01.06.2019
Загальні збори засновників ТОВ

Загальні збори засновників ТОВ "ФК "Металіст 1925" Харків". Підсумки


Останній день весни став досить насиченим у житті нашого клубу. Саме на 31-е травня були призначені загальні збори Засновників Товариства, порядок денний яких містив багато важливих питань, пов'язаних із подальшою життєдіяльністю, як клубу загалом, так і головної команди зокрема. Цього вечора до конференц-зали ОСК "Металіст" завітало багато шанувальників футболу: прийшли засновники клубу та менеджери, керівники Харківської області, представники "Клубу вболівальників" та ультрас, тренерський штаб та футболісти. Головну команду представляли Олександр Горяінов, Сергій Ралюченко, Андрій Демченко, Юрій Сивуха, Марина Миндарєва, Сергій Давидов та Олександр Жданов.

Першим питанням порядку денного було затвердження нової редакції Статуту Товариства. Серед чотирьох варіантів робоча група обрала найкращий та на початку зборів одноголосно затвердила. Відзначимо, що згідно з новими нормами законодавства України, ТОВ не може мати у своїй структурі ревізійної комісії, а має - Наглядову Раду. Саме тому Голова Товариства Сергій Стороженко виніс на розгляд пропозицію обрати Наглядову Раду ТОВ "Металіст1925" Харків" з п'яти членів та попросив включити до списку кандидатури заступника Голови ХОДА Олександра Скакуна, засновників Товариства Еміля Тер-Степаняна та Віталія Журавського, а також голову комісії Клубу по комунікації з уболівальниками Андрія Кулікова. До списку кандидатур, за пропозицією учасників зборів, був включений також і Сергій Стороженко. За результатами голосування всі вказані особи були внесені на розгляд Загальних Зборів учасників у якості кандидатів на обрання до керівництва Клубу у складі Наглядової Ради. Потім відбулося висування кандидатів на посаду Голови Наглядової Ради. За пропозицією учасників були висунуті дві кандидатури - Сергія Стороженка та Єміля Тер-Степаняна. Останній заявив про самовідвід, після чого відбулося голосування. За його результатами, в яких не брав участь Сергій Стороженко, він отримав повну довіру засновників Клубу і його було обрано Головою Наглядової ради. Заступниками Голови Наглядової Ради були обрані Олександр Скакун та Еміль Тер-Степанян.

Наступним питанням порядку денного був звіт Генерального директора за підсумками спортивного сезону 2018/2019 рр. Оскільки Володимир Лінке був відсутній через хворобу, його слова передав новообраний Голова Наглядової Ради ТОВ "ФК "Металіст 1925" Сергій Стороженко.

"Клуб виконав абсолютно всі зобов'язання перед співробітниками, тренерами та футболістами. Вони були забезпечені всім необхідним, аби вирішити головне завдання сезону - вибороти право вийти до Прем'єр-Ліги. Але, після низки поразок на старті весняної частини змагань, команда потрапила до психологічної прірви, з якої так і не вибралася. Завдання на сезон, яке поставили засновники Клубу та вболівальники щодо виходу до УПЛ, не виконане, якість гри не може задовольнити ані керівництво, ані шанувальників футболу. Тренерський штаб, окрім Олександра Горяінова, подав у відставку", - наводить слова Генерального директора Сергій Стороженко.


Далі перед присутніми відзвітував і Спортивний директор клубу В'ячеслав Хруслов. Він, зокрема, відзначив, що всі футболісти до своєї роботи ставилися відповідально, і що фізично всі були повністю готові до весняної частини сезону.

"На жаль, вирішити задачу нам не вдалося. Почався сезон і в іграх нас, ніби, підмінили. Всі боялися, зникла пристрасть і жага до перемоги. У цих матчах на полі не було лідера, який би вів команду вперед. Опинились у психологічній ямі. Склалося враження, що рівень футболістів - це їхня межа. Навесні суперники почали ставитися до нас інакше - як до команди, яка збирається потрапити до УПЛ. Ми продовжуємо створювати команду, яка буде ставити найвищі цілі та завдання. Я запропонував тренерам на чолі з собою написати заяви про відставку. Прошу їх розглянути", - у своїй промові зазначив В'ячеслав Хруслов.


Ну і, власне, чи не найголовнішим цього вечора був звіт головного тренера Олександра Горяінова стосовно підсумків сезону та обговорення засновниками подальшої долі нині діючого тренерського штабу. Першим слово взяв сам коуч, який стисло, але досить змістовно висловив свою думку відносно весняного "провалу" команди.

