11.06.2020
Позачергова Конференція ПФЛ. Текстова онлайн-трансляція (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Позачергова Конференція ПФЛ. Текстова онлайн-трансляція (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)


Шановні вболівальники!

Сьогодні, 11-го червня, відбудеться позачергова Конференція Професіональної футбольної ліги. Серед питань порядку денного буде і догравання Першої та Другої ліг, і обмін між дивізіонами, і затвердження плану-календаря спортивного сезону 2019/2020 рр. ФК "Металіст 1925", як і під час Ради ліг, представлятимуть вищі керівники клубу на чолі з Головою Наглядової ради Сергієм Стороженком та Генеральним директором Володимиром Лінке. Окрім того, участь у Конференції візьмуть заступник Голови Наглядової ради Еміль Тер-Степанян та заступник Генерального директора Антон Іванов.

Початок Конференції ПФЛ о 14:00, після ж цієї частини заходу заплановано брифінг учасників для представників ЗМІ. Втім, ця інформація була актуальною станом на вчорашній вечір. Нагадаємо, спершу Професіональна футбольна ліга вирішила провести позачергову Конференцію у закритому режимі, але після розголосу у багатьох медіаресурсах, у тому числі, прес-службою "М1925", керівництво ліги рішення змінило, зробивши засідання повністю відкритим!

Тому, вже за традицією, у столиці працюватиме і прес-служба "М1925", яка, починаючи з 13:30, вестиме текстову трансляцію події. День обіцяє бути важким, сподіваємося, ввечері в усіх нас настрій буде гарним! Слідкуйте за оновленнями цієї сторінки!

Доброго ранку, шановні вболівальники! Сьогодні дуже важливий день, як для всього українського футболу, так і для нашого "Металіста 1925". Позачергова Конференція Професіональної футбольної ліги повинна вирішити долю Чемпіонатів першої та другої ліг. Після нещодавнього засідання Ради ліг справа була на розгляді (затвердженні) Виконкому УАФ, але затвердити відновлення Першої ліги він так і не зміг, повернувши справу знову до ПФЛ. Сьогоднішня Конференція за участі вищих керівників клубів та Президента УАФ Андрія Павелка повинна поставити жирну крапку у цій сазі. Сподіваємося, рішення буде справедливим та повністю відповідати спортивному принципу. А це - догравання Чемпіонату згідно з Регламентом ПФЛ!

Лист-запрошення від ПФЛ на адресу нашого клубу


Вчора протягом дня прес-служба "Металіста 1925" вела боротьбу за те, аби на Конференцію ПФЛ мали доступ представники ЗМІ. Дивно, що спочатку підшефна Сергію Макарову організація журналістів допускати не хотіла, обмежившись лише повідомленням про "післяматчевий" брифінг. Але галас на багатьох медіаресурсах зробив свою справу, тож захід має всі шанси пройти прозоро та без "закулісних ігор".

Пропонуємо вам слідкувати за текстовою трансляцією позачергової Конференції ПФЛ, ну, а вже ближче до вечора будемо викладати фотоматеріали, а також відеокоментарі учасників заходу.

Ранковий Київ. Сьогодні у столиці сонячно та вкрай спекотно (близько +32°C)


Конференція ПФЛ розпочнеться за кілька хвилин. Делегати вже на місці. Пресу все ж не допустили. Ніби, через спалах захворюваності на коронавірус. Читайте нашу текстову трансляцію, а вже після Конференції відбудеться брифінг учасників зустрічі.

Зараз бачимо Сергія Макарова, Євгена Мороза, делегацію нашого клубу, представників "Руху", "Оболоні Бровар", "Інгульця", Прикарпаття", "Металургу", "Кременю" та інших клубів. Присутня представниця Профспілки футболістів.Бачимо і Андрія Павелка - Президента УАФ.

Конференція ПФЛ розпочалася. Виступає Сергій Макаров. Присутні 30 Делегатів з 34-х. Це вся Перша ліга та 14 представників Другої.

Також присутні Ігор Гатауллін, Олег Протасов, Алан Плієв, Вадим Костюченко та інші керівники нашого футболу.

Вибираємо комісії. Лічильна, мандатна обрані та приступають до роботи. Президент ПФЛ розповідає Порядок денний.

Прохання від МФК "Миколаїв". Виступає Сергій Кантор. "Я вважаю, що перед тим, як ми почнемо працювати, хочу сказати наступне. Ми втретє збираємося в Києві та повертаємося до одного й того ж питання". Пан Кантор говорить, що ПФЛ не виконує регламентні норми. Його пропозиція полягає у тому, аби призначити чергову Конференцію ПФЛ.

Олександр Резніченко ("Оболонь Бровар"): "Чому все ж не пустили журналістів? Чому ми ховаємося від них?" Пан Макаров відповідає, що сьогодні велика кількість захворювань на коронавірус. Президент ПФЛ відмовився ставити питання про присутність ЗМІ на Конференції.

