06.08.2021
Костянтин Валеулін:

Костянтин Валеулін: "Ключове слово - стратегія"


За рішенням наглядової ради ТОВ "ФК" Металіст 1925" в заключний день червня відбулись традиційні щорічні збори Засновників нашого клубу. За їх підсумками Головою наглядової Ради клубу на найближчі два роки обрано президента групи компаній "AES GROUP" Костянтина Валеуліна.

Новообраний голова наглядової Ради клубу на прохання про інтерв'ю для клубної пресслужби відгукнувся охоче. Але визнав за необхідне відтермінувати розмову до моменту старту команди в українській Прем'єр-лізі, бажаючи максимально глибоко і детально зануритися в усі питання, що пов'язані із життєдіяльністю клубу. Варто зазначити: розмова через два тури після старту підопічних Валерія Кривенцова в УПЛ вийшла максимально відвертою


- Костянтин Сергійович, нехай і постфактум, але вітаємо Вас із обранням на пост Голови наглядової Ради клубу. Ризикнемо припустити, що головного болю в вас тепер додалося?

- Відразу ж після щорічних підсумкових зборів клубу я не з делікатності вирішив відкласти наше спілкування більш ніж на місяць. Чудово розумів, що набуття статусу Голови Наглядової ради - це перш за усе, висока відповідальність. Перед засновниками клубу, трудовим колективом і, головне, нашими вірними і відданими вболівальниками. Група компаній "AES GROUP" - соціально-відповідальний бізнес, який розуміє і усвідомлює наскільки важливим футбол вищих досягнень є для нашого міста, регіону, в кінці кінців для наших, уболівальників. Давайте трішки відмотаємо плівку назад і згадаємо, як в 2016 році створювався клуб. Тоді мало хто вірив, що таке можливе. Але Сергій Стороженко та ентузіасти-вболівальники, які стояли біля витоків створення клубу "Металіста 1925" зрушили цю брилу з нульової точки. Адже й час був непростий: події на Донбасі, економічні потрясіння, близькість до фронту, апатія після краху "Металіста" імені Курченка. Увесь цей шлейф подій накладав відбиток, але це не зупинило людей. І головне, ніхто з тих, хто стояли біля витоків створення, не претендував в той історичний відрізок часу на славу і історію "Металіста" - того самого "Металіста", який і понині перебуває в стадії банкрутства. Із самого початку створювався новий, інший клуб - мікс причетності і єднання уболівальників та команди. Власне, ця синергія стала запорукою відмінних результатів, і, в кінцевому підсумку, наразі "Металіст 1925" - клуб елітного дивізіону українського клубного футболу, - конкурентоспроможний, амбітний, а головне - абсолютно стабільний економічно. "AES GROUP", починаючи з літа минулого року - стратегічний інвестор, який чітко виконує власні зобов'язання. Так було, так є і так буде надалі! Футболістам, тренерам і адміністрації "Металіста 1925" варто сконцентруватися на вирішенні спортивних завдань сезону - про усе інше подбає "AES GROUP".

- Яка ваша оцінка літнього міжсезоння 2021 року і старту команди в українській Прем'єр-лізі.

- Команда плідно попрацювала протягом літніх зборів, провела спаринги. Але головне те, що тренерський штаб мав час і всі можливості, щоб максимально адаптувати "літніх новачків" команди до тієї схеми і моделі гри, яку сповідує Валерій Кривенцов. Усі наші вболівальники ще в минулому сезоні переконалися, що Валерій Сергійович прищеплює "Металісту1925" цікавий, "смачний" футбол, побудований на контролі м'яча. Ми граємо в комбінаційний футбол, не відмовляємося від свого стилю і робимо це від матчу до матчу краще. Зараз не буду зайвий раз казати про підсумки матчу з "Рухом". Все і так на поверхні: стартова гра, перша перемога в еліті, емоції, додаткова психологічна впевненість із прицілом на подальші матчі. Відносно ж гри в Ковалівці. Реакція вболівальників на форумах, гостьових і в коментарях була більш ніж комплементарна, і це для нас аванс. Так, трапився цей прикрий епізод з голом Костишина-молодшого. Але на мить давайте не забувати про прості речі: ми - клуб, що посів третє місце у Першій лізі - виглядали дуже цілісно та варіативно проти суперника, якому вже зовсім скоро представляти нашу країну на європейській арені. Супернику, який зібрав влітку вершки в клубах УПЛ до лінії нападу, придбавши кращих бомбардирів Сітчінаву (з "Інгульця") та Нурієва (з "Минаю").

