12.02.2022
Роман Мельник:

Роман Мельник: "Є хлопці з команди U-17, яких я хочу взяти до юнацького складу"


Юнацька команда "Металіста 1925" повернулася до Харкова з Маруіполя, де наша команда двома складами брала учать у турнірі пам'яті Віктора Прокопенка. Старший тренер Роман Мельник розповів про те, як пройшов турнір, які ставилися на ньому завдання перед юнаками та як тепер команда буде готуватися до поновлення сезону - матчу проти однолітків з "Шахтаря"

- Роман Петрович, команда повернулася з турніру, що проходив у Маріуполі? Які перед юнацьким колективом "Металіста 1925" ставилися завдання на ньому, наскільки ви вдоволені виконаною роботою?

- Основна ціль - це підготовка команди до другого кола Чемпіонату України, бо у Харкові погодні умови були не найсприятливішими задля хорошої підготовки. Цей наш збір у Маріуполі був запланований наперед. Отже, ми там не тільки грали, а й тренувалися. На збір взяв хлопців з команди U-17, щоб вкотре переглянути їх, подивитися нашу найближчу зміну. Основна задача була - це підготовка до Чемпіонату, а турнірні завдання ми не ставили на ці змагання.

- Хлопці були розділені на два склад, тож, простір для кадрового маневру був не особливо великим, на відміну від суперників. Та й їхали до Маріуполя після силової роботи, правильно?

- Так, у нас було багато бігової роботи. Хлопці набігали кілометраж. Було багато роботи у тренажерній зоні. Відтак і свіжості на змаганнях багато не було. І в ногах, і в голові, як кажуть. Тим не менше, на збір поїхав 31 футболіст, приблизно, розділили їх на дві команди: основний склад та хлопці з U-17 і найближчий резерв. Але так вийшло, що вже в першій грі зламався один хлопець, потім вилетів другий, двоє захворіли. Тож, довелося у кінці догравати, коли було по 12 футболістів на команду. На передостанню та останню гру вже у хлопців сил не було грати. Через це ми їх трошки провалили. Фізична втома накопичилася. Не було у хлопців ані сил, ані емоцій, щоб грати ці поєдинки. Тим не менше, основне завдання виконали - це підготовка. Думаю, що вони отримали хороше навантаження і, дай Бог, у чемпіонаті у нас все буде гаразд у плані фізичної підготовки.- Ви сказали, що брали до Маріуполя молодих хлопців з U-17. Як ви вважаєте чи є гравці, які в першій частині не були у юнацькій команді, а зараз стрімко до неї наближаються?

- Так, є хлопці з U-17, яких я хочу взяти до юнацького складу. Не буду називати прізвища поки що. Але є пара гравців, яких я хочу взяти. Можливо, хтось із них потрапить, якщо і не в стартовий склад, то в заявку на перші матчі. Принаймні, я так планую. Якщо всі будуть здорові, то все буде гаразд. Хлопці з U-17 проявили себе доволі таки непогано. Є ще над чи працювати. Але вони тільки на початковому етапі дороги до дорослого футболу. Думаю, що у них все буде гаразд. У нас є молодь хорошого рівня. Я сподіваюсь, що найближчими роками вони поповнять склад нашої першої команди.

- Чотири-п'ять гравців юнацької команди зараз на зборі у Туреччині разом з основним складом "Металіста 1925". Не вистачає їх вам у процесі підготовки, не вистачало на змаганнях?

- Якщо б перед нами стояли якісь турнірні завдання, то, звісно, цих хлопців не вистачало. Хлопці були вже зіграні. Чотири футболісти з основного складу - це майже пів команди не грали. Думаю, якби ці хлопці були, ми б обов'язково боролися за перемогу на турнірі. Але насправді це не найголовніше. Найголовніше, що вони потрапили на збір першої команди і я бажаю тільки того, щоб вони там залишилися, проявивши себе. Стежив, звісно, за матчами основного складу, за тим як проявляли себе там хлопці з юнацької команди. Хочеться, щоб було трошки більше перемог, але це збори, все нормально. Комусь з молодих хлопців вдається трошки краще, хтось себе не дуже впевнено поки що почуває. Проте це молоді хлопці. Тому я думаю, що у них все гаразд.- Підготовка до другої частини сезону виходить на фінішну пряму. Фактично два тижні лишається до гри з "Шахтарем". Як цей період проводитиме команда, як будете готуватися?

- У нас зараз після Маріуполя три дні вихідних. З понеділка повертаємося до роботи, починаємо готуватися до "Шахтаря". У будні дні будемо тренуватися, а в суботу, мабуть, зіграємо контрольний поєдинок. Є попередня домовленість з "Краматорськом" з Першої ліги. Скоріше за все, поїдемо туди та зіграємо поєдинок. У неділю відпочинуть і з понеділка знову будемо цілеспрямовано готуватися до "Шахтаря". Хочеться, щоб хлопці показали гідний футбол і, звичайно, що хочеться перемогти.

-Хлопці пам'ятають, які результати у них були в першій частині сезону, налаштовані продовжувати?

- Звісно, пам'ятають. Ми постійно про це розмовляємо, що у нас тринадцятиматчева безпрограшна серія. Видно і по їх очах, і по всьому, що їм хочеться продовжити цю серію. І нам хочеться, все ж таки, залишитися у верхній частині турнірної таблиці. Думаю, що це основна наша ціль на другу частину чемпіонату. Підготовка футболістів та, звичайно, хочеться залишитися там, наверху. Приємно, коли дивишся на турнірну таблицю і бачиш, де ми знаходимося. Це стимулює нас. На наші матчі приходять вболівальники дивитися також заради цього, заради перемог.


Якщо ви знайшли помилку в тексті, будь ласка, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter натисніть кнопку "Повідомити про помилку"
Розмір шрифту:

Пресслужба "М1925"
Переглядів: 1861