31.01.2021
Андрій Недєлін:

Андрій Недєлін: "Ми всі працюємо задля того, аби "Металіст 1925" вирішив головне завдання сезону"


Наш сьогоднішній співрозмовник влітку 2019-го року разом із бізнеспартнерами знаходився біля витоків створення амбітного проекту, який голосно заявив про себе в останні два сезони на ниві молодіжного та аматорського футболу України. У стислі терміни "Авангард" став потужним "гравцем" на футбольній мапі нашого регіону: срібло Чемпіонату Харківської області, два поспіль виграних Кубка Харківщини, перемога в Суперкубку, вдалий виступ на всеукраїнському юніорському рівні. Але все це меркне на фоні головного стратегічного завдання та цілі "Авангарду" - підготовки кадрового резерву для головної професійної команди Харкова.

У серпні 2020-го року структура ФК "Металіст 1925" зазнала деяких організаційно-правових змін, завдяки чому "Авангард" власне й зайняв відповідну нішу в клубній вертикалі "жовто-синіх", а, головне, що група талановитих виконавців ще восени поповнила лави першої команди - команди, яка презентує Харків у першому дивізіоні Професіональної футбольної ліги України. Власне, зупинятися ніхто не планує: взаємодія "Авангарда" та "Металіста 1925" продовжиться в майбутньому, а коефіцієнт корисної тренерської дії Романа Мельника (наставника "Авангарду" та за сумісництвом очільника ДЮФСШ ФК "Металіст 1925") та його колег-тренерів зайвої реклами не потребують. Це, як кажуть в народі: "Якість, перевірена часом".

Наше спілкування з Виконавчим директором ФК "Металіст 1925" та натхненником, фундатором "Авангарду" Андрієм Недєліним ми розпочали зі справ насущних, торкнулися під час розмови речей стратегічних та не уникли прогнозів. Діалог вийшов багатовекторним та досить продуктивним.
- Андрію Миколайовичу, пересічні харківські вболівальники задаються одним питанням: що собою представляє харківська футбольна команда "Авангард" та яким чином на сьогодні вона пов'язана з "Металістом 1925"?

- Відповідь надзвичайно проста: "Авангард" - це невід'ємна складова ФК "Металіст 1925"! Кажемо "Металіст 1925" - маємо на увазі "Авангард" та навпаки. "Авангардівський" проект створювався у 2019-му році, як майданчик для групи талановитих молодих футболістів, вихованців Академії того ще харківського "Металіста", які в один не зовсім приємний момент часу виявилися нікому не потрібними. Ми з партнерами в той момент простягнули їм руку допомоги. У найкоротші терміни було зареєстровано клуб, придбане екіпірування, забезпечена можливість проведення тренувального процесу. Посприяли в логістиці, заявилися до всеукраїнських юніорських змагань ДЮФЛУ та, як-то кажуть, процес пішов. Зберігаючи кістяк тієї команди, ми думали про перспективи майбутнього харківського футболу. Адже не секрет, що більшість хлопців у першій каденції "Авангарду" були переважно місцевими вихованцями. Як би не склалася в подальшому їхня доля, впевнений, кожен з них підтвердить, що "Авангард" - це була та є фантастична енергетика. Мікст позитиву, драйву та максимальних амбіцій. Ми спробували створити одну велику футбольну "родину" та, на думку багатьох, у нас це вийшло непогано.

- Команда у дебютному ж сезоні викликала фурор на регіональному рівні: перемога в розіграші Кубку та Суперкубку 2019-го року. Однак на всеукраїнському рівні серед команд-однолітків домогтися гучних перемог не судилося...

- На жаль, через об'єктивні обставини сумно-відомого глобального виклику 2020-го року - коронавірусної інфекції та взаємопов'язаних з цим обставин. Навесні минулого року не вийшло дограти сезон, хоча на нас очікували вирішальний раунд "Зимового кубку ДЮФЛУ" та друга частина регулярного Чемпіонату U-19. Потенціал команди дозволяв розраховувати на високі місця, але сталося так, як сталося. Рішенням Дитячо-юнацької футбольної Ліги сезон було достроково завершено, а тому геть усі амбіції довелося відкласти до кращих часів. Футбольний світ у першому півріччі 2020-го року рухнув на очах. Троє наших хлопців взимку 2020-го року перебралися до Чехії. Їхня гра зацікавила скаутів провідних тамтешніх клубів, все розвивалося вкрай динамічно, але пандемія розтоптала надії та сподівання молоді. Залишалося лише з гіркотою іронізувати: чемпіоном сезону 2019/2020 рр. у всіх вікових категоріях дитячо-юнацького футболу Європи виявився вірус SARS-CoV-2.- "Авангард" з оптимізмом дивився в майбутнє, другий сезон в ДЮФЛУ очікувався з великим інтересом, проте влітку стратегія змінилася. Ви очолили пул менеджерів "Металіста 1925" та тепер фактично на вас та Генеральному директорові Ярославі Вдовенку зав'язана вся поточна життєдіяльність клубу, а "Авангард" після цієї реорганізації став єдиним цілим із ФК "Металіст 1925". Розкажіть про це, будь-ласка.

