Ашот Худаєв: "Ситуація у світі ризикувати не дозволяє"
23.03.2020
Ашот Худаєв:
Головний лікар "Металіста 1925" та член медичного штабу національної збірної України Ашот Худаєв у розмові з клубною прес-службою розповів про те, які рекомендації він та його колеги давали футболістам перед вимушеною відпусткою, а також, наскільки важливо виконувати всі настанови медиків у нинішній ситуації.

- Одразу скажу: ми - лікарі команди - на 100% підтримуємо рішення українських футбольних інстанцій повністю призупинити всі змагання. У ситуації, яка зараз склалася в усьому світі, це єдине вірне рішення. Ризикувати ніхто не має права...

- Ашоте Євгеновичу, як розпочався карантин у "Металісті 1925"? Хто про це повідомив?

- Дивіться, ще під час вихідних після зборів колектив команди зібрався на екстрену нараду, під час якої головний тренер Андрій Демченко повідомив, що, скоріш за все, команда піде в незаплановану відпустку. Також Андрій Анатолійович попросив мене та Олександра Окуня (лікар команди - примітка) поспілкуватися з хлопцями та надати їм консультації щодо поведінки в цей період. Для них це незвична ситуація, але все ж краще під час карантину перебувати вдома. Це не чиясь забаганка, а спосіб вберегти себе від небезпечної хвороби.Лікарі команди "М1925" Ашот Худаєв та Олександр Окунь- Порадьте, як себе поводити пересічним громадянам під час карантину?

- По-перше, якомога менше контактувати з оточуючим середовищем, тобто, сидіти вдома. Я розумію, що люди хочуть заробляти гроші, але здоров'я одне, іншого вже не буде... Друге, що я би порадив, це якомога частіше мити руки з милом та користуватися антисептиком. До речі, в якості останнього підійде розведений десь до 70% медичний спирт. А от цибуля та часник можуть лише підвищити загальний імунітет організму.

- Розумієте, що після такої відпустки футболісти будуть не в формі...

- Головне, аби вони були здоровими, все інше обов'язково додасться. Коли розпочнемо тренувальний процес, подивимося на їхній стан, проведемо різноманітні тести. І ми, і тренери зробимо все, аби вони в максимально стислі строки набрали фізичні та ігрові кондиції.

- Ви сказали, що для футболістів такий загальний карантин є ситуацією незвичною. Але ж вони із розумінням поставилися до цього?!

- Звичайно, всі дивляться новини по телевізору, а вони, насамперед, з Апеннінського півострову надходять дуже сумні. Для наших спортсменів зараз краще за все бути вдома, приділяти увагу рідним та близьким. Дай Боже, аби світ якомога скоріше подолав коронавірус. Тоді повернеться і спорт...

Прес-служба "М1925"
Переглядів: 1321