Спортивний портал Sport Arena спільно з Wyscout назвав 33 найкращих гравця літньо-осінньої частини Першої ліги сезону 2019/2020 рр. Приємно, що у цьому списку опинилося одразу сім гравців "Металіста 1925".

Воротарі

1. Роман Мисак ("Рух")

28 років. 19 матчів (1 710 хвилин), 13 пропущених м'ячів, 9 "сухих" матчів

2. Богдан Шуст ("Інгулець")
33 роки. 19 матчів (1 710 хвилин), 14 пропущених м'ячів, 9 "сухих" матчів, 2 відбитих пенальті

3. Денис Сидоренко ("Металіст 1925")
30 років, 17 матчів (1 530 хвилин), 16 пропущених м'ячів, 8 "сухих" матчів, 1 відбитий пенальті

Харків'яни провели дуже неоднозначне півріччя, упродовж восьми турів перебуваючи в трійці найкращих і навіть очолюючи якось таблицю, але на зимівлю відправившись лише сьомими. У восьми матчах чемпіонату не пропускав м'ячів їхній воротар Сидоренко, здійснивши найбільше (57%) успішних сейвів на реакції, але завершення літньо-осінньої частини сезону трішки зіпсувало це враження. П'ять пропущених м'ячів у Волочиську, загалом вісім пропущених у заключних п'яти турах 2019 року - що й визначило не найкращу позицію перед перервою.

Праві захисники

1. Роман Гагун ("Агробізнес")

26 років, 19 матчів (1 671 хвилина), 1 асист

2. Олексій Майданевич ("Оболонь Бровар")
28 років. 18 матчів (1 343 хвилини), 2 голи, 4 асисти

3. Михайло Шершень ("Металіст 1925")
24 роки. 17 матчів (1 147 хвилин), 1 асист

Запрошення з "Авангарду" цього універсала стало одним із найуспішніших кадрових рішень харків'ян. По-перше, Шершень здорово проявив себе праворуч у захисті (на цьому місці грав, зокрема, в "Кремені" та вікових складах "Зорі"). По-друге, за численних форс-мажорів Михайло без проблем міг зіграти в центрі півзахисту й навіть захисту.

Центральні захисники

1. Дмитро Поспєлов ("Металіст 1925")

28 років. 18 матчів (1 609 хвилин), 5 голів

Харківський клуб допоміг Поспєлову вийти на топ-рівень - зараз це один із, напевно, п'яти найкращих центрбеків Першої ліги та ПФЛ в цілому. Перше півріччя цього чемпіонату Дмитро теж провів добре. За винятком кількох невдалих ігор, він тримав рівень щодо роботи в захисті. Із п'ятьма голами він є найвлучнішим захисником чемпіонату та найкращим за кількістю передач (відразу 1 215, що свідчить про важливість Поспєлова для гри харків'ян).

25 років. 18 матчів (1 580 хвилина), 4 голи, 2 асисти

Після оновлення тренерського штабу "Металіст 1925" визначився зі схемою 4-1-4-1 як найбільш дієвою та найчастіше вживаною, а основним "хвилерізом" команди став новачок Кольцов. На позиції, яка стає ключовою за такої тактики, Віталій проявив себе якнайкраще. Доказом його корисності визнаємо дуже пристойний показник передач (1 189 - четвертий в лізі в цілому), а також те, що дебютанту швидко почали довіряти пенальті, й був відрізок, коли він забивав чотири матчі поспіль, щоправда, перервавши серію змазаним 11-метровим у програному матчі з "Минаєм" і пізніше вилученням у ще одній домашній грі (0:0 з МФК "Миколаїв").

29 років. 19 матчів (1 509 хвилин), 2 голи, 3 асисти

Заради інтеграції цього досвідченого новачка тренерський штаб навіть перевів на протилежний фланг найкращого гравця команди - Романова. Савін додав грі харків'ян стрімкості й прямої загрози з флангів. Якщо багато висококласних команд на сьогодні покладаються на інвертованих вінгерів, то "Металіст 1925" сповна використовує класичні якості правого хава. Антон виконав відразу 99 навісів (показник №2 у лізі в цілому), добре виконував подачі зі штрафних і кутових під праву ногу.

Атакувальні півзахисники

Анатолій Нурієв ("Минай")

23 роки. 18 матчів (1 480 хвилин), 12 голів, 2 асисти

2. Ярослав Ямполь ("Металіст 1925")
29 років. 18 матчів (1 612 хвилин), 7 голів, 2 асисти

Ямполь посилив і урізноманітнив гру харків'ян, а найкраще розкрився, здається, саме за нової основної схеми. Технічний, креативний гравець цілком логічно був складним підопічним (73 порушення суперників - індивідуальний показник №1), що, зрозуміло, виливалося в небезпечні стандарти. Також Ярослав забив сім м'ячів і видав 31 небезпечну передачу (найбільше серед колег за амплуа).