Михайло Глушко: "Впевнений, зовсім скоро дізнаємося прізвища нових володарів "Золотого м'яча" з України!"
Михайло Глушко:
Старший тренер команди "Металіст Юніор" Михайло Глушко у команді з першого дня її заснування. Спочатку Михайло Євгенович був помічником Сергія Валяєва, а восени минулого року перейшов на самостійну роботу. Про те, чим живе юнацька команда клубу, ми в наставника і поцікавилися.

- Михайло Євгеновичу, давайте одразу підсумуємо виступи команди у Чемпіонаті Харківської області. Шосте місце серед 22-х команд - результат, як ви вважаєте, гідний? Чим був корисний цей турнір?

- В першу чергу, хочу сказати, що Чемпіонат області був дуже корисний для молодих гравців клубу, які тільки закінчили ДЮФСШ. У нас поки немає для таких хлопців турніру серед команд U-19 та U-21. Наша молодь, беручи участь в Чемпіонаті області, отримала повноцінну ігрову практику в дорослому футболі. Звичайно, це не Перша чи Друга ліга і, навіть, не аматорський Чемпіонат України, але, тим не менш, в Чемпіонаті області грає багато футболістів, які виступали свого часу в професійному футболі. Тому наші хлопці через обласний Чемпіонат змогли відчути, що таке рівень, скажімо так, Чемпіонату, близького за своїм змагальним критерієм до професійної ліги або аматорської ліги України.

Що стосується організації турніру та якості полів, на яких довелося грати... Можу сказати - все було організовано дуже добре. Не супер, але все було добре, нарікань немає у нас до організаторів турніру. Що ж до суддівства, то було по-різному. Але я завжди говорив і говорю своїм підопічним: "Ніколи не звертайте увагу на роботу арбітра, грайте в свій футбол, виконуйте якісно свою роботу на полі і те, що від вас вимагає тренер, тоді ніякий суддя не зможе вплинути на результат гри". Стосовно якості полів, то і вони, звичайно, були різними. Але ось, наприклад, ми були приємно здивовані, коли приїхали до Куп'янська на гру з місцевим "Металургом". Поле було ідеальним, трава густа, підстрижена, тобто за полем стежать. Якісне футбольне поле також і в Люботині. Але, коли ми грали, була дуже погана погода, і це трохи наклало свій відбиток на якість їхнього поля. Свої домашні матчі ми проводили на навчально-тренувальній базі у Високому, там поле у відмінному стані, доглянуте професіоналами своєї справи. В основному, треба визнати, більшість полів в області не дуже в хорошому стані.

- Кращим бомбардиром команди в Чемпіонаті області став Кирило Єрмошенко. Як ви вважаєте, які шанси Кирила вже найближчим часом потрапити в основну команду?

- Кирило дуже добре себе проявляє на футбольному полі, в усіх матчах повністю віддається грі, виглядає на полі справжнім лідером. Він стежить за сучасними концепціями розвитку футболу, намагається дотримуватися цих принципів на футбольному полі. Його вже залучили до тренувань із першою командою. Але, чи буде Єрмошенко в обоймі основної команди і надалі, вирішуватиме, звичайно, головний тренер разом зі своїми помічниками.

- Хто з команди "Металіст Юніор" уже готовий до головної команди клубу? Наскільки добре налагоджені взаємодії з тренерським штабом "М1925"?

- У нас налагоджена хороша взаємодія та є повний контакт з тренерами основної команди. Вони стежать за кожним гравцем "Металісту Юніор". До того ж, Олександр Горяінов сам тренував цю команду, тому він прекрасно знає можливості всіх хлопців. Дуже добре себе проявляють Микита Скоріно та Ілля Сулаєв, загалом, в усіх хлопців є потенціал. Упевнений, якщо їм дадуть шанс у першій команді, вони себе покажуть. Потрібно довіряти молодим гравцям і вони обов'язково проявлять свою майстерність, яка, без сумніву, у них є. Ось бразилець Пабло Чавес Діас грав у Чемпіонаті області за нашу команду, старанно виконував усі вимоги тренера, показуючи при цьому хорошу гру. Тепер Пабло вже тренується з головною командою і має всі шанси потрапити в заявку на Чемпіонат України. Хоча, знову-таки, скажу, рішення приймати повинен тренерський склад головної команди, адже саме її тренери і несуть відповідальність за гру та результат "Металіста 1925". Моє завдання, як тренера "юніорів", готувати якісних гравців для першої команди.

