- В ідеалі 5 гравців на різні позиції, польові гравці. Вони б закрили нам усю заявку. Не дивлячись на те, що пішли, включно з легіонерами, одинадцять гравців, нам п'ять футболістів закривають усю заявку. 


- Ще одне питання, яке хвилює  багатьох вболівальників клубу - це питання життєзабезпечення "Металіста 1925". Наскільки у військових умовах у команди з прифронтового міста може бути стабільною фінансова ситуація?


- Стабільність ситуації з фінансуванням клубу напряму залежить від стабільності на лінії фронту. Знову ж таки все дуже складно прогнозувати та планувати. Але якщо ситуація не стає гіршою, якщо ворог не підбирається до Харкова набагато ближче, ніж він зараз є. Сподіваємося, що наші героїчні захисники не дозволять ні на крок наблизитися до Харкова. Тоді власники клубу заявляють про можливість фінансування клубу на наступний сезон.  Так, бюджет зменшено, він сформований під умови військового часу, під потреби клубу, який сьогодні став клубом-кочівником. Тож, зараз у нас більшою мірою бюджет споживання, а не розвитку. Бо у нас буде дуже багато переїздів, у нас немає постійного місця проживання у багатьох футболістів. Це все дуже важко. Але навіть в такій перспективі ми бачимо впевненість власників клубу в тому, що у нас все буде добре: завтра, після завтра, після війни.


- Ви казали про молодих гравців. У минулому сезоні в "Металіста 1925" була дуже сильна юнацька команда, у академії сильні вікові категорії. Когось з цих хлопців вдалося зберегти в клубі?


- Ми стали заручниками ситуація до якої призвела війна. Футболісти, рік народження яких дозволяв залишити Україну та перебратися у більш безпечне місце, вони, звісно, скористалися такою можливістю, щоб зберегти своє життя. Ми були тільки за, щоб це сталося та сприяли тому, щоб всі, хто може залишити Харків та Україну це зробили. Зараз абсолютно не логічно говорити про повернення гравців 2004-го, 2005-го років народження, деякі з яких вже підписали професійні контракти з клубами в Іспанії, Німеччині, Фінляндії. Їх батьки, все ж таки, хвилюються за їх життя і ми не в праві їм наказувати повертатися. 


Відповідно, про ту сильну юнацьку команду, яка була у нас в минулому сезоні, з великим жалем повідомляємо, що їх не вдасться зібрати. Виключенням будуть ті гравці, яким станом на 24-те лютого вже виповнилося 18 років та вони не могли залишити межі нашої країни. Ці футболісти розглядаються тренерським штабом, як підсилення, елемент ротації першої команди. 


З юнацької команди на зимових зборах постійну ігрову практику отримували Юрій Потімков, Антоній Емере, Ігор Потімков. Оці хлопці, яких я назвав вони будуть залучені до зборів основної команди. Тренерський штаб розраховує на їх прогрес у цьому сезоні. Бо в цьому сезоні , як ніколи, молоді буде надано можливість проявити себе на фоні Прем'єри-ліги рівня сезону 2022\2023.


Хоча, насправді ми не знаємо, яким буде цей рівень. Для нас цей сезон, назвемо його перехідним або сезоном військового часу, ми самі розуміємо і футболісти розуміють, що він важливий не так, як зі спортивної точки зору, а з точки зору ментальності. Старт нового сезону - це показ того, що Україна живе, розвивається і спорт тому підтвердження. Це має надати впевненості людям у завтрашньому дні. Відновленням чемпіонату ми проявляємо велику волю, бажання, щоб його організувати.


У футболістів, функціонерів, у всіх є велике бажання показати, що ми живі та досягнемо усіх цілей, які ми перед собою поставимо. У всіх горять очі, щоб вийти на футбольне поле і показати звичайним вболівальникам, звичайним українцям, що все у нас в країні ставатиме тільки краще з кожним днем.


- Йде мова про те, що буде турнір юнацьких команд також. Як за таких умов у ньому буде представлено "Металіст 1925":


- Так, йде мова. Це обов'язкова умова проведення національних чемпіонатів від УЄФА. Будь-який клуб "елітних" дивізіонів зобов'язаний мати дублюючий склад з гравців віком до 19 років. "Металісту 1925" доводиться працювати над створенням абсолютно нової команди. У нас, станом на сьогодні, немає жодного футболіста на контракті, які підпадають на цю вікову категорію. 


Випуск нашої академії 2005-го року народження на 90 відсотків виїхав за межі України. 2004-й рік на 90 відсотків за межами України. 2006-й рік у 100 відсотковому складі знаходиться в Польщі та тренуються в клубі "Корона". Відповідно це є ті діти, які мали створювати основу клуба на цей та майбутній сезон - вони всі за межами України. Батьки, хвилюючись за життя дітей, були вимушені тікати від війни, тікати від обстрілів у Харкові.


Роман Мельник, тренер минулорічної юнацької команди, якщо у нас буде юнацька команда, то, звичайно, що він буде брати в цьому участь. 


Поспілкуватися, а також обговорити цю новину ви можете у нас на гостьовій!
Розмір шрифту:

Пресслужба "М1925"
Переглядів: 1244