05.06.2020
Рада ліг ПФЛ. Підсумки

Рада ліг ПФЛ. Підсумки


Сьогодні на київському стадіоні "Оболонь-Арена" відбулося засідання Ради ліг Професіональної футбольної ліги України, на якому розглядалося питання стосовно догравання Чемпіонату першої ліги сезону 2019/2020 рр.

Майже дві години знадобилося клубам та керівництву ПФЛ, аби дійти згоди та прийняти рішення про догравання Чемпіонату згідно із затвердженим Регламентом. На сьогоднішній нараді були присутні представники десяти клубів Першої ліги та декілька Другої. Наш дивізіон представляли (із правом голосу) Володимир Лінке ("Металіст 1925"), Олександр Резніченко ("Оболонь Бровар"), Андрій Донець ("Агробізнес"), Андрій Філь ("Інгулець"), Андрій Недяк ("Кремінь"), Сергій Жданов (МФК "Миколаїв"), Василь Ольшанецький ("Прикарпаття"), Максим Лупашко ("Металург"), Андрій Горельцев ("Черкащина") та Віктор Видиборець ("Чорноморець"). При цьому, шість клубів ("Рух", "Волинь", "Минай", "Балкани", "Гірник-Спорт" та "Авангард") даний захід проігнорували.

Першими слово взяли керівники ПФЛ - Президент Сергій Макаров та Спортивний директор Євген Мороз. Вони були одностайними: "Чемпіонат треба дограти згідно з Регламентом, який затверджений Виконкомом Української асоціації футболу".

"Треба знайти рішення та грати згідно з Регламентом. Хто хоче та може, повинен грати. Ми пропонуємо, що ті команди, які грати не хочуть, будуть отримувати технічні поразки. Але після двох незіграних матчів вони все одно залишаються серед членів ПФЛ у подальшому", - зазначив Сергій Макаров.


"Країна виходить з карантину, але коронавірус залишиться на довго, - розпочав свою промову Спортивний директор ПФЛ. - Є медичний протокол і його можна реалізувати цілком реально. Життя повертається і для того, щоб не грати, у нас немає ніяких підстав. УПЛ довела, що все реально. Є правила, за якими може відбутися матч і, повторюся, вони не є проблемними! Не треба шукати причин, аби не грати. Треба зробити все, аби Чемпіонат відновити".


Голова Наглядової ради ФК "Металіст 1925" Сергій Стороженко у своїй промові зазначив, що позиція нашого клубу завжди була і залишається незмінною, що Регламент - це єдиний документ, згідно якого і треба діяти у цьому скрутному становищі. Підтримали його і представники інших клубів, які у підсумку і склали більшість!

"Футбол - це гра і змагання. Це є у Статутах клубів. Права кожного повинні бути захищеними. Виходить, що ми голосуємо за заборону на професію. Ми забороняємо людям займатися професійною діяльністю. Давайте задумаємося. Грати треба за Регламентом. Давайте об'єднаємо інтереси та приймемо складні управлінські рішення. Ми хочемо грати!

Як грати у футбол, якщо ми голосуємо, щоб його не було. Ми повинні об'єднатися. Не буде гри - не буде нічого. Чекати липня чи серпня не можна! Ми готові пропонувати альтернативні варіанти, їхати на нейтральні поля. Куди завгодно, де це дозволить ситуація. Хто не хоче грати, той нехай не грає", - сказав Сергій Стороженко.


Тож, підсумовуючи засідання Ради ліг ПФЛ, констатуємо, що "За" продовження Чемпіонату першої ліги проголосували "Металіст 1925", "Інгулець", "Агробізнес", "Оболонь Бровар", "Черкащина", Металург", а також Президент ПФЛ Сергій Макаров. "Проти" висловилися "Кремінь", "Прикарпаття", "Миколаїв" та "Чорноморець". Представників інших шести клубів, як написано вище, сьогодні не було!

Щодо обміну між Першою та Другою лігами, то більшість (12 голосів "За") вирішила, що дві останні команди Першої ліги гратимуть стикові матчі плей-офф із третіми командами груп Другої ліги. Окрім того, всі присутні проголосували за те, аби після двох можливих неявок на календарні матчі команда грати не продовжувала, але залишалася у складі ПФЛ.

У неділю, 7-го червня, у Львові відбудеться засідання Виконкому УАФ, який і повинен затвердити це рішення Ради ліг ПФЛ.Прес-служба "М1925"
Переглядів: 1940