16.10.2020
Роман Мельник:

Роман Мельник: "Основна мета "Авангарду " - підготовка футболістів для "Металіста 1925"


Головний тренер харківського "Авангарду", а з недавніх пір ще й очільник ДЮФШ ФК "Металіст 1925" Роман Мельник відповів на ряд актуальних питань в контексті юніорської команди.

- Романе Петровичу, хоч і постфактум, але вітаємо вас з призначенням на посаду керівника ДЮФШ "Металіста 1925". Торкнутися сьогодні більше хотілося б теми "Авангарду". Команда впритул наблизилася до завоювання срібних медалей обласного Чемпіонату та одноосібно лідирує в підгрупі "4" Чемпіонату України U-19. Це, здається, не може ні тішити?

- Як я раніше казав, ми не боремося за місця у турнірній таблиці. Основна наша мета - підготовка футболістів для першої команди. Тому вимагаю від хлопців, у першу чергу, хорошу, видовищну, гостроатакуюча гру. Є гра - буде і результат. Загалом, я задоволений виступом команди, хоча, думаю, в Чемпіонаті області ми були в змозі поборотися і за перше місце, якби не провалили старт.

- Велика група виконавців - більше 30 футболістів - додає головного болю тренерському штабу в частині належного забезпечення кожного із них ігровою практикою...

- Ми рівномірно розподіляємо навантаження на футболістів, адже задіяні в двох турнірах - обласному Чемпіонаті та Всеукраїнських змаганнях U-19 під егідою ДЮФЛУ. Плюс, деякі наші хлопці залучаються на матчі Чемпіонату Харкова. Практику всі отримують рівномірно, плюс іноді ще проводимо контрольні ігри. Ніхто з наших футболістів в цьому плані не обділений.

- З урахуванням недавніх структурних змін у ФК "Металіст 1925" відтепер "Авангард" - частина глобального проекту головного футбольного клубу Харкова?

- Саме так. "Авангард" на сьогоднішній день - частина структури ФК "Металіст 1925". У нас в школі є команди всіх вікових категорій - від U-6 до U-17. Хлопці, які будуть випускатися зі школи, автоматично потраплятимуть до команди U-19, а там, дасть Бог, і до лав першої команди. До цього у нас в структурі клубу якраз і не вистачало цієї команди.

- Дивлячись на те, з якими величезними труднощами три новачки УПЛ цьогоріч формували молодіжний та юніорський склади, ризикнемо припустити, що в "Металісті 1925" робота ведеться системно та довгостроково. Якщо все вдасться першій команді, то проблем з наявністю конкурентоспроможного колективу U-19 не виникне?

- Більше того: ми дуже сподіваємося на те, якщо перша команда зробить усе від себе залежне, то колектив "Металіст 1925" з приставкою "два" зможе випробувати себе на професійному рівні у Другій лізі. Адже чемпіонат U-21 серед клубів УПЛ, починаючи з сезону 2021/2022 рр., буде скасовано.


Поспілкуватися, а також обговорити цю новину ви можете у нас на гостьовій!
Розмір шрифту:


Роман МельникАвангардМеталіст 1925ДЮФЛУДЮФСШ