Кібер-чемпіонат "М1925". Відповіді членів оргкомітету
25.04.2020
Кібер-чемпіонат
Навіть під час карантину "Металіст 1925" продовжує грати у футбол. Ні, ми не порушуємо постанову Уряду України та повністю виконуємо все, про і ній говориться. Ініціативна група на чолі зі співзасновником клубу Андрієм Парнюком вирішила трохи розважити вболівальників та проводити календарні матчі у футбольному симуляторі "FIFA-19". Сьогодні на YouTube-каналі "жовто-синіх" ви зможете побачити чергову "гру" нашої команди. Цього разу це буде виїзне протистояння з луцькою "Волинню".

Тиждень тому ми запропонували "12-му гравцю" поставити питання членам оргкомітету віртуального Чемпіонату. Нижче ви можете зі змістовними відповідями на них.


Запитання до Голови оргкомітету Андрія Парнюка:

- Як та коли виникла ідея такого проекту?


- Ідея виникла спонтанно. Мабуть, під впливом усіх подій, що були пов'язані з нинішньою ситуацією, та через загальнодержавний карантин. Треба було щось вирішувати в плані надання вболівальникам хоч якоїсь гри від команди, виконання контрактних вимог перед партнерами клубу тощо. Ми нікого не копіювали, а щодо поштовху, мабуть, були онлайн-турніри з кіберфутболу, що проводяться у всьому світі.

Стосовно "коли". Можу дати точну відповідь - о пів на першу ночі 23-го березня, тобто на початку доби, коли був запланований перший матч після зимової паузи. Це гра із запорізьким "Металургом".

- Є пропозиція, аби один із матчів зіграв футболіст нашої команди…

- Дуже цікава пропозиція. Ми про це думали, але до реалізації поки не дійшли. Подивимося, як будемо жити далі. Можливо, у заключному кібер-матчі це реалізуємо.

- Чи не здається вам, що обличчя футболістів у грі зовсім не схожі на справжні?

- Так, у чомусь ви праві. Але, на превеликий жаль, ми не можемо щось самостійно виправити у цьому питанні. Свої пропозиції та зауваження з цього питання були надані розробникам "моду", який використовується в матчах команд Першої ліги.

- Як проходить матч? Грають реальні люди на джойстиках?

- Ні, в усіх іграх (за виключенням матчу з "Металургом") здійснюється комп'ютерне симулювання, тобто вказується склад команд, схема на гру тощо, а комп'ютер вже за алгоритмами, що прописані в програмі FIFA-19, здійснює моделювання гри. Ніякого втручання людини немає. Щодо матчу з запорізьким "Металургом". То була перша, пілотна гра, і там дійсно проти комп'ютера ("Металург") грала людина ("Металіст 1925"), але й у цьому випадку це була незалежна людина від уболівальницьких уподобань. Це був представник розробника моду.

- Хто грає за суперника "Металіста 1925", вибирає гравців, тактику на матчі?

- Як вже казав вище - за команди ніхто не грає, відбувається комп'ютерне симулювання. Щодо складу, тактики (схеми) суперника, то їх надає спортивна комісія нашого "Клубу вболівальників" на підставі аналізу попередніх ігор.

- Чи можливий програш "Металіста 1925"?

- Як це не прикро для мене, як вболівальника "Металіста 1925", але так, цілком можливий.

- Розкажіть, з чого складається "тижневий цикл" підготовки оргкомітету до матчу?

- Дякую за цікаве та змістовне питання. Спробую також дати змістовну відповідь. По-перше, хочу одразу зауважити, що, на жаль, гра не відбувається онлайн. На це є декілька вагомих причин і при чому причина "Результат матчу" тут взагалі не розглядається та ні до чого. Це так, про всяк випадок (посміхається).

День перший - запит щодо складу та схеми гри "Металіст 1925" до головного тренера (через Спортивного директора) та до Голови спортивної комісії "Клубу вболівальників" щодо складу та схеми суперника.

День другий - отримання складів та схем на гру та передача інформації "Головному виконавцю проекту", а також отримання заявки на проведення рекламної кампанії (та реклама, яку ви бачите у перерві матчу).

День третій - виконання сценарію на гру "Головним виконавцем", запис вихідних медіафайлів, пошук (у разі потреби) та монтаж рекламного ролику ("відео оператори проекту"), попередня підготовка вихідних файлів для передачі до коментування матчу.

День четвертий - коментування матчу (коментатор - Павло Посохов), запис аудіо файлів, підготовка до міксзони (інтерв'ю з гравцями).

День п'ятий - остаточний відео- та аудіомонтаж гри ("Відео оператор" та "Звукорежисер"), медіапідтримка.

День шостий - медіапідтримка, день прем'єри матчу.

Звісно, можуть бути нюанси, але за алгоритмом виглядає саме так.

- Чому не FIFA-20?

