15.11.2020

"Чорноморець" - "Металіст 1925" - 2:0

15 листопада 2020 р. Одеса, стадіон "Чорноморець". 13-й тур Чемпіонату першої ліги. Початок матчу о 16:00. +7°C. Без глядачів

Арбітр - Олександр Титов (Донецька обл.)
Асистенти арбітра - Максим Левченко (Кривий Ріг) та Ігор Рибченко (Запоріжжя)
Четвертий арбітр - Ігор Горбань (Одеса)
Спостерігач арбітражу УАФ - Володимир Александренко (Вінниця)

"Чорноморець" (футболки чорно-сині): Підківка, Микицей (к), Лиховидько, Мартиненко, Валєєв (Якимів 90+4), Хамелюк, Путря, Зубейко (Долгов 24), Ковбаса (Кожушко 66), Авагімян (Брагару 82), Бугай (Штогрін 86)

Запас: Паламарчук, Граматік, Гейко, Козак, Тітаєвський

Головний тренер - Сергій Ковалець

"Металіст 1925" (футболки жовті): Коваленко М., Жичиков, Шершень, Гошкодеря, Коваленко І. (Резепов 69), Кольцов (к), Савін (Холод 88), Криськів, Дмитренко, Аніх Чідера, Лукас (Савіцький 75)

Запас: Сидоренко, Дьяков, Пець, Братков, Цвіренко, Толочко, Коробка, Калайтан

Головний тренер - Валерій Кривенцов

Голи: Бугай 67, Авагімян 74

Попередження: Микицей 32, Лиховидько 88, Брагару 90+4 - Коваленко І. 20

Вилучення: Микицей 57 (повторне попередження)

Порівняно з матчем проти "Прикарпаття" наставник харків'ян Валерій Кривенцов зробив дві зміни у стартовому складі. На позиції лівого захисника з перших хвилин з'явився 21-річний Іван Коваленко (третій вихід у поточному сезоні), замінивши травмованого Сергія Ченбая, а роль лівого нападника в тактичній формації 4-3-3 зі стартових хвилин було довірено 19-річному нігерійському легіонеру Аніху Чідері (до цього в трьох матчах поточної Першої ліги він провів 13 хвилин на поле).

Дещо здивував вибір тренерів і на останньому рубежі. Талановитий 18-річний вихованець клубної школи Максим Коваленко лише тиждень тому дебютував на професійному рівні, зігравши в прем'єрному матчі на "нуль", а сьогодні йому підтвердили кредит довіри - в центральному матчі туру – грі, де, як прийнято казати, на кону стояли не три, а відразу шість очок.

Відсутність Дерека серед числа прибулих до Одеси (через хворобу) покликаний був компенсувати на вістрі атаки Лукас, допомагати якому з глибини повинні були центральні хавбеки Дмитро Криськів та Владислав Дмитренко. Опорну зону цементував Віталій Кольцов, зліва в атаці діяв Аніх Чідера, праворуч Антон Савін. Оборонна вісь "Металіста 1925" зліва направо виглядала наступним чином: Іван Коваленко, Віталій Гошкодеря, Михайло Шершень та Максим Жичиков.

Наставник "моряків" Сергій Ковалець, у свою чергу, вдався до двох змін порівняно з попередньою грою у Херсоні. В опорній зоні господарі не дорахувались капітана Владислава Клименка, ліворуч в обороні - Максима Мельничука, замінити яких зі стартових хвилин звітної зустрічі мали гравці, що не потребують зайвої реклами - Рінар Валєєв та Ілля Путря.

Досвідчений Валєєв в перші 45 хвилин був найпомітнішою з персон на полі, та й в цілому одесити володіли ігровою перевагою і, за великим рахунком, мало що дозволяли "Металісту 1925" у протилежному напрямку. Активним був форвард Владислав Бугай, створював напругу нестандартною грою Артур Авагімян, як завжди, націленістю на гол виділявся Артем Ковбаса.

Наша команда, хоча і намагалася виходити в атаку через пас, але відчувала суттєві проблеми, потрапляючи під високий пресинг моряків. А довгі лонгболи або діагоналі на Лукаса до адресата доходили вкрай нечасто. По-хокейному кидаючись під м'яч, наші хлопці з "групи руйнування" декілька разів нівелювали загрози після пострілів Лиховидька та Ковбаси в зворотному напрямку. Близький, аби відкрити рахунок, був центрбек господарів Євген Мартиненко.

Єдиний епізод в канві реальної загрози воротам "моряків" згадується на 28-й хвилині. Дмитро Криськів на шикарних віражах примудрився уникнути лещат пресингу "Чорноморця" на власній половині поля, зрячою передачею на три десятка метрів знайшов Лукаса - підбір після удару якого ледь не коштував супернику фатальних наслідків. Дмитро пробивав вліт, але удар прийшовся трохи вище цілі.

Далекий, але неточний постріл Валєєва на другій доданій хвилині першого тайму підвів риску вкрай суперечливому першому тайму, у якому наша команда змістовним футболом потішити не спромоглася, відклавши цю місію на тайм під номером два.

По перерві характер гри суттєвих змін не зазнав, але на 57-й хвилині стався епізод, який мав докорінно, як здавалося, змінити сюжет звітної зустрічі. Звичайно, зі знаком плюс для нашої команди. Але вийшло з точністю до навпаки. Вилучення Станислава Микицея змусило його партнерів увімкнути "третє дихання" та видати у грі дуже потужній відрізок. Двічі з 67-ї по 74-у хвилини наш юний голкіпер Максим Коваленко виконував вкрай сумну для себе процедуру, адже господарі "робили різницю", робили її, граючи вдесятьох… Але! Майже одразу після вилучення капітана одеситів гості могли та мали рахунок відкривати. Дмитренко опинився віч-на-віч із воротарем, але і сам того не переграв, і на нігерійця Чідеру не віддав.

Тепер про голи господарів. Спершу на 67-й хвилині Бугай після зрячого навісу Кожушка головою з середньої дистанції вивів господарів вперед, а курйозний для "Металісту 1925" гол після стандарту - шальний постріл на виконання від Авагімяна у ближню дев'ятку - зняв остаточні питання. Ані моральних сил, ані віри в краще в очах наших футболістів вже не було помітно. По інерції Кольцов та Криськів ще намагалися щось змінити, але добре зіграв Роман Підківка, двічі врятувавши за одну хвилину. Загалом же все було вирішено. Що ж, на жаль, програємо важливий матч конкуренту, який сьогодні, будемо відверті, зіграв якісніше за нас!

Текстова трансляція на офіційному сайті "Металіста 1925".