18.07.2019
Олександр Кірш:

Олександр Кірш: "Прем'єр-Ліга без "Металіста 1925" - не справжня!"


Народний депутат України та палкий шанувальник харківського футболу та команди "Металіст 1925" Олександр Кірш розповів про свою любов до гри мільйонів, а також про перспективи народного клубу з Першої столиці.

- Олександре Вікторовичу, оцініть, будь-ласка, виступи команди у своєму дебютному сезоні у Першій лізі? Четверте місце - це межа?

- Звичайно, не межа. Звичайно, могли зіграти набагато краще. Трохи не дотягнули плюс свою роль зіграв і збіг обставин. Та й складно в таких умовах третій сезон поспіль підвищуватися в класі. Це, вважаю, морально тисне. Але в новому сезоні ми всі чекаємо виходу в Прем'єр-Лігу. Це навіть не обговорюється!

- Чи стежите ви за підготовкою команди до нового сезону? Що можете сказати з приводу ротації складу?

- Отримую інформацію з офіційного сайту клубу. Подобається ротація чи ні - покаже гра. Тільки вона зможе відповісти на це питання. Але можу сказати одне: керівництву клуба я довіряю!

- Як думаєте, що очікує клуб у новому сезоні?

- Звичайно ж, хочеться, аби головна команда вийшла до Прем'єр-Ліги. Впевнений, що це не тільки моє бажання, а і мрія десятків тисяч харківських уболівальників.

- Кого ви бачите головними претендентами на підвищення у класі?

- Знову-таки, на всі питання відповіді дасть гра. Тільки вона і розсудить усі команди. Я ж можу сказати, що головними, на мій погляд, претендентами є гості зверху, тобто команди, які минулого сезону вилетіли з вищої ліги.

- Дніпропетровщина та Одещина наразі мають по чотири професійні команди, Донеччина - п'ять. А от наша область представлена лише "Металістом 1925". Чому так сталося, як вважаєте?

- Потрібно шукати спонсорів і партнерів, які мають можливість допомагати, люблять футбол і наше місто. Сподіваюся їх знайти в новій Раді. А про нашу історію я писав на сайті детально. З Харкова починався український футбол. До речі, у 1980-му році "Металіст" дуже хотів вийти до вищої ліги, боровся тоді з "Дніпром", якому допомагала одна людина, а вийшов тільки через рік. Зараз в аналогічній боротьбі "Дніпру" допомагає вже інша, до речі, не менш відома в українському футболі. Але наступний сезон, як і тоді, буде нашим!

- Скажіть, як державний діяч, чи все необхідне робить держава для розвитку спорту та футболу, зокрема?

- Державний діяч - це для мене занадто. Я не держдіяч, а один із небагатьох фахівців у Раді. Для футболу на держрівні не робиться нічого. Тільки розкрадання, і це тема окремої розмови.

- У "Клубі вболівальників", учасником якого ви є, зараз не зростає чисельність членів. Чому вболівальники не прагнуть до управління клубом через "КВ"?

- Загальні проблеми країни стали особистими проблемами потенційних членів Клубу. Буде порядок і краще життя в Україні - буде процвітати і "Клуб уболівальників". Додам від себе: будемо пам'ятати футбольні традиції Харкова - прорвемося! Команда на вірному шляху. Все у нас вийде. Прем'єр-Ліга без "Металіста 1925" - не справжня!

Прес-служба "М1925"
Переглядів: 2168