- Тому що, на жаль, мод ПФЛ є лише на FIFA-19. Тобто не можливо провести ігри за участі українських команд Першої ліги на платформі версії FIFA-20.

Три запитання до Андрія Демченка.

- Чи дивиться головний тренер віртуальні матчі та які від них враження? До речі, дякую вам, що не слухаєте деяких "радників" та ставите найсильніший склад. І у віртуальному футболі, і в реальному.


- Матчі, звичайно, дивлюся. Під час карантину це, на мій погляд, непогана розрада для вболівальників. Звичайно, всі ми дуже хочемо грати вже у футбол реальний! Друге речення не є запитанням, але я його прокоментую. Дякую всім, хто за нас уболіває, вірить та підтримує. У кожної команди бувають скрутні часи, але з них можна вибратися лише разом. Коли є міцний колектив, коли всі одне одного підтримують, тоді буде результат. Це стосується і спорту, і життя… Так і у нас у команді: футболісти працюють на полі, ми намагаємося правильно побудувати тактику на матчі та зробити все, аби "вичавити" з них максимум. Ну, а керівництво та засновники роблять усе задля функціонування клубу. В усіх аспектах! А про "радників" давайте не будемо.

- Чому у стартовому складі немає Жука та, особливо, Османа? Це запитання поставив Голова спортивної комісії Артем Кобзан. Ну і також запитують про Дмитренка.

- Я намагаюся у віртуальному матчі також ставити найсильніший склад. Перемагаємо, тому його майже не змінюємо. Шершень "реальний" добре виглядав на цій позицій восени, тому зараз він "грає" і у такому футболі. До речі, сьогодні зі старту вийде Вадик Жук. Щодо Османа, то Сашко після травми ще не готовий на 100%, тому грають Ченбай та Коваленко. Влад Дмитренко свій шанс обов'язково отримає і на полі, і у комп'ютері. Він дуже працьовитий хлопець, який прагне стати основним виконавцем середини поля. Коли відновиться сезон, зрозуміло, що грати доведеться через три дні на четвертий, а то і частіше. Тому шанс буде в кожного молодого гравця

- Запитання про нашу команду. Чи є у вас план екстреної підготовки до поновлення сезону?

- Так, план, звичайно, є. Тренерський штаб розробив три варіанти тренувального процесу. В залежності від того, скільки часу команда матиме для підготовки до першого матчу. Тепер чекаємо "відмашки" від футбольних та державних керуючих органів.

Два запитання до Павла Посохова.

- Організатори кібер-матчів стверджують, що ви коментуєте ці матчі на волонтерських засадах?


- Ну, це зовсім волонтерські засади. Більше - обмін. Я коментую, а "Металіст 1925" у цих своїх трансляціях згадує про мій проект про спорт, про футбол, у першу чергу, "Stargorod sport". Там є цікаві інтерв'ю для харківських уболівальників. Маркевич, Горяінов… Цього тижня у нас з'явилось інтерв'ю з вихованцем харківського футболу, екс-гравцем харківських "Металісту" та "Арсеналу", форвардом "Маріуполя" Русланом Фоміним.

- Що саме мотивувало вас взяти участь у цьому проекті?

- Коментувати матчі для мене дуже приємна, улюблена справа. На карантині, зрозуміло, такої практики не було. Тому, коли до мене звернулися з такою пропозицією, то я з радістю погодився. До того ж, коментування комп'ютерних моделювань матчів - це абсолютно новий досвід, який має свої особливості. Насправді, мені це нагадує коментування не футболу, а баскетболу чи футзалу, де більша інтенсивність подій. Тому, в цих кібер-матчах, наприклад, не дуже багато простору, аби розповісти якусь історію, що не стосується того, що відбувається "на полі". Але, загалом, це дуже оригінальний та цікавий досвід.

Запитання до Олександра Белицького.

Прес-служба "Волині" питає, як ми готуємося до поїздки в Луцьк?


- Дуже серйозно, адже "Волинь" - один із наших основних конкурентів у боротьбі за вихід до УПЛ. Якщо ви питаєте, з яким рахунком ми переможемо, то, як вже відповідав Андрій Парнюк, такого завдання ніхто не ставить. Адже комп'ютерний футбол - у більшій мірі шоу для вболівальників. Побачимося на стадіоні, Дмитре (посміхається).

Запитання до Макара Бурякова.

- Питання до "Головного виконавця". Яка ваша роль у проекті, адже посада досить гучна?


- До моїх обов'язків входить налаштування складів команд та стадіону у грі до максимально реальних показників. Ну і безпосередньо запис матчів.

- Чи граєте ви у футбольні симулятори у реальному житті? Якщо так, то в які та за які команди?

- Не приділяю іграм багато часу, але інколи проводжу час, граючи за "Металіст 1925" або німецький "Кельн".

Прес-служба "М1925"
Переглядів: 628