30.11.2020

"Нива" - "Металіст 1925" - 1:2. Переможний акорд року

30 листопада 2020 р. Львів, стадіон "Скіф". 16-й тур Чемпіонату першої ліги. Початок матчу о 13:00. -3⁰С. Без глядачів

Арбітр - Олександр Сахно (Київська обл.)
Асистенти арбітра - Кирило Хіміченко (Київська обл.) та Микола Кузьменко (Київ)
Четвертий арбітр - Віталій Маляр (Хмельницький)
Спостерігач арбітражу УАФ - Мирон Біць (Львів)

"Нива" (футболки зелені): Механів, Хруставка (Скакун А. 74), Демчук, Вовченко, Дворовенко, Мороз (к) (Скакун Д. 85), Малащук (Кисленко 67), Волохатий, Гатала, Проців, Різник (Бідний 90+3)

Запас: Єрмолов, Жупанський, Зінь, Мамешев, Зінкевич, Демченко, Хохлов, Кохман

Головний тренер - Ігор Білан

"Металіст 1925" (футболки жовті): Сидоренко, Жичиков, Братков, Цвіренко, Шершень, Кольцов (к), Холод (Савіцький 90), Криськів, Коробка (Савін 46), Дмитренко, Дерек

Запас: Дьяков, Пець, Аніх Чідера, Лукас, Єрмоленко, Калайтан

Головний тренер - Валерій Кривенцов

Голи: Проців 21 - Холод 19, Дерек 61

Попередження: Вовченко 31, Хруставка 45+2 - Савіцький 90+4

Перед заключним матчем 2020-го року кожен з футболістів харківської команди розумів просту та банальну річ. Перемагаєш "Ниву" в гостях – ти, як і раніше, в пулі команд-претендентів на нагороди та бажану путівку до УПЛ. Втрачаєш очки у Львові - шанси ці тануть, на кшталт першого снігу, який розмалював "білими фарбами" міста та райони Західної України у неділю, напередодні звітної гри.

Стартовий склад "жовто-синіх", порівняно із матчем проти "ВПК-Агро", зазнав низку змін. З перших хвилин зустріч розпочинав воротар Сидоренко, повернувся після одноматчевої дискваліфікації на рідну позицію справа в захисті Жичиков, а гравця, який діяв на цій позиції в минулому турі (мова про Шершня) було переведено на протилежну бровку. Центральну вісь оборони цементували Братков та Цвіренко, в опорній зоні на руйнування був орієнтований Кольцов, на створення - Криськів. Функціонал нападників в тактичній схемі з трьома форвардами очікувано відійшов Дмитренку, Холоду та Дереку. Останньому, власне, як і на "Метеорі" у минулій грі, з глибини був повинен допомагати Коробка.

Очищене від снігу поле стадіону "Скіф" (ми розповідали в анонсі, чому гра проходила не в Тернополі), як для останніх днів календарного листопада, виглядало більш-менш прийнятно. У Першій лізі бувають і гірші поля, тому газон був однаковий для обох команд, перемогти ж повинен був сильніший.

Команди почали без розкачки, часом темп збільшувався, а "Нива" намагалася відвоювати право грати першим номером. До гостроти та концентрації небезпечних моментів справа доходила рідко, наша команда намагалася перекрити вільні зони та не дозволити розбігтися супернику. Втім, комбінаційну нотку в суто першолігову гри внесли саме харків'яни - ударний відрізок з 19-ї по 21-у хвилини не дав отямитися вболівальникам. Ледве наша команда відкрила рахунок - Холод з лінії воротарського скористався чудовою передачею Дерека зліва (бразилець вступив у відбір, перехопивши м'яч у правого захисника) - як тернопільський клуб не забарився зі симетричною відповіддю. Відповіддю для нас, на жаль, результативною. Що правда, перед цим Дмитренко "пробачив" захист господарів, не влучивши у дальній кут - м'яч трішечки розминувся зі штангою.

