20.11.2020

"Металіст 1925" - "Кремінь" - 0:1

20 листопада 2020 р. Харків, стадіон "Металіст". 14-й тур Чемпіонату першої ліги. Початок матчу о 14:00. +3℃. Без глядачів

Арбітр - Дмитро Кубряк (Одеса)
Асистенти арбітра - Павло Почепецький (Дніпро) та Андрій Лікаренко (Чернігів)
Четвертий арбітр - Олександр Хамходера (Харків)
Спостерігач арбітражу УАФ - Євген Котенко (Суми)

"Металіст 1925" (футболки жовті): Коваленко М., Жичиков, Шершень, Братков, Коваленко І. (Аніх Чідера 72), Кольцов (к) (Коробка 80), Савін (Холод 72), Криськів, Дмитренко, Лукас, Дерек

Запас: Дьяков, Пець, Цвіренко, Резепов, Ндукве, Толочко, Савіцький, Калайтан

Головний тренер - Валерій Кривенцов

"Кремінь" (футболки сині): Олійник (к), Мягков, Зубков, Сантос, Чебатаєв, Норенков, да Сілва, Сорокін (Бородай 90+2), Брюхов (Геловані 80), Бичков (Островський 87), Мурашов (Галага 72)

Запас: Данкович, Молько, Головко

Головний тренер - Олександр Головко

Гол: Сорокін 64, з пенальті

На 78-й хвилині Братков не реалізував пенальті (воротар)

Попередження: Жичиков 44 - Чебатаєв 41, Сантос 58

Вилучення: Жичиков 88 (повторне попередження, неспортивна поведінка)

Низка тривалих невдач останнього часу зобов'язувала нашу команду в рідних стінах проти "Кременю" грати виключно на перемогу. Іншого б не зрозуміли вболівальники, керівництво клубу та громадськість. Одна перемога в останніх п'яти матчах психологічно тиснула на "Металіст 1925" потужніше за багатотонний вантаж і, на жаль, впоратися з цим тиском команда виявилася не спроможна.

Кадрові зміни після неуду в Одесі були вимушеного медичного характеру. До травмованих раніше Ямполя, Кравченка та Ченбая додався Гошкодеря. Через це тренери харків'ян вакантну позицію центрального захисника очікувано зміцнили екс-центрбеком ФК "Львів" Братковим.

У бажанні не травмувати 18-річного воротаря Максима Коваленка (після шаленого гола Авагімяна в минулому турі), наставники діяли мудро, а отже Макс знову починав в старті та, варто відзначити, діяв досить холоднокровно.

Ще однією кадровою зміною у господарів стала очікувана поява у старті Дерека, через що Лукас змістився на більш звичну йому позицію - ближче до лівого флангу, а 18-річний Аніх Чідера був в запасі та на полі з'явився вже по перерві, коли було потрібно рятувати гру.

Гру, в якій "Кремінь", віддамо йому належне, виглядав гідно та солідно. Навіть без добре відомого нашим уболівальникам Луїза Фернандо та орендованого "Кременем" в "Оболоні" форварда Островського гості цим днем, у порівнянні з минулим сезоном, постали набагато більш компактною та добре збалансованою командою. Колективом, який розуміє, для чого він приїхав до Харкова, та завдяки чому зможе розжитися очками в протистоянні з одним із претендентів на вихід до УПЛ. Головне, як виявилося, кадрове рішення Олександра Головка в цей день - зробити рокіровку на воротарській позиції. З перших хвилин починав досвідчений 34-річний Андрій Олійник, якому в другому таймі належало здійснити маленький футбольний подвиг, за великими рахунком, еквівалентний трьом набраним балам.

Про те, що Станіслав Сорокін цьогоріч для "Кременю" значить дуже багато, в Україні знають добре. Атакуючий хавбек гостей у першій атаці заявив про себе і сьогодні, ледь не покаравши лівого захисника Івана Коваленка за обріз при невимушених обставинах. Удар метрів з 25-ти прийшовся вище воріт, але дзвіночок пролунав. Виграний гостями дебют змушував підопічних Валерія Кривенцова "прокидатися" та вмикати четверту швидкість. Проте виходило це фрагментарно, та й відкритим був футбол першого тайму, з непоганими підходами наших хлопців, але не менш гострими відповідями від суперника.