Йде дискусія, що кожна ліга повинна голосувати виключно за себе. Хтось проти, хтось - за. Досить жвава дискусія щодо порядку денного. Дехто хоче, аби, наприклад, долю Першої ліги вирішувала, у тому числі, і Друга. Абсурдна думка, на наш погляд…

Сергій Кантор, а також представники "Руху" Ігор Дедишин та Володимир Лапіцький чимось не задоволені.

Ігор Дедишин: "Народ чекає рішення, щоб повернути футбол. Ліги чекають, аби ви це зробили. Чого ви питаєте у клубів, продовжувати Чемпіонат чи ні? Скільки можна збирати ці наради? Ви ввели цю ситуацію у глухий кут. Рішення першої Ради ліг, а також скликання другої є нелегітимними. Хочу включити питання щодо легітимності рішень Президента ПФЛ та довіри до нього".

До речі, пан Резніченко в контексті не допуску ЗМІ спитав, чи відбудеться у такому випадку матч "Колос" - "Шахтар". Відповіді він не отримав…

Андрій Павелко: "Хотів би попросити всіх забути про емоції. Ніхто не забороняє вам поспілкуватися з журналістами після Конференції. На брифінгу у вас буда така можливість.

Оскільки два засідання Ради ліг прийняли протилежні рішення, ми і скликали Конференцію, як вищий орган ПФЛ".

Дуже велика промова пана Павелка. Основний меседж, що клуби повинні прийняти єдине правильне рішення!

Андрій Павелко каже, що хоче бути максимально об'єктивним та не лобіювати інтереси окремих клубів! І що треба сконцентруватися на порядку денному Конференції, а не сваристися та сперечатися.

Ігор Гатауллін (Профспілка футболістів України): "Кілька слів про позицію Профспілки. Полягає вона в тому, що професійний футбол повинен жити і грати в нього треба згідно з Регламентом! Нічого немає краще, ніж це зробити. Так, є ризики, але такі ж ризики переживають інші країни. Італію та Іспанію набагато більше вдарило пандемією, але там Чемпіонати стартують незабаром. Я не бачу аргументу, аби зараз не грати. Ви ж знаєте, що Президенти двох клубів ("Динамо" та "Інгулець" - примітка) зголосилися оплатити тексти всім командам Першої ліги.

Якщо хтось хоче зупинити Чемпіонат, це не правильно. Адже люди хочуть заробляти гроші та залишитися у Першій лізі. Це я про "Черкаси" та "Металург".

Повертаємося до Конференції. Лічильна комісія обрала Голову та Секретаря. Проголосували "за" одноголосно. Мандатна комісія також обрала Голову та Секретаря. Проголосували "за" одноголосно.

Порядок денний прийняли.

Сергій Макаров розповідає, чому у Першої ліги шансів дограти набагато більше. Це стосується і тренувань команд, і їхнього бажання. Починається дискусія команд.

Важливою темою є виконання медичного протоколу! Про це також наголошує Президент ПФЛ.

Про неявки та зняття. Є така думка, аби все відбувалося згідно з Регламентом. Тобто, після двох неявок команда не тільки знімається зі змагань, але і втрачає професійний статус.

Дискутує Друга ліга. Кожен має можливість висловити свою думку. І вони - ці думки - різняться.

Голосування по Другій лізі. "За" - 6, "Проти" - 11. Рішення прийняте. Чемпіонат Другої ліги не продовжується. Проект буде направлений до Виконкому!

Поїхали по Першій лізі.

Олександр Резніченко: "Я хочу звернутися до тих, хто планує голосувти проти. Ви забороняєте працювати футболістам, порушили Статут. Там написано, що клуби-члени ПФЛ повинні виконувати зобов'язання перед ФІФА, УЄФА, УАФ та ПФЛ. Ви завели у глухий кут увесь наш футбол… Хочу подякувати Андрію Павелку за його позицію. Я ніколи не використовував мікрофон заради своїх амбіцій. Я був і є за футбол. Наша позиція чітка. Ми за те, щоб провести Чемпіонат у повному обсязі".

Валентин Кошельник ("Волинь"): "Ми платимо такі податки, що звинувачувати нас в тому, що ми не хочемо грати, це дурість. Хто не отримує зарплатню? Всі отримують".

Андрій Павелко каже, що два клуби УПЛ наголошують на тому, аби вищий дивізіон залишити у складі 12-ти учасників. І що мало хто хоче бачити представників Першої ліги там. А останні інтерв'ю деяких керівників клубів, за його словами, звичайни піар. Президент наголошує, що він за 14 команд у наступному сезоні, і 16 - за рік. Пан Павелко просить підтримати продовження Чемпіонату першої ліги.

"На нас очікує багато викликів та непопулярних рішень через коронавірус. І ми повинні до цього бути готовими", - наголосив Павелко.

Знову виступає пан Кошельник. Він питає, чи може Перша ліга виконати медичний протокол. Сергій Макаров відповідає, що може! "Я дуже поважаю "Інгулець", "Балкани" та "Агробізнес, але в них роздягальні занадто малі. "Волинь" також не може дати роздягальню відповідної площі".

