30.12.2021
Роман Мельник:

Роман Мельник: "Будемо працювати ще більше, щоб досягти поставленої мети"


Старший тренер юнацької команди "Металіста 1925" Роман Мельник підсумував виступи своїх підопічних у Чемпіонаті юнацьких команд УПЛ, де на зимову паузу команда пішла з активною 13-матчевою безпрограшною серією. Розповів, що ще потрібно покращувати юнакам, чи буде кому прийти на зміну нинішній команді U-19 та, звісно, привітав усіх з прийдешніми святами!

- Роман Петрович, ви вже казали, що головне завдання для юнацької команди - це готувати футболістів, які зможуть підсилити першу команду, перейти впевнено у дорослий футбол. Тим не менше, все рівно якісь ситуативні завдання перед стартом сезону ставилися для команди, керівництвом, або ж ви самі ставили перед собою та командою?

- Клуб у нас амбітний, у нас зібрався амбітний тренерський склад та амбітні хлопці. Тож, хотілося "не вдарити у бруд обличчям", а все ж таки показати хороший рівень футболу. Я завжди кажу хлопцям: якщо ми будемо у верхній частині турнірної таблиці, то на нас буде дивитися головний тренер першої команди, будуть звертати увагу інші професійні клуби. Основна думка, яку намагалися доносити до хлопців, готували їх до того, щоб вони виходили на кожну гру, налаштовувалися, боролися. Думаю, що саме це спрацювало, в першу чергу. Мабуть, коли команда в нижній частині турнірної таблиці, тоді ніхто й не буде звертати уваги на неї, на футболістів. У нас тут немає якихось шалених фінансових умов, як в інших клубах. У нас є бажання, віддача та ціль у хлопців стати професійними футболістами.- Як і основний склад "Металіста 1925", юнацька команда також дебютувала у Чемпіонаті юнацьких команд УПЛ. Мабуть, можна казати, що хлопці доволі впевнено освоїлися. Якщо на старті сезону зазнали кількох поразок, то пішли на паузу, маючи 13-ти матчеву безпрограшну серію. Як ви вважаєте, освоїлися?

- Ви правильно сказали, що цей рівень є новим для нас. Частина хлопців грали у Першій лізі чемпіонату України. Тут, в Чемпіонаті юнацьких команд УПЛ, трошки вище рівень, що і показали перші матчі. Хоча на початку чемпіонату ми ще були не в оптимальному складі. Показовою була перша гра проти Руху. Нам відразу показали яким рівень буде чемпіонату. Ми вийшли, перші п'ять хвилин зіграли непогано. Але потім, не знаю як правильно пояснити ту ситуацію, мабуть, хлопці відчули, що суперники переважають нас, здалися. Втім, у другому таймі зібралися та проявили характер. Я вважаю, що у нас команда дійсно високо рівня, але спочатку було не легко нам. Зокрема, у плані психології. Багато молодих хлопців, 2004-го року народження додалося. Це Дегтярьов, Стрельник, Пономарьов, Чосов, Островський, Лещинський, Сиров, котрі грали ще тільки на зовсім дитячому рівні. Тому десь психологічно ми напочатку були не зовсім впевнені в своїх силах. А за рівнем, вважаю, що наші хлопці не гірші, ніж у інших команд. Тож, чисто з психологічної точки зору було потрібно їх підтримати, не нагнітати, не вимагати шаленого результату. А навпаки, згладити та зняти відповідальність в складну хвилину. Думаю, що у нас це вийшло. Бо далі хлопці провели тринадцять матчів без поразок. Це приємно, цей факт мотивував від гри до гри. Було бажання збільшувати свою серію, покращувати статистику. Тринадцять матчів, сподіваюсь, що ми на цьому не зупинимося, будемо ставати ще краще.

Чи засвоїлися вже зараз хлопців на цьому рівні? Думаю, що так. Хлопці виходили на кожну гру, як на останню, та налаштовувалися боротися тільки за перемогу. З іншого боку, з кожною грою нам ставало все важче. На початку цієї серії ми здобули кілька переконливих перемог, але потім у нас були "лобові" матчі, де ми перемагали мінімально. Можливо, спочатку суперники налаштовувалися на нас, як на дебютанта. Але потім, коли почали демонструвати доволі таки непоганий результат, ставало все важче і важче. Єдине, від чого лишився певний осад, це гра проти "Ворскли", де ми програли 3:0. Після цієї гри ми всі зробили висновки і зрозуміли на якому рівні вже граємо. Нас трошки опустили на землю, показали, що є команди, які можуть нас обіграти з великим рахунком. Дуже сподобався матч другого кола проти "Руху". З одного боку він радував за грою, за змістом, це був, мабуть, найкращий матч. Якщо оцінювати за тим змістом гри, який хоче бачити тренерський штаб. Але за результатом вийшло 1:1.- Незважаючи на впевнені результати, напевне є речі, якими ви лишилися невдоволені, які, на вашу думку, потребують покращення?

