01.06.2020
Проект

Проект "Червона лінія життя" до Міжнародного дня захисту дітей


У середині травня колектив команди "Металіст 1925" здав плазму крові на користь маленьких пацієнтів Харківської обласної дитячої клінічної лікарні №1. За рахунок цієї крові діти, що проходять курс інтенсивної терапії, сьогодні безкоштовно отримали вартісні ліки.

Футболісти ФК "Металіст 1925" Сергій Давидов, Дмитро Поспєлов та Сергій Романов на чолі з Генеральним директором Володимиром Лінке передали Харківській обласній дитячій клінічній лікарні №1 сертифікат на отримання безкоштовних ліків на основі плазми крові. Це стало можливим завдяки участі клубу в благодійному проекті "Червона лінія життя". Для цього футболісти стали донорами плазми крові у Харківському обласному центрі заготівлі та переробки плазми "Харків-Плазма".

"Щастя в душі за те, що ми робимо, відчуває кожен, хто до цього причетний, - говорить Володимир Лінке. - Немає нічого ціннішого в світі, ніж Батьківщина, мати та дитина. Якщо на кону стоїть їхнє життя, то ані сил, ані здоров'я для цього не шкода".


Підтримує свого керівника і капітан "жовто-синіх" Сергій Давидов. Він зазначає, що вся команда із задоволенням взяла участь у цьому проекті, і що будь-яка підтримка хворих дітей особисто для нього є дуже важливою.

"Коли нам запропонували стати донорами плазми крові, одразу погодилися. Дуже раді, що таким чином допомогли маленьким пацієнтам цієї лікарні", - сказав футболіст.


Своїм вчинком команда стала на захист онкохворих дітей від вірусів та бактерій. Після курсу хіміотерапії їхні організми дуже вразливі. А зміцнити ослаблений імунітет можуть лише ліки на основі плазми крові. "Металіст 1925" у цьому проекті взяв участь всією командою.

"Інколи не все залежить від лікарів, як би ми того не хотіли. Несподівана зустріч з людьми-легендами дуже добре впливає на емоційний стан, як хворої дитини, так її батьків. А такі добрі вчинки, як забезпечення дітей ліками, без сумніву підтримає їх у непростій боротьбі зі смертельним недугом", - підкреслила Головний лікар Оксана Піонтковська.


Футболісти не перші донори, що підтримали таким чином маленьких пацієнтів Харківської обласної дитячої клінічної лікарні №1. Але вони стали першими зі спортсменів, хто не окремо, а саме організовано пожертвували часом та своєю кров'ю заради дітей.

"Сподіваємося, що найближчим часом й інші люди великого спорту долучаться до нашої акції, - зазначила директор Харківського обласного центру заготівлі та переробки плазми "Харків-Плазма" Галина Сіроштан. - Добра забагато не буває! А ліки потрібні завжди!"


Керівництво лікарні для футбольних гостей провело і невеличку екскурсію музеєм та розповіло про історію закладу. До речі, цікавий факт: Харківська обласна дитяча клінічна лікарня №1 була створена 1976-го року, саме тоді, коли свій шлях у професійному футболі розпочинав нинішній Генеральний директор клубу Володимир Лінке. Сторони домовилися з маленькими пацієнтами лікарні зустрітися вже після повного завершення карантину.Прес-служба "М1925"
Переглядів: 326