- Чим зараз займається команда?

- Після закінчення Чемпіонату області ми продовжуємо тренуватися та готуватися до матчів зимової першості. Адже хлопці повинні бути готовими, в разі необхідності, підмінити когось із основного складу. Нам створені хороші умови та ніяких нарікань немає.

- Тепер поговоримо про плани на 2019-й рік. Незабаром старт зимового Чемпіонату, діючим переможцем якого є команда "МЮ". Чи є бажання цей успіх повторити?

- Ми вийшли з відпустки 14-го січня та зараз планомірно готуємося до участі в зимовому Чемпіонаті області. Як нам повідомили, через погодні умови старт зимової першості заплановано на середину лютого. Але це не вплине на підготовку, ми не збираємося йти у відпустку, а продовжуємо плідно працювати. Нещодавно провели "двосторінку": умовно кажучи, перший склад "юніорів" зіграв проти потенційних новачків. До зимової першості хочемо підійти в гарній формі та гідно там зіграти.

- Ви згадали про новачків. Які зміни відбулися в складі команди, хто її покинув, а хто прийшов?

- Новачки є, але прізвища поки називати не буду. Зараз є дзвінки, хтось приїжджає на перегляд, когось відправляємо назад, є "їжа" для роздумів. Головна команда, можливо, декілька матчів проведе в зимовій першості, якщо тренери будуть вважати за потрібне. Ми продовжимо, адже зимовий Чемпіонат, схоже, розтягнеться до травня.

- Чи запланована гра проти першої команди?

- Так, такий матч буде. Але це все, безумовно, на розсуд тренерського штабу головної команди. Ми завжди готові!- Якщо вже ми торкнулися теми головної команди, як ви вважаєте, чи по силам їй за підсумками сезону підвищитися у класі?

- Не тільки я, а й усі харків'яни дуже хочуть уже цього року бачити "Металіст 1925" в еліті українського футболу. Хочеться, аби футбольна команда з міста-мільйонника була на провідних ролях в українському футболі, боролася за медалі найвищого ґатунку та грала в єврокубках. Я розумію, що у нас молода команда та вона тільки на початку шляху. Але з такими керівниками, такими "монстрами" в хорошому сенсі слова, які створили клуб, які мають великі амбіції та будують грандіозні, і, в той же час обґрунтовані плани розвитку клубу, ми обов'язково вже цього року будемо грати в УПЛ. А з часом і на Лігу чемпіонів замахнемось. Інфраструктура в клубі на найвищому рівні, скрізь працюють професіонали своєї справи. Впевнений, що всі ми разом - тренери, гравці, керівництво - докладемо максимум зусиль, аби виконати поставлене завдання та завоювати перепустку до найвищого дивізіону Чемпіонату України.

- У разі виходу головної команди до УПЛ, якими ви бачите перспективи команди "юніорів"?

- Гадаю, що команда "Металіст Юніор" буде розділена на дві команди - U-19 і U-21 для участі у Чемпіонаті України. Всі гравці команди "юніорів" будуть корисними. Зрозуміло, що незабаром буде випуск з ДЮФСШ хлопців 2002-го р.н., вони і складуть кістяк U-19. А ось 75 відсотків гравців "Металісту Юніор» гратимуть за U-21. Ну, а сам "Металіст Юніор" вже стане історією. Всі вболівальники пам'ятатимуть успіхи "юніорів" у зимовому Чемпіонаті міста та зимовому Чемпіонаті області.