Напевно мої слова дещо стурбують наших фанів і вони поставлять запитання по нападнику, і будуть, безумовно, мати рацію, так дійсно, критика доречна. Але ми молодий клуб, який лише в середині червня де-факто виборов путівку до еліти. До того ж, варто називати речі своїми іменами: навколо "Металіста 1925" на початку літа був вкрай несприятливий інформаційний фон, а за цих умов не так вже й легко заманити в наш клуб по-справжньому сильного нападника. Форвард - штучний товар в Україні. Ця позиція проблемна не тільки для нас.

Те, що відбулося із Віталієм Пономарем в матчі з "Рухом" - це на кшталт нещасного випадку. Втім те, що нам потрібен забивний нападник зрозуміло було і до травми Віталія. Користуючись нагодою хочу побажати гравцеві максимально швидкої, наскільки це можливо, реабілітації і відновлення. Впевнений, що з цієї ситуації з травмою він вийде тільки сильніше, адже по натурі Віталій Пономар - боєць і ніяк інакше. Що ж стосується перспектив: клуб впритул займається питанням доукомплектації атакувальної ланки. Ви вже знаєте, напередодні нам вдалося підписати орендну угоду з бразильським нападником Марлісоном. Який обов’язково допоможе команді в атаці.

- Вище ви акцентували увагу, щодо стратегічної стабільності клубу "Металіст 1925"? Підписання Марлісона - це ще один показник стратегічної стабільності клубу?

- Так, до того ж стратегія, впевнений на сто відсотків - ключове слово. Футбол - це історія, яка має мало спільного з бізнесом в його прямому розумінні. Регуляція, регламенти, спортивний принцип, непередбачуваність спортивних результатів, а від того високі ризики при середньостроковому плануванні. Усі ці моменти - це специфіка футбольного бізнесу. Але якщо приходити сюди виключно заради "погратися в футбол", не маючи бачення розвитку і стратегії... Просто набрати команду, створити клуб і поки є гроші десь грати - такий підхід приречений на провал. Філософія нашого клубу, нашого інвестора - розвиток проєкту по ряду ключових, стратегічних напрямків. Перше, безумовно, - це головна команда і її результати, це навіть не обговорюється. Не менш, а можливо навіть більш важливий напрямок - розвиток дитячо-юнацького напряму в частині виховання і підготовки резерву. Ми вкладаємо в дитячий футбол душу і серце, вибудовуємо систему підготовки, адаптуємо практики українських та європейських клубів при підготовці хлопців. Для нас важливо, щоб юні футболісти під час становлення і розвитку не втрачали найважливіші питання. Освіта і виховання в цьому ряду стоять окремо. Не всі з них стануть зірками професійного футболу, але вони зобов'язані вирости здоровими молодими людьми, з належним рівнем освіти та інтелекту в цілому.

