15.03.2021

"Металіст 1925" - "Альянс" - 2:1

15 березня 2021 р. Харків, стадіон "Металіст". 6-й тур Чемпіонату першої ліги. Початок матчу о 19:00. 2 627 глядачів. +4 °C

Арбітр - Денис Резніков (Кам'янське, Дніпропетровська обл.)
Асистенти арбітра - Микола Кузьменко (Київ) та Сергій Соботюк (Житомир)
Четвертий арбітр - Олександр Афанасьєв (Харків)
Спостерігач арбітражу УАФ - Олександр Матяш (Полтава)

"Металіст 1925" (футболки жовті): Сидоренко, Жичиков, Шершень, Ткачук, Западня, Кольцов (к), Савін (Холод 84), Голодюк (Криськів 56), Батюшин, Дмитренко (Ченбай 87), Дерек (Блажко 84)

Запас: Коваленко М., Дьяков, Коваленко І., Цвіренко, Резепов, Ндукве, Савіцький

Головний тренер - Валерій Кривенцов

"Альянс" (футболки зелені): Важинський, Осадчий, Пікуль (к), Медведєв (Пісний 46), Герт, Лучик (Неплях 86), Піднебенной, Шарай С., Агапов (Шпирьонок 90), Зубков (Сидоренко Я. 57), Рогозинський (Шарай В. 50)

Запас: Єфанов, Шевченко, Меженський

Головний тренер - Юрій Ярошенко

Голи: Дмитренко 8, Дерек 17, з пенальті - Герт 39

Попередження: Дмитренко 20 - Осадчий 28, Агапов 72, Шарай В. 72

Текстова трансляція на офіційному сайті "Металіста 1925".

"Металіст 1925" на мажорній ноті розпочав весняну частину чемпіонату, обігравши в пропущеному матчі новачка Першої ліги, міцний непоступливий колектив із Сумської області - "Альянс".

Вболівальники, які прийшли на матч, мали на власні очі познайомитись та оцінити потенціал п'яти нових виконавців із тієї сімки новачків, які поповнили ряди "жовто-синіх" під час зимового міжсезоння. Мова про Євгена Ткачука (центрбека), Артура Западню (флангового лівого захисника), гравців середини поля Олега Голодюка та Юрія Батюшина. Саме цих чотирьох геть досвідчених новобранців Валерій Кривенцов кинув в бій з перших хвилин. Згодом до них приєднався Валерій Блажко – талановитий молодий нападник, який ще торік захищав кольори аматорського "Авангарду", а згодом спробував власні сили в чеській елітній лізі, захищаючи кольори тамтешнього клубу "Млада Болеслав".

Звітну зустріч можна поділити на два протилежних відрізка: перші вогненні півгодини у виконанні господарів, два забиті м'ячі і ще декілька непоганих підходів, які коштували тренерському штабу "Альянсу" сивого волосся на голові. Наша команда грала агресивно, домінувала, вдало доставляла м'яч в третю атакуючу зону, вдало при цьому використовуючи наявний зараз потенціал.
Матчі на зборах і в офіційних турнірах – різні речі. Доказ цьому – два швидкі голи харків'ян. За осінню частину наша команда забила 12 м'ячів, сьогодні в перебігу 540 секунд відзначилася двічі. Ефектну трихходівку по вертикалі від Кольцова до Батюшина з акуратним продовженням на Дмитренка – сам Влад з середньої дистанції завершив разючим ударом на виконання в ліві дев'ять воріт Важинського (1:0).

Подвоїли власну перевагу хлопці Кривенцова за сім хвилин. Батюшин під час позиційного наступу команди тонкою передачею підтримав несподівану імпровізацію імені Артура Западні, який на всіх порах почав вриватися в карний майданчик, але на шляху досвідченого захисника виріс Ян Осадчий. Блокування, пенальті - і Дерек холоднокровно розвів воротаря і м'яч по різних кутах (2:0).
Коуча гостей Юрія Ярошенка в ці хвилини вихопила камера телетрансляції і в очах фахівця в ту мить було помітно багато суму. Але до честі суперника, вони білий прапор не підіймали й в подальшому розвитку матчу довели, що недарма зараз знаходяться на досить пристойній як для дебютанта Ліги позиції.

Багато що у нашій грі змінив пропущений господарями м'яч. На 39-й хвилині ніщо не віщувало проблем, але звичайний кутовий завершився не кращим для нас чином. Награний розіграш сумчан: Піднебенной від прапорця покотив м'яч на партнера, Станислав Шарай виконав якісний навіс у центр штрафного, а єдиний зимовий новачок "Альянсу", фланговий захисник Герт вдало виграв позицію і з 10 метрів пробив головою у кут воріт Сидоренка. М'яч йшов з відскоком від газону, удар був потужний, хто втратив гравця під час цього стандарту – про це дізнаємося згодом. Це знають самі гравці, тренери, тож є про що поговорити під час наступної теорії (2:1).

Хто знає, як би розгортався сюжет цієї гри, розпрядись належним чином м'ячем Дерек і Дмитренко буквально в наступній атакуючій акції (знову після проникаючої передачі Батюшина а-ля Кевін де Брюйне або Генріх Мхітарян). Бразилець завадив Владу, чи навпаки це вже неважливо.

Хвилювання позначалося, суперник після голу відчув кураж і поперерві вже господарі грали проти м'яча, другим номером, із розрахунком на контрвипади. Однак з останнім компонентом виходило гірше - якщо не сказати більше. Треба було терпіти, чекати свого шансу, а головне після відбору вміти "розпрямити пружину" стрімкої контратаки. Супротивник же грав в контроль, через пас, ліз в карний, шукав свої шанси, навіть після падіння Агапова на 72-й хвилині на пенальті натякав. Але рефері Резніков відреагував блискавично. Піднята вгору рука - стало бути симуляція, жовта картка і знервовані 20 хвилин на фініші матчу для господарів, адже втримати заповітну синицю в руках було надзвичайно важливо. Не без труднощів і нервів це вдалося. Для уболівальників "Металіста 1925" для яких келих традиційно напівпорожній, другий тайм – чудова можливість повправлятися в критиканстві (приводів другий тайм надав вдосталь). Для позитивно налаштованих важливо інше – рестарт почали з перемоги, заробили три бали. Усі все розуміють. Завдання максимальні!

Попереду чотирнадцять ключових іспитів - найближчий 19-го числа з "Миколаєвом" в Харкові на ОСК "Металіст". Початок о 19:00.

Якщо ви знайшли помилку в тексті, будь ласка, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter натисніть кнопку "Повідомити про помилку"