- Ми прийшли до "Металіста 1925" у серпні 2020-го року, отримавши вотум довіри з боку інвесторів клубу. Ситуація на той момент часу була надзвичайно складною. Високосний 2020-й та епідемія "COVID-19" зробили свою справу. Економічна ситуація в клубі залишала бажати кращого. У подібних реаліях було складно замислюватися про якісь високі матерії та цілі. Було потрібно стабілізувати ситуацію, провести аудит та починати, засукавши рукава, працювати. Зараз не хочу глибоко заглиблюватися в нюанси та покроково відновлювати хронологію осінніх подій. Проблем вистачало. Ситуація виглядала, як клаптева ковдра, до того ж, вельми спаплюжена часом. Умовно кажучи, не встигши заштопати зяючу діру на одній ділянці, доводилося миттєво перемикатися на іншу. У такому божевільному цейтноті часу на "Авангард" залишалося мало, якщо не сказати більше. Але ми, тримали руку на пульсі, контролювали усі кадрові зміни в команді. Раділи срібному досягненню "Авангарду", успіхам команди в Кубку Харківської області пам'яті Миколи Уграїцького, а головне натхнення для нас - це прогрес хлопців, який важко було не помітити. Деякі з них, не приховую, справили позитивне враження на головного тренера "жовто-синіх" Валерія Кривенцова. Я глибоко переконаний, що вони отримають свій шанс у першій команді, все в їхніх силах. Умовна дистанція між аматорської командою Харківської області та командою Першої ліги України скоротилася до мінімуму. Приклади воротаря Максима Коваленка, хава Дениса Резепова та нападника Дениса Ндукве цьому найкраще підтвердження. Стратегічна ініціатива в головах та ногах самих футболістів "Авангарду". Доводь, виборюй, вигризай власний шанс.

- Які стратегічні цілі команди "Авангард" U-19 у середньостроковій перспективі?

- Вони глобальні та всеосяжні. Перш за все, "Авангард" й надалі - трамплін для молоді, яка прагне підвищити рівень власної спортивної майстерності та починати повноцінну професійну кар'єру у великому футболі. Ми готуємо зміну талановитих футболістів та юніорська сходинка для кожного з них - певний вододіл. У футболі найскладніше (про це говорять багато тренерів та функціонерів) - подолати рубіж між аматорським та професійним рівнем. Перехід з молодіжного футболу до дорослого - надскладне випробування для кожного з хлопців. Не всі здатні його подолати та стати затребуваними у професійних клубах. Значення має цілий комплекс різних аспектів: психологічна стійкість, атлетизм, глибинна "футбольна освіта", навички гри за різних тактичних схем та будь-яких стилях гри (силовий, атлетичний, вертикальний або через контроль м'яча та розіграші), комунікація в колективі, з тренерами, партнерами та вболівальниками.

Плани клубу "Авангард"? Працювати та ще раз працювати! Вести ретельну системну роботу з підготовки всіх команд школи ФК "Металіст 1925". "Авангард" торік став вершиною дитячо-юнацької "піраміди" нашого клубу. Ми всі живемо мрією та працюємо задля того, аби "Металіст 1925" вирішив головне спортивне завдання сезону та виборов путівку до УПЛ. Якщо зірки зійдуться та це станеться, ми будемо в змозі в найкоротші терміни сформувати молодіжний та юнацький склади. Такими є вимоги станом на сьогоднішній день, які пред'являються до клубів-претендентів на вихід до еліти, та ми до цього належним чином наразі готові.- Відповідно, багато що залежить від виступів навесні першої команди "Металіст 1925"?

- Безумовно. Мене завжди розчулюють розмови на кшталт того, що нам не важливі перемоги, а важлива якість гри. Але це спорт, це змагальність процесу. Результат не може досягатися за будь-яку ціну (особливо поза межами fair-play), але в основі будь-якої тренувальної вправи, будь-якого спарингу, не кажучи вже про офіційні матчі, зіждеться головне - добре відома спортивна мудрість про "рахунок на табло". П'єр де Кубертен міг що завгодно казати про олімпійські принципи, але сутність спорту в цілому та футболу зокрема в прагненны до перемоги, тут та зараз, завжди та всюди! Тому я ще раз висловлюю вдячність нашому тренерському штабу за минулий 2020-й рік, нашим футболістам, уболівальникам! Перемог торік було більше, ніж поразок! Сподіваюся, що в 2021-му буде ще краще!

Користуючись нагодою, хочу подякувати нашим спонсорам: інвестиційно-будівельній компанії "Marshal Development", яка спеціалізується в області безпечного, функціонального та якісного будівництва житлової та не тільки нерухомості, а також компанії "PaperCups" - виробнику паперової продукції для закладів в сегменті HoReCa.

Необхідно також висловити глибоку вдячність Пісочінській об'єднаній територіальній громаді в особі її керівника - пана Олега Чорнобая. Минулий сезон аматорського Чемпіонату ми провели в Березівці та протягом усього цього часу відчували підтримку та зацікавленість. Щире подяка їм за гостинність.- 2020-й рік у виконанні "Авангарду" вам особисто сподобався?

- Так, але усі думки вже про справи прийдешні. Категоріями минулого часу ми не розмірковуємо. Всі ми стали свідками цікавого, насиченого яскравою палітрою фарб календарного року для команди "Авангард" U-19. Але попереду не менш важливі та відповідальні матчі та завдання, які, я впевнений, нашому колективу до снаги! Ми очолюємо турнірну таблицю своєї підгрупи Чемпіонату U-19, попереду напружений весняний етап змагань, до якого ми вже готуємося. Програма підготовки апробована роками, а Роман Мельник - це той фахівець, до компетенції та професійності якого немає бодай найменших сумнівів. Напевно, візьмемо участь в найближчі пару місяців в одному-двох передсезонних зимових турнірах. На жаль, в цьому році розіграшу "Зимового кубку ДЮФЛУ" не буде, але це не привід опускати руки. На сто відсотків упевнений, що наші тренери виберуть найбільш правильний формат підготовки, в рамках якого проблем із функціональною готовністю та належною ігровою практикою перед рестартом сезону не буде!

Інші цікаві новини читайте на нашому сайті та клубних соцмережах Facebook та Instagram.