До перерви пригадується кілька досить гострих епізодів у гостьовому карному майданчику. Комфортний для воротаря гостей удар Дерека (після проникливого пасу Браткова та подальшого асисту від Лукаса) виступив розминкою перед найбільш файним моментом господарів, а саме Влада Дмитренка на 25-й хвилині. Криськів запустив шикарний пас за спину захисника "Кременя", Зубков (а це був саме він) кивком голови підкоригував траєкторію, м'яч ідеально ліг на ногу нашому правому атакуючому хаву, але одному Богу відомо, як досвідчений воротар "Кременю" в цьому епізоді встиг зреагувати та потягнути м'яча з правого нижнього кута.

У зворотному напрямку за лічені секунди гості візуально легко та невимушено розігнали контратаку в три ходи, але пострілу Мурашова у вирішальній фазі комбінації не вистачило сили, а воротар нашої команди також не дрімав та, обравши правильну позицію, впевнено з цим ударом впорався.

Кінцівка першого тайму запам'яталася дальнім пострілом Кольцова (вище створу) та грубою позиційною помилкою Шершня, через яку Жичикову ціною фолу та жовтої картки довелося підчищати промах свого партнера. Спроба виконати штрафний над стінкою належних дивідендів Сорокіну не принесла.

Перерву обидві команди пройшли без замін, а взяття воріт у сюжетній лінії матчу, як з'ясується згодом, станеться у таймі під номером два. Невиразний дебют якого залишив багато питань, особливо в частині творчого потенціалу нашої команди. "Металіст 1925" явно буксував у третій зоні. Так, ми добре розігрували м'яч на власній половині, але останнього пасу або якогось розіграшу чи награної комбінації відчутно бракувало.

Так, можна згадати, як звалився м'яч з ноги Дерека після прихованого пасу Криськіва, зарахувати до потенційно-небезпечного моменту "парашут" від Дерека на Дмитренка, але у підсумку - це вкрай посне меню геть не найкошернішого ресторану. Не вистачало гостроти, якихось нестандартних ходів, проте вдосталь індивідуальних дій бразильської групи атаки. Лукас та Дерек перетягували м'яч, а інколи приймали вкрай суперечливі рішення.

Не забиваєш сам, заб'ють тобі. Хрестоматійною ілюстрацією цієї тези стала контратака "Кременю" на 64-й хвилині. Обрізка Криськіва, передача Сорокіна на хід Норенкову, падіння - пенальті.

Можна тисячу разів зараз переглядати епізод, розмірковуючи, чи був фол з боку Шершня, проте залишимо це на розгляд експертів. Найкращий бомбардир гостей у поточному сезоні Станіслав Сорокін з одинадцятиметрової позначки шансів на порятунок нашому голкіперу не залишив, пробивши впритул із лівою стійкою. Антигерой епізоду - центрбек Антон Братков - за 13 хвилин мав ідеальну можливість "відмазатися". Сам захисник при подачі кутового заробив пенальті (м'яч після удару головою знайшов руку Брюхова) - сам його і не реалізував. Досвідчений голкіпер Олійник потягнув пенальті, а за десять хвилин і не менш небезпечний штрафний від Криськіва.

"Металіст" 1925 "в кінцівці намагався організувати масований штурм, тренерський штаб жертвував крайнім захисником та опорником, насичуючи центр поля та атаку, але дивідендів належних отримати не судилося, та й до реальної гостроти справа практично не доходила. Більш того, на 88-й хвилині Жичиков з капітанською пов'язкою на руці (перейшла до захисника після заміни Кольцова) грубо сфолив проти Дениса Галати, який у другому таймі з'явився на полі замість Євгена Мурашова. Далі - попередження (друге для Максима у цій грі) і вже прийдешньої середи - 25-го листопада – новий матч у Дніпрі проти "ВПК-Агро" та нова кадрова пробоїна (дискваліфікація основного флангового захисника). А звітну гру ми, на жаль, програли. Це четверта поразка у поточному сезоні. Разом із "Прикарпаттям" та "Авангардом" ми й надалі в топ-3 антирейтингу команд з найгіршою атакою Ліги. Лише дев'ять забитих м'ячів у 13-ти зіграних матчах.

Текстова трансляція на офіційному сайті "Металіста 1925".

Якщо ви знайшли помилку в тексті, будь ласка, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter натисніть кнопку "Повідомити про помилку"