Але ж у футболі ледь-ледь не рахується, тому замість 0:2 стало 1:1. Гол тернопільської команди вийшов, наче дзеркальне відтворення м'яча ними пропущеного. Неприємності для "Металіста 1925" так само прийшли з лівого флангу: господарі від власних воріт через розіграш доставили м'яч на Різника, той завдяки швидкості обійшов Браткова, дістався до лицьової та виконав щільний простріл в район одинадцятиметрової позначки - замикав пас партнера Проців з глибини та шансів ані нашому голкіперу, ані захисникам, які стелились у підкатах, не залишив.

Пропущений м'яч став холодним душем та негативно вплинув на якість футболу. Заспокоїлася "Нива", наша команда також обертів не підвищувала. Намагання було, структура гри, як вже після гри зізнається Валерій Кривенцов, була наявна, а ось до гострих ударів, підступних, що таять в собі загрозу, справа доходила рідко. Вибух стався ближче до перерви: господарі полоскотали наші нерви полуінфарктним прострілом з правого флангу. Загострював ситуацію Волохатий, проте з нордичним спокоєм, гідним кращого застосування, наші руйнівники спостерігали, як м'яч повільно викочується за лицьову лінію. А ось господарі приблизно за пару хвилин від прострації позбулися та пробити як слід Дереку з 16-ти метрів не дозволили. У підсумку після кіксу лише кутовий та розчарування в очах бразильського форварда харків'ян.

Щоб отримати важливі три очки, потрібно було забивати, а до перерви через брак часу зробити це вже було нереально. Усе найцікавіше було відкладено на тайм другий. Заради палітри нових фарб відразу поперерві наши тренери кинули у бій Савіна (замінив травмованого Коробку), напевно, тримаючи в пам'яті його гольову передачу в гостьовій зустрічі з "ВПК-Агро". Але не Антону судилося стати героєм звітного поєдинку, а Дереку та Холоду. Це був їхній день, їхній зоряний час. Амплуа в епізоді, коли забивався другий переможний (як згодом з'ясується) м'яч, змінилися з точністю до навпаки. Відзначаємо геть всю триходівку "Металіста 1925": центрбек Цвіренко в позиційній фазі атаки на чужій половині підтримав ривок партнера Холода своєчасною передачею, декількома фінтами Артем залишив поза справами тріо захисників "Ниви" та грамотно прострілив в напрямку Дерека, для якого зіграти на випередження та в дотик проштовхнути м'яч повз воротаря виявилося справою посильною, і в чомусь навіть почесною - 1:2!

Наступні 30 хвилин пісним дійством назвати важко, але і різноманіття моментів відзначити також не можна. Пам'ятаємо постріл Кольцова, який загрозу в собі ніс. Удар на виконання від Холода відзначаємо (м'яч трохи розминувся з дев'яткою), про нервову кінцівку варто не забувати, коли "Нива" пішла рятуватися та заграла агресивніше, підходи при цьому до нашого карного майданчику здійснюючи, проте до реальних загроз справа так і не дійшла. Повністю позбавити суперника м'яча виявилося складно, але, врешті-решт, харків'яни зіграли прагматично по рахунку та бажану синицю в руках втримали.

Все добре, що добре закінчилося. Дотерпіли, заповітні три бали в актив записали. П'ятими в таблиці вирушаємо на затяжний зимовий антракт - йдемо у позитивному настрої та з великими очікуваннями. Команді є в чому додавати, є, що шліфувати та, головне, потрібно кадрово зміцнити склад. Віримо, невдалий високосний рік швидко вивітриться з пам'яті, а найкращі матчі та гучні успіхи очікують на "Металіст 1925" вже наступної весни! Принаймні, всі вболівальники цього нашій команді щиро бажають!

Текстова трансляція на офіційному сайті "Металіста 1925".

Інші цікаві новини читайте на нашому сайті та клубних соцмережах Facebook та Instagram.