- У першу чергу хотілося б покращити контроль м'яча. У нас не надто часто виходить грати першим номером. Хочеться, щоб цей компонент більше хлопцям вдавався. Хоча ми багато працюємо над цим на тренуваннях. Також хотілося б більше забитих голів. Бо було багато таких матчів, де перемогли 1:0. Хочеться більше переважати. Нам є до чого прагнути, є над чим працювати, є до чого мотивувати наших молодих футболістів. Тож, повторюся, що хочеться покращити контроль м'яча та покращити статистику забитих голів. Ми пропускаємо не багато і це радує. Але хотілося б більше забивати. Тому будемо працювати ще більше, щоб досягти поставленої мети.

- Доволі стабільна основа у вашої команди. Якщо подивитися, то певний пошук, можливо, відбувався тільки на позиції правого оборонця, можливо опорника. Наскільки ви вдоволені кадровою ситуацією у вашій команді?

- Мабуть, кожен тренер хотів би вливання нової крові в колектив. Нам би не завадили один-два-три виконавці на ключові позиції. Щодо позиції опорника, я вам скажу, у нас немає яскраво вираженого гравця цієї ролі. Ви бачили, що протягом сезону мені доводилося там використовувати Дегтярьова, Залеського, Курцева. Шукали варіанти. Гуренко розпочинав в опорній зоні. Це позиція, можемо сказати, проблемна. Хотілося б знайти сюди людину, яка б відповідала вимогам. Спочатку у нас був футболіст на цю позицію, це Денис Почернін, але з об'єктивних причин ми не змогли його заявити і він поїхав у "Буковину". Це, звісно, радує, що він потрапив у професійний футбол. Яку ще позицію можна підсилити? Центрального захисника, напевно, якщо Юрій Потімков, дай Бог, закріпиться у першій команді. Є позиції, котрі хотілося б підсилити. Але, я вважаю, що ті хлопці, які у нас є, і яким ми давали мало шансів, вони також себе покажуть. Я буду тільки радий, якщо від нас футболісти йтимуть у професійний футбол, а я буду розкривати тих хлопців, які ще вчора були дублерами.

Насправді, ми не боїмося експериментів. Той же Товкач у нас грав правого нападника. Перевели його на місце правого захисника і він доволі таки добре розкрився на цій позиції. Справа в атаці не все йому вдавалося, вдалося більше з глибини. Той же Гуренко, грав опорного півзахисника, став справа у захисті і також в нього доволі таки непогано вийшло. Були експерименти. Були вдалі, були невдалі. Тим не менше, думаю, що деяких хлопців ми розкрили. Гадаю, що тренерський штаб головної команди зверне на них увагу і незабаром вони будуть періодично залучатися до першої клубної команди.- Розкажіть, будь ласка, як буде команда готуватися до поновлення сезону? Те що, до п'яти гравців юнацької команди будуть взимку готуватися з основою, це, скоріше, радість для вас чи головний біль, бо хлопці будуть не у своєму колективі тренуватися, якісь взаємодії не зможуть налагодити?

- Ні в якому разі. Це навпаки для хлопців заохочення та для тренерського штабу юнацької команди великий успіх, якщо п'ять хлопців, дай Боже, поїдуть з першою командою на збори. Я буду тільки радий, хай хлопці їдуть та закріплюються в основній команді. А ми вже будемо шукати резерви, які у нас є. Розкривати тих хлопців, які мало грали чи взагалі не грали. Думаю, що в цьому випадку нічого страшного немає. Основне завдання юнацької команди це, все ж таки, підготовка кадрів для першої команди клубу.

Щодо підготовки взимку. Ми зібралися на початку цього тижня, потренуємося до 30-го грудня в режимі підтримки форми. А потім вже зберемося 11-го січня, коли у нас буде медичний огляд. Тренувальний процес відбуватиметься на навчально-тренувальній базі у селищі Високий, будемо готуватися до поновлення чемпіонату. У нас є запрошення на турнір аматорських команд який відбудеться в Маріуполі. Можливо, візьмемо в ньому участь. Також є варіанти зіграти контрольні поєдинки з командами рівня Першої та Другої ліги.