"У всіх нас залишилося двояке враження: з одного боку, одразу посісти четверте місце в Першій лізі - не такий вже і провал, з іншого - у хлопців не було психологічної стійкості та, власне, досвіду. Потрібен час, якого у нас, на жаль, не було. Відповідальність за підсумковий результат, звичайно ж, на мені, та я цього не заперечую. Але, повторюся, сезон провальним я не вважаю", - сказав Олександр Горяінов.


Потім були дебати та досить жваве обговорення останніх результатів команди та її невиходу до стикових матчів. Кожен із засновників та керівників Клубу висловив свою особисту думку з цього приводу. Виступали засновники Клубу, вболівальники, представники ультрас, співробітники Клубу. Загальний лейтмотив був таким: головне завдання на сезон виконане не було, тому повинна настати відповідальність. Із вуст доповідачів лунали, як слова підтримки тренерському штабу, так і його нещадна критика. З головними тезисами пропонуємо вам ознайомитися нижче.

"Тренерський штаб повинен бути впевнений у засновниках, вболівальники - у тренерському штабі та засновниках. Яка ще повинна бути мотивація, коли ти виходиш на цей стадіон?! Зараз у мене абсолютне розчарування. Можна не вигравати, але показувати, що ви КОМАНДА. Півроку тому всі казали, що все нормально, а тепер виявляється, що у нас немає психології. Я вважаю це заявою безвідповідальною. Найстрашніше для мене - це "дощ", "штучне поле", "арбітр". Треба бути сильнішими та "виносити" суперників з поля. Головний тренер, його помічники та деякі керівники, які мають відношення до команди, повинні нести відповідальність, а головний тренер - в першу чергу", - таку думку висловив співзасновник клубу Василь Синчук.


"Була ціль - вийти до УПЛ. Ціль не виконана. Тим не менш, хочу сказати, що я проти звільнення тренерського штабу. Відчуваю, що цим людям я довіряю ", - сказав Богдан Кириллов.


"Відсутність перемог на зборах згодом перейшла і на офіційні матчі. На жаль. Заяву тренерів про відставку вважаю вчинком мужнім і підтримую ", - зазначив Андрій Парнюк.


"Можна поставити питання до футболістів, чому, мовляв, не було єдиного колективу… Було соромно чути від друзів на трибуні такі питання. Тією грою, яку всі ми бачили навесні, ми вбиваємо віру вболівальників", - проголосив інший засновник Борис Довгоброд.


"За цей сезон соромно повинно бути всім. І ніяких виправдань цьому бути не може. Восени грали, навесні - ні. Ніякої злості, самовіддачі, на гру страшно дивитися, малюнку гри немає. За рахунок чого, яких дій на футбольному полі команда під керівництвом Горяїнова хотіла перемагати ніхто так і не побачив", - відзначив Заступник Генерального директора Анатолій Біденко.


Представники ультрас звернулися до футболістів із проханням пояснити, що сталося з ними та командою загалом. Капітан Сергій Давидов і віце-капітан Олександр Жданов підтвердили, що команда працювала та була готова до змагань, але, що трапилося в першому ж матчі, а потім і в інших - не відомо нікому.

"Ми збиралася командою, розмовляли між собою, але нічого не змінилося. Ми в розпачі", - так закінчили свої пояснення футболісти.


Після активного обговорення, реплік і, навіть, бурхливих суперечок, Сергій Стороженко оголосив проект рішення Наглядової Ради:

1. Результат спортивного сезону 2018/2019 рр. визнати незадовільним і таким, що не відповідає клубній стратегії та умовам контрактів тренерів.

2. З урахуванням невиконання завдань, роботу тренерського штабу визнати незадовільною.

3. Запропонувати Генеральному директору ФК "Металіст1925" Володимиру Лінке у строк до 5-го червня 2019-го року визначитися з відповідністю тренерів займаним посадам та видати наказ.

4. Вказати Генеральному та Спортивному директорам ФК "Металіст 1925" Володимиру Лінке та В'ячеславу Хруслову, відповідно, на необхідність більш щільного контролю головної команди Клубу та зажадати від них більш відповідальної та ретельної роботи з тренерським штабом для виконання завдань спортивного сезону 2019/2020 рр.
Поспілкуватися, а також обговорити цю новину ви можете у нас на гостьовій!
Розмір шрифту:

Прес-служба "М1925"
Переглядів: 3732