Важливий фактор при цьому - рівень комфорту і зручностей для заняття футболом. Адже якщо в минулому столітті в одній великій країні нам говорили, що талант собі знайде шлях за будь-яких умов і в будь-якому місці, то в XXI столітті це так не працює. Батьки можуть обирати для своїх діток більш комфортні умови, і це об'єктивна реальність. Нам дуже приємно, що у 2020 році зусиллями клубних інвесторів виконано ремонт і минулої зими забезпечено роботу систем життєзабезпечення будівлі клубної Академії. Фактично, після чотирирічного забуття було відновлено опалення приміщень, відремонтовано водогони та багато іншого. Інвентар, додаткове устаткування... усі ці інвестиції спрямовані на поліпшення матеріально-технічної бази і умов Академії ФК "Металіст 1925".- Зовсім нещодавно в одному з публічних виступів екстренера київського "Динамо" і збірної України на телебаченні прозвучала нотка докору на адресу футбольного Харкова. Мовляв, навіщо цьому місту два великих клубу?

- Власне, це і є відповіддю шановному аксакалу тренерського ремесла, заслуженому майстру спорту СРСР, нині телеекспертові Йожефу Йожефовичу Сабо. Задля того, щоб на сьогоднішній день близько 700 дітлахів та юнаків було залучено до тренувального процесу Академії ФК "Металіст 1925". Вище йшлося про соціальну відповідальність "AES GROUP. Ми вибудували клубну вертикаль від першої команди до юних спортсменів "молодшої школи". При цьому вищим орієнтиром для всіх хлопців Академіі, такою собі "маркерною крапкою" (куди рости і до чого прагнути) залишається перша команда у головній і найпрестижнішій лізі країни. Хіба такі благі цілі - це не мотивація і не керівництво до дії?

Напередодні нового навчального року, як ви знаєте, міська влада Харкова здійснює реновацію футбольного газону зі штучним покриттям. Перед початком робіт в діалозі влади і керівництва нашого клубу ми почули головне - Академія "Металіста 1925" після завершення процесів продовжить роботу в штатному режимі, до того ж, за нами збережеться пріоритетне право формування графіка занять (розкладу) і експлуатації нового поля. Що стосується будівлі Академії - клуб і надалі планує брати діяльну участь у підтримці і поліпшенні умов комфорту даного об'єкта інфраструктури. Це державна власність, але ми готові входити в тендери і нести фінансовий тягар витрат. Якщо ці інвестиції на благо наших юних спортсменів - це навіть не обговорюється.

- Ще одна важлива новина останніх днів - майбутня реформа дитячо-юнацького футболу України, ініційована УАФ…

- Якщо заплановане керівниками нашого футболу буде втілено у життя - це має стати проривом. Кращі напрацювання зі Скандинавії і Німеччини будуть привнесені в наш юнацький і дитячий футбол. Юні футболісти до 14 років не зможуть переїжджати з регіону в регіон і змінювати команди. Фактично це має стати перешкодою у спробах "заможних" клубів зібрати у себе кращих вихованців тієї чи іншої вікової категорії. Другий важливий крок - хлопці віком до 10 років, які навчаються футболу, роблять перші кроки, не повинні визначати найсильнішого в іграх з однолітками на результат. Дана новація, багаторазово адаптована в Європі, повинна забезпечити гармонійний розвиток юних футболістів і нівелювати "амбіції" горе-тренерів, які прагнуть навіть на цьому рівні забезпечити досягнення результату будь-якою ціною. В цілому до цих починань Української Асоціації футболу ставлюся дуже позитивно. Але не варто забувати одвічну народну мудрість: "Гладко було на папері, та забули про яри". Тому набагато важливіше те, як запланована реформа буде приживатися в нашому футболі на місцях і які "зустрічні дії" з боку недобросовісних клубів варто очікувати, адже майже напевно вони намагатимуться знайти лазівки та хитрощі. Якщо ж все задумане вдасться втілити в життя, впевнений, це призведе до побудови абсолютно нової екосистеми нашого дитячо-юнацького футболу. Принагідно, користуючись нагодою, хочу побажати Українській Асоціації футболу з обраного шляху не повертати і втілити заплановані реформи в життя!


Поспілкуватися, а також обговорити цю новину ви можете у нас на гостьовій!
Розмір шрифту:


Констянтин ВалеулінМеталіст 1925
Пресслужба "М1925"
Переглядів: 2466