- На клубному сайті проводилося опитування за найкращий гол першої частини сезону. Впевнено переміг Огурцов з ударом через себе в Маріуполі. На другій позиції, також впевнено, Журавель з голом "Колосу". А який гол або голи і чому найбільше запам'яталися вам?

- Для мене запам'яталися ті голи, після яких ми здобували перемоги на останніх хвилинах. Це "Маріуполь", це "Колос", це "Олександрія", це той таки "Рух". Багато голів. Але ті, що додають емоцій, це голи, які забиваються на останніх хвилинах. Звісно, гол Огурцова дуже красивим вийшов. Віддав би йому перше місце. Друге місце Журавлю за гол "Колосу". Думаю, що проти "Олександрії" вийшов ключовий гол, також доволі непоганий. Загалом, можна сказати, що моя думка співпадає з думкою вболівальників.- Мабуть, не зовсім доречно везти розмову про якісь кадрові зміни в юнацькій команді? Чи, можливо, все ж таки ви намагаєтесь десь забрати гравців у конкурентів. Ну і, можливо, хтось навпаки звернув увагу на талановиту молодь "Металіста 1925" і намагається їх переманити до себе

- Поки таких розмов немає, що хтось намагається переманити. У нас всі хлопці на контрактах. А загалом подібними питаннями займається наше керівництво. У мене немає такої інформації. У мене є тільки така інформація, що наші хлопці поїдуть на збори з основною командою. Ще не знаю скільки саме. На їх місце хочу запросити наших хлопців 2005-го року народження з клубної школи. У мене є задачі, я хочу підтягувати своїх хлопців, місцевих, з нашої школи у першу чергу. У нас доволі таки непогано школа, доволі такі непогані вікові категорії 2005-го, 2006-го року народження, які зараз уже наближаються до U-19. Тож, в першу чергу залучатиму хлопців з нашої школи. Хочеться давати їм шанси та показувати, що наша школа працює і є в ній футболісти.

- Ви значною мірою відповіли на наступне запитання, але, можливо, буде що ще додати. U-19 стрімка категорія, багато гравців не зможуть виступати на цьому рівні наступного сезону. А ви не тільки старший тренер команди U-19, а й керуєте всією ДЮФШ "Металіста 1925". Чи буде кому грати у юнацькій команді наступного сезону?

- Так, є у нас дуже хороша команда 2005-го року, 2006-го року. Думаю, що коли у нас нічого серйозного не станеться, ніяких моментів, тоді хлопці, які поповнять лави юнацької команди, вони не підведуть. Та будуть виступати не гірше, ніж хлопці, які зараз грають. У нас є молодь, є талановита молодь. Наше завдання давати їм шанси та розкривати потенціал.- А якщо зазирнути ще далі. Як ви оціните загалом рівень усіх вікових категорії клубної школи?

- Станом на сьогодні наша школа лідирує в Чемпіонаті України по Вищій лізі. Це каже про те, що у нас є футболісти. У клубному заліку йдемо з великим відривом від конкурента. У наступному році маємо вийти до Еліт-ліги - це найвищий дивізіон нашого чемпіонату. Три команди нашої школи: U-17, U-16, U-15 лідирують в своїх групах. U-14 трошки гірше, на третій позиції, але у них відставання зовсім маленьке, буквально три очки до першого місця. Це каже про те, що у нашої школи є кадровий потенціал. Сьогодні наше завдання, у тій ситуації, що склалася, його зберегти та примножити. Ще раз повторюсь. Мені хочеться, щоб наші, місцеві хлопці все ж таки потрапили до першої команди та лишалися в нашому клубі. Будемо робити все можливе, щоб підростаюче покоління росло, розвивалося та в майбутньому ці футболісти прославляли наш молодий, але амбітний клуб.

- Роман Петрович, святковий період настав. Новий рік, Різдво. Що ви можете побажати своїй команді, клубу, вболівальникам, всім загалом?

- Насамперед хотілося б побажати здоров'я, у цій ситуації, що відбувається у світі. Це найголовніше у житті - здоров'я. Усім нашим футболістам хотілося б побажати удачі, бажання працювати і досягати поставлених вершин. А вболівальникам побажаю терпіння і щоб у них було бажання приходити та підтримувати наш клуб на будь-якому рівні. На дорослому, на юнацькому. А ми робитимемо усе для того, щоб радувати їх. Відтак, ще раз вітаю усіх з прийдешнім Новим роком. Усім здоров'я, удачі, добробуту, хай у всіх у новому році все буде добре.


Поспілкуватися, а також обговорити цю новину ви можете у нас на гостьовій!
Розмір шрифту:


Роман МельникМеталіст 1925U19УПЛ
Пресслужба "М1925"
Переглядів: 1361