- Що можете сказати про вболівальників клубу? З одного боку, ми бачимо прекрасну підтримку на домашніх і виїзних матчах, а з іншого - клубу доводиться платити величезні штрафи через неадекватну поведінку деяких "уболівальників", як було, наприклад, в Охтирці...

- Харківський уболівальник - унікальний. Для харків'ян не важливо, виступає команда в далекому селі, або грає в іншій країні, вони їдуть за командою та підтримують її там. Футбол не може існувати без уболівальників! Для кого грають актори в театрі, звичайно, для глядачів. Футболісти на футбольному полі грають заради своїх уболівальників. Тим більше, перед такими вболівальниками, як у Харкові, потрібно викладатися не на 100 відсотків, а на 200. Харківські вболівальники свою рідну команду підтримують всією душею та серцем, їм не байдуже, що відбувається з командою, кожна поразка пропускається через себе. Крім того, харківський уболівальник тонко відчуває гру, завжди оцінить належним чином красивий атакуючий стиль гри у виконанні своїх улюбленців.

З приводу штрафів. Упевнений, що ті, хто здійснював такі вчинки, що призвели до накладення штрафів, вже усвідомили згубність цих дій. Ці гроші краще було б спрямувати на розвиток клубу та дитячого футболу.

- Як ви вважаєте, чи реально встановити рекорд відвідуваності на першому домашньому матчі "Металіста 1925" проти "Дніпра-1"?

- Дуже хочеться бачити повну чашу стадіону, не тільки на матчі з "Дніпром-1", а і на кожній грі нашої команди. Пам'ятаю, коли я приходив на матчі ФК "Металіст" і бачив повні трибуни, я відчував, як стадіон "жив" грою, реагував на кожен рух футболістів на полі, це дуже сильні відчуття, мороз по шкірі був від емоцій. Упевнений, ці часи скоро повернуться. "Металіст 1925" буде збирати повні трибуни. Гравці своєю гострою та комбінаційною грою намагаються повернути глядачів на трибуни, керівництво робить кожне відвідування стадіону комфортним для вболівальників.

- Пане Михайло, ви багато років працюєте з дитячими командами. Як ви вважаєте, якими є основні проблеми дитячо-юнацького футболу у нашій державі та коли врешті з'являться нові "Шевченки"?

- Зараз в країні скрутне становище, є багато труднощів в економічному плані. Але здоров'я нації безпосередньо залежить від розвитку дитячого спорту. Зараз чомусь спорт в Україні відсунутий не на друге-третє місце, а взагалі на "десяте". Але життя триває. Діти повинні займатися спортом, адже він дає можливість "відривати" дітей від згубних явищ життя. Займаючись спортом, хлопці та дівчата не лазять підвалами та горищами. Спорт дає юному поколінню здоров'я, навчає їх вмінню приймати рішення, дає відчути, що таке колективна та персональна відповідальність. Держава повинна будувати спортивні споруди, відкривати там дитячі секції з різних видів спорту. А ще зараз вік технічного прогресу, і дітей неможливо відірвати від мобільних телефонів, планшетів і комп'ютерів. Сидячи вдома в різних "фейсбуках" та "інстаграмах", вони грають в якісь віртуальні ігри, не хочуть рухатися, не хочуть фізично розвиватися. Раніше дітей не зажинеш з вулиці додому, а тепер, навпаки, з дому не хочуть нікуди виходити. На мою думку, діти повинні відчувати турботу про себе не тільки батьків, але і держави, яка давала б можливість їм розвиватися. Потрібно відкривати футбольні школи, академії, будувати басейни, одним словом, керівники держави повинні думати про розвиток дитячого спорту. А діти в нашій країні талановиті є. Обов'язково повинні з'явитися нові "Шевченки", нові "Яни Клочкови". Впевнений, вже зовсім скоро ми дізнаємося прізвища нових олімпійських чемпіонів і нових володарів "Золотого м'яча" з України!

Теги:
Прес-служба "М1925"
Переглядів: 1258