04.06.2020
Володимир Лінке:

Володимир Лінке: "Наша позиція - тільки грати"


Напередодні засідання Ради ліг ПФЛ телеканал "Футбол" записав інтерв'ю з Генеральним директором ФК "Металіст 1925" Володимиром Лінке.

- Володимире Івановичу, 21-го травня відбулося засідання ради Ліг ПФЛ, на якому представники клубів ніби вирішили Чемпіонат не продовжувати. Що з того часу змінилося?

- Я не вважаю, що вирішили. Проголосували вісім проти семи та один клуб утримався. Голосували так, кому як вигідно. Це футбол. Де спортивний принцип? З таким підходом деяких представників результати Чемпіонату треба анулювати! Команди готувалися, витрачали кошти, тому потрібно всіх змусити грати. Я вважаю, що питання повинно було стояти так: "Ми повинні Чемпіонат дограти", а в якому вигляді, давайте вирішувати. Якби на тій нараді питання стояло саме так, то ми прийшли би до зовсім іншого рішення.

- Яка позиція "Металіста 1925" буде на засідання Ради ліг, яке відбудеться завтра, 5-го червня?

- Тільки грати! За діючим календарем та Регламентом. Якщо ні, то давайте визначати сильнішого серед команд, які проходять атестацію до УПЛ. Це шість команд. Точніше сім, але за набраними очками шість, окрім "Чорноморця", який за очками не зможе боротися. Відставання першого від сьомого місця складає всього чотири пункти. Треба знайти компроміс, грати шісткою з нуля. Якщо догравати матчі між собою зі збереженням очок, то незгодних буде ще більше. Зібрати команди в одному місті, де ситуація з пандемією це дозволяє найбільше, де є умови, щоб грати, де є можливість забезпечити умови для проживання, тренувань та всього необхідного. Зіграти в одне чи два кола, як завгодно, бо в іншому випадку це неправильно. Чому рахувати місця після 19-ти турів, а не за підсумками першого кола, коли всі зіграли половину матчів та кожен між собою? А варіант, що дві команди напряму потрапляють до УПЛ, а чотири грають за третю перепустку, взагалі, є абсурдним. Це все не по-футбольному, ці звичайнісінькі "підкилимні" ігри…

- Чи буде ще голосування по дограванню 11-ти турів?

- Я думаю, що це буде першим питанням на майбутньому засіданні. Наскільки я знаю, президент УАФ Андрій Павелко також висловив думку, шо Чемпіонат потрібно дограти у повному обсязі.

- А який пріоритет для "Металіста 1925"?

- Грати! Ми дотримуємося Регламенту, це наш футбольний закон, ми будемо його дотримуватися завжди. Якщо ж ні, то ми згодні грати в інших варіантах. На сьогоднішній день футболісти майже сім місяців не грають, а до вересня - це вже буде десять. Я про це казав і на першому засіданні. А що будемо робити у вересні? Вірусологи прогнозують восени другу хвилю коронавірусу та кір. Ми можемо взагалі не розпочати наступний Чемпіонат. Так цей хоча б треба закінчити, а наступний, якщо не зможемо розпочати, провести за системою "весна-осінь". Тут треба рішення ПФЛ та президента Сергія Макарова.

- Розкажіть про "підкилимні" ігри та наскільки вони вплинуть на підсумкове рішення?

- Я знаю один клуб, де був чіткий наказ не грати, а інші просто не хочуть витрачати кошти. Наприклад, у "Кременю" важка ситуація с фінансами, вони у них є лише до 30-го червня. Є проблеми, але завжди є і вихід.

- Ви пропонували "Прикарпаттю" мешкати та грати у Харкові. Чи прийнята ця пропозиція, чи готові ви "підстрахувати" ще когось?

- Без питань! У нас є домовленості з готелями, де зроблять знижки у 20-30 відсотків, ми можемо поселити команди на НТЦ у Високому, є поля, на яких можна грати та тренуватися. Щодо "Прикарпаття", то спочатку для мене їхня позиція була правильною, потім я більш ретельно вивчив ситуацію з коронавірусом в області. Вона не така страшна, як вони казали. Їхня область не входить до списку регіонів, де не послабили карантин. Ми згодні грати де завгодно, навіть у Луцьку, тим паче, директор "Волині" говорив, що проти грати у Харкові. Ми згодні, але за умови, що командам нададуть комфортні умови. Ми згодні грати в Луцьку, але головне - грати!

- Вашу позицію почують?

- Погано, що на ці зібрання не приїжджають перші керівники клубів, які можуть під час обговорення змінити свою думку та проголосувати. Їдуть люди зі заздалегідь прийнятим рішенням та вивченими фразами, які вони повинні казати. Вони озвучують позицію, але не можуть змінити рішення, бо просто не можуть. Бо відсотків на 90 - це тренери та спортивні директори. Вони не приймають рішення та не можуть вирішити проблеми, які з'являються під час обговорення. Вони голосують за те, за що їм раніше сказали голосувати у клубі.

- Що ви хочете донести на цій Раді ліг?

- Що потрібно грати у футбол. Правильно сказав директор "Оболоні Бровар" представникам "Минаю": "Ви ж футболісти". Вже сім місяців не граємо, буде десять, це майже рік з кар'єри гравця. Для молодого це ще не так критично, вони ще зростають, а для ветеранів, які вже закінчують… Треба грати у футбол, це прописано в усіх Регламентах, Статутах клубів. Ми граємо у футбол для підвищення у класі, для розвитку. А ці "паперові справи" - це все неправильно!

- Сподіваємося, вас все ж почують!

- Дай Бог! Хоча, звичайно, приїдуть знову люди з готовими рішеннями, тому багато буде залежати від пана Макарова, як він це буде проводити та як
піднесе на Виконкомі УАФ.


Якщо ви знайшли помилку в тексті, будь ласка, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter натисніть кнопку "Повідомити про помилку"
Розмір шрифту:

Прес-служба "М1925"
Переглядів: 1583