10.06.2020
Олександр Белицький:

Олександр Белицький: "Подивимося в очі тим, хто вбиває наш футбол"


Напередодні позачергової Конференції ПФЛ України Голова прес-служби ФК "Металіст 1925" Олександр Белицький відповів на запитання журналістки телеканалу "XSport" Марини Машкіної, розповівши про очікування від завтрашньої наради.

- Олександре, ти вже у Києві. Морально готовий до завтрашньої Конференції?

- Знаєш, дуже важко. Керівникам клубу, тренерам та футболістам. Особисто прошу хлопців не читати інтернет та думати лише про тренування. Але вони все розуміють. Розуміють, що деякі клуби хочуть вийти до УПЛ малою кров'ю. Розуміють, що в них можуть забрати право на працю і те, заради чого вони грали протягом цього сезону - можливість поборотися за вихід до Прем'єр-Ліги.

- Тиждень тому ти розповідав про те, що все нібито добре та сезон буде дограно. Але...

- Розкажу. Тиждень тому Рада ліг ПФЛ більшістю голосів прийняла рішення сезон дограти. З поміткою, що ті, хто грати не хочуть, після двох технічних поразок будуть зі змагань зняті, але у складі ПФЛ залишаться. Компроміс, чи не так? Але Виконком УАФ це рішення затверджувати не став, повернувши все знову до ПФЛ. Тепер завтра збираємося вже на Конференцію. Сподіваюся, що люди одумаються та проголосують за футбол!

- А в чому проблема - у футбол не грати?

- Із цим питанням звернися до команд, які грати не бажають. Може, завтра вони очі піднімуть та аргументують свою позицію. Нехай виходять до УПЛ, але виключно за спортивним принципом. Тобто, за підсумками 100% матчів, а не після 19-ти турів (наразі команди зіграли 63% поєдинків - примітка).

- На Раді ліг 5-го червня як себе поводило керівництво ПФЛ?

- По-перше, тоді була зовсім інша риторика з вуст Президента ПФЛ Сергія Макарова. Дуже вдячний, що він наголошував на необхідності Чемпіонат дограти та визначити найсильнішого на полі. Питання лише в тому, чому Виконком УАФ не зміг або не захотів це рішення затвердити.

- Завтра позачергова Конференція ПФЛ. Чого від неї очікувати?

- Як мінімум, що будуть присутні всі клуби - члени ПФЛ. А Президент УАФ, який обіцяв приїхати, повинен клуби об'єднати. Не повинно бути так, що країна до життя повертається, працює все, що тільки можна, але у футбол деякі команди грати не хочуть. Вибачте, дитячі садки працюють, аматори грають у футбол, у міському транспорті людей по десятеро на один квадратний метр. Як взагалі може стояти питання у такому контексті? У кожного клубу є Статут, в якому чітко прописано, чому і навіщо вони - ці клуби - організовують матчі. Це наше спільне завдання - грати у футбол!

- Сьогодні з'явилася інформація, що позачергова Конференція матиме закритий статус. Що це означає?

- Дивно, дуже дивно. Як мінімум через те, що громадськість намагаються позбавити інформації. Я ж тобі казав, що планував текстову трансляцію заходу, за певних умов, і відео на Ютубі. Але прес-служба ПФЛ повідомила, що представники клубів хочуть поспілкуватися без преси. Хто хоче? Чому? Що за маячня? Ми готові до діалогу з журналістами та чиновниками. Відкритого та відвертого. Впевнений, що наші соратники - "Інгулець", "Оболонь Бровар", "Агробізнес" та інші клуби - також можуть дещо розповісти. Зрозумій, ми прагнемо лише одного - продовжити Чемпіонат згідно з Регламентом. Готові виконувати медичний протокол, співпрацювати з іншими клубами з різних питань. Дійшло до того, що Президент "Інгульця" Олександр Поворознюк запропонував фінансову допомогу тим клубам, які самостійно не в змозі провести ПЛР-тестування, а Президент "Динамо" Ігор Суркіс готовий це профінансувати у повному обсязі. Що ще треба? Завтра про все це поговоримо!

- Після Конференції зустрінемося?

- Так, розповім, як вона пройшла. Вірю, що настрій буде гарним…

Xsport
Переглядів: 620