23.01.2022
Андрій Шабалін:

Андрій Шабалін: "На зборах має бути важко, щоб у чемпіонаті було легше"


Тренер з фізичної підготовки "Металіста 1925" Андрій Шабалін розповів чим важливий цей період зборів, над чим працюють футболісти та як це стане у нагоді в майбутньому.

- Андрій Павлович, зараз у команди зимові збори, акцент робиться саме на фізику. Розкажіть, будь ласка, як зараз робота відбувається, як хлопці з нею справляються?

- Так, дійсно, у нас зараз йде робота над фізичними якостями. У нас десять днів задля втягування у тренувальний процес, проходимо збір на базі у Високому. Переважно у нас бігова робота та робота в тренажерній залі. Ми працюємо над мобільністю, над м'язами стегна, гомілкостопа, над м'язами кора. А далі вже у нас буде робота в Туреччині, вже другий етап та інша підготовка.

- Те, що зараз відбувається у тренажерній залі, і те що потім буде вже в Туреччині. Наскільки ці тренування будуть відрізнятися? Чи стане футболістам легше? Бо зараз усі кажуть про те, що важко. Так, це потрібно, але важко?

- Дивіться, це збори. А на зборах має бути важко, щоб у чемпіонаті було легше. Робота відрізнятиметься. Але вона відрізнятиметься у плані самої конструкції. Але легше не стане, бо там буде вже інше. Вже хлопці працюватимуть над швидкісними якостями, працювати над об'ємом м'язів, вже спаринги будуть. Тобто, інша робота. Вона також буде важка, але потрібна.

- Щодо саме фізичної підготовки, можливо, саме роботи в залі. Можете, будь ласка, докладніше розказати, як футболісти з цією роботою справляються, чи все добре загалом?

- Загалом, добре справляються. Звісно, важко, бо навантаження накопичується, з'являється втома. Як ми працювали? У нас біг, а також в залі ми відпрацьовували мобільність, наступного дня робота з м'язами кору, далі робота з бендами. І все це ми циклічно пропрацювали. Те, що ми акцентували увагу на мобільності суглобів, над проблемними місцями футболістів. Ми акцентували увагу на відновленні, на харчуванні. Тож, все йде за планом.

- Мабуть, це так і має бути, але підтвердіть і ви, будь ласка. Зараз навантаження, щоб потім у другій частині сезону було легше. Така логіка?

- Звісно, йде періодизація. Спочатку йде робота над обсягом, потім йде робота над силовою витривалістю, далі робота над швидкістю. Кожен етап складний, кожен етап потрібний. Як кажуть: важко у навчанні - легко на полі.
Поспілкуватися, а також обговорити цю новину ви можете у нас на гостьовій!
Розмір шрифту:


Андрій ШабалінМеталіст 1925УПЛ
Пресслужба "М1925"
Переглядів: 1006