Андрій Павелко: "Впевненості у завтрашньому дні немає. Ніде у Європі. У нас є позиція регіонів і всюди вона різна. А завтра можуть бути зміни. Тому, у будь-якому випадку, клуби будуть у ріних умовах. Сьогодні ви розпочнете підготовку, а за тиждень-два карантинні заходи МОЗ можуть посилитися. Це реалії".

"Черкащина" висловлюється за те, щоб грати. Але проти відсутності обміну між лігами. "Кремінь" змінив своє рішення і тепер за продовження Чемпіонату". Андрій Недяк (директор клубу) каже, що гроші у клубу з'явилися і він готовий грати. Але віддає перевагу тому, аби клуби, які сперечаються за вихід до УПЛ, дограли та визначили переможця, а інші спокійно готувалися до наступного сезону".

Сергій Кантор каже, що великою проблемою є переїзд з регіону в регіон та зміна епідеміологічної ситуації. І що, можливо, доведиться грати регіональні змагання. Він за зупинення Чемпіонату та відсутність обміну між лігами".

Олег Собуцький ("Агробізнес"): "Хочу, щоб ми одне одного поважали. Якщо "Волинь" думає, що у нас немає роздягальні, приїдьте та подивіться. У нас їх вісім! Вважаю, що протокол ми виконати можемо. Це 5-7% від нашого бюджету. Чемпіонат ми повинні дограти в повному обсязі.

Представник "Чорноморцю" каже, що свою думку клуб не змінює. "Двайте вже голосувати, скільки можна тягнути".

Сергій Стороженко ("Металіст 1925"): "Все, що я почув від шановних керівників, відповідає тому, як повинно бути в європейському та українському футболі. Футбол - це гра. Це надбання всього людства. Нам треба подолати бар'єр у вигляді пандемії. Питання про роздягальні - це свого роду тактика. Все можна вирішити.

Андрію Васильовичу, чи всі віце-президенти вас підтримують? Чи всі члени Виконкому вас підтримують? Нехай вони вийдуть до мікрофону і скажуть, що підтримають Андрія Павелка у його прагненні Чемпіонат дограти.

Ми просимо Виконком прийняти важке управлінське рішення та дати можливість змагатися. Ви правильно кажете, що є виклики і є ризики. Але вирішити будь-яке питання можливо! Можна зіграти на нейтральному полі, якщо десь ризики будуть більшими.

З першого дня ми хотіли грати згідно з діючим Регламентом. Хто не може, вибачте, є Регламент. І це вища норма, яку затвердив Виконком.

Якщо не можна дограти повним складом, давайте зберемося тими, хто претендує на підвищення в класі. Де завгодно це можна зробити. Харків, Дніпро, Запоріжжя або будь-яке інше місто.

Прошу вас, пане Президенте УАФ, поставити питання таким чином, щоб Чемпіонат було дограно згідно з Регламентом. Не буде Першої ліги, не буде переходів для УПЛ і, як наслідок, не буде "матеріалу" для національної збірної України".

Ігор Дедишин ("Рух"): "Хочу подякувати Андрію Павелку за його позицію. За тверду у контексті переходів з ліги до ліги. Виконком повернув ситуацію до правового русла. Ми точно будемо голосувати за догравання Чемпіонату. Але ми проти інших форматів Чемпіонату. Хочу всіх закликати, аби ми проголосували одноголосно".

Зараз буде голосування. Сергій Макаров права голосу не має.

Проголосували клуби наступним чином. "За" - 11, "Проти" - 4, "Утримався" - 1. Оплески на трибуні!!!

"За" проголосували "Металіст 1925", "Рух", "Інгулець", "Агробізнес", "Оболонь Бровар", "Кремінь", "Гірник-Спорт", "Минай", "Прикарпаття", "Металург" та "Черкащина", "Проти" - "Чорноморець", "Миколаїв", "Авангард" та "Балкани", "Утрималася" - "Волинь".

Андрій Павелко скликає терміновий факсовий Виконком, який завтра повинен все це затвердити!


Тепер про обмін між лігами. Йде дискусія, клуби висловлюються.

Думок багато: і з вильотом, і без нього, і з плей-офф, і без. Меседж декого полягає у тому, що клуби Першої ліги будуть грати повноцінний Чемпіонат, а Другої - лише грати товариські матчі та готуватися до плей-офф.

Андрій Павелко за плей-офф між 15-16 командами Першої ліги та 3-ми - Другої. За його словами, це буде досить "м'яке рішення".

Проголосували за цей варіант.

Далі. Обмін між Першою та УПЛ - згідно з Регламентом.

З Другої ліги ніхто не вилітає.

Результати загального голосування. "За" - 21, "Проти" - 4, "Утрималися" - 3.

Календар. Матчі будуть проходити переважно на п'ятий день. Плей-офф зміщується на кінець серпня. Початок Першої ліги - 24-го червня.

"За" - 17, "Проти" - 0, "Утрималися" - 2.

На цьому все, йдемо на брифінг!

Інші цікаві новини читайте на нашому сайті та клубних соцмережах Facebook та Instagram.
Прес-служба "М1925"
Переглядів: 6263