04.04.2020

"Металіст 1925" U-17: вони стукають у двері дорослого футболу


Незважаючи на те, що зараз спорт в усьому світі фактично зупинився, все ж про майбутнє думати треба. Словосполучення "найближчий резерв" для вболівальників завжди було чимось таємничим, адже про тих, хто ще не досяг футбольного Олімпу, по-перше, мало хто знає, по-друге, не дуже то ними і цікавиться. Сьогодні ми розповімо про випускний рік ДЮФСШ "Металіст 1925". Футболісти 2003-го року народження під керівництвом Віктора Камарзаєва та Богдана Суровикіна завершують виступи у Дитячо-юнацькій футбольній лізі та вже наступного сезону спробують себе у дорослому футболі. Цей перехід завжди був болісним для більшості юних спортсменів, тому головним для них є постійно прогресувати, працювати на футбольному полі та брати приклад із тих, хто за рахунок бажання та копіткої праці зробив собі ім'я та кар'єру.

На відміно від інших вікових груп академії, де наставники ділять футболістів на умовно перший, другий, а інколи і третій склади, у команді U-17 такого поділу немає. В усіх хлопців є абсолютно рівні шанси грати та демонструвати свою майстерність. Наразі тренери підготували до випуску 30 футболістів, з якими наставник Віктор Камарзаєв працював протягом майже шість років.

"Моїм завданням було створити команду, в якій кожен повинен відчувати лікоть один одного. Зробити так, аби в команді був гарний мікроклімат. Футбол - гра колективна, в якій важливе місце займає почуття відповідальності, - розповідає старший тренер команди "Металіст 1925" U-17 Віктор Камарзаєв. - Що стосується перспектив, то, безперечно, є вони в усіх хлопців. Головне, аби вони не зупинялися та кожен день наполегливо працювали".За основу роботи команди 17-річних футболістів їхні наставники взяли систему підготовки молодих гравців в дитячій академії нідерландського "Аяксу" (у цій команді свого часу грав нинішній головний тренер першої команди клубу Андрій Демченко). Вона - ця система - передбачає контроль м'яча, вміння грати у комбінаційний, так званий, "розумний" футбол, швидкість мислення та швидкість пересування гравців полем. Зараз саме такий футбол актуальний та приносить успіх, силовий же відійшов в минуле. Це подобається вихованцям школи та вони охоче за такої системи займаються. Тренери команди Віктор Камарзаєв та Богдан Суровикін майже всі заняття намагаються проводити з м'ячами. Це дозволить юним футболістам шліфувати свою техніку поводження зі шкіряною кулею та до переходу у більш дорослий футбол підійти з певним багажем підготовки.

"Можу відзначити всіх, головне, аби вони не зупинялися та працювали далі. Особливо тоді, коли вже підуть від нас - тренерів цієї команди. У нас є дуже талановитий воротар Ігор Потімков, який нещодавно був на перегляді у команді іспанської Сегунди, перспективні й інші гравці. Це Дмитро Вовк, Максим Коваленко, Андрій Іваненко, Амін Дафір, Євген Бондаренко, Олексій Огурцов, Данило Пирог, Данило Баранов, наш капітан Саша Дзюба. Когось не назвав, але, повторюся, всі вони мають гарні перспективи, не дарма ж ми їх стільки років вели", - так кадровий потенціал команди прокоментував Віктор Камарзаєв.


Незважаючи на те, що увага і вболівальників, і керівництва клубу цілком природно прикута до головної команди, яка веде боротьбу за вихід да Прем'єр-Ліги, справами дитячої школи та безпосередньо випускного віку вони цікавляться. Матчі ДЮФЛУ збирають небайдужих прихильників гри мільйонів, а керівники та засновники клуб тримають постійний контакт із тренерським та керівним штабами ДЮФСШ.

"Перш за все, - говорить пан Камарзаєв, - дуже вдячний Голові Наглядової Ради клубу Сергієві Стороженку, який постійно намагається бути в курсі всього, що відбувається у дитячій школі. Особисто я часто спілкуюся з ним і телефоном, і особисто. Все, що клуб у такий непростий час може нам виділити, він виділяє. Це участь у різних турнірах, де хлопці отримують ігрову практику, власне, поїздки до інших міст. Велике спасибі батькам дітей, які з розуміннями ставляться до всіх труднощів із забезпечення школи, а також допомагають нам самі. На сьогоднішній день вся команда забезпечена формою, м'ячами та іншим спортивним інвентарем".Талановитої молоді і в Україні, і в Харкові, і в клубній школі "жовто-синіх" достатньо, тому ці хлопці, які вже у вересні піднімуться на черговий щабель свого футбольного життя, зможуть заявити про себе та у найближчому майбутньому стати гравцями головної команди нашого клубу.

"Хотілося би, звичайно, аби всі вони стали "зірками" нашої першої команди. Стратегія розвитку клубу саме цього і вимагає. Сподіваюся, що від нас хлопці отримали все те, що їм знадобиться у подальшому. Це вміння проявляти силу волі, бути чесними в житті, в будь-якій боротьбі та будь-якому змаганні проявляти свій характер, бути фізично та морально сильними, бути надійними в усіх розуміннях цього слова. Звичайно ж, буду стежити за ними та радіти їхнім подальшим перемогам!" - резюмував Віктор Володимирович.Прес-служба "М1925"
Переглядів: 1430