"Металіст 1925". Люди, які творять історію українського футболу
28.12.2018

"Час не стоїть на місці... Пройшло лише два роки з моменту заснування клубу "Металіст 1925", але ті результати, яких досягнув він у своєму розвитку, заслуговують на увагу та повагу, - пише журналіст журналу "Губернія" Альона Руденко. - Перший в Україні народний клуб, створений в ім'я футболу, людьми, які кожного дня вкладають частину своєї душі в його розвиток. Пропонуємо вам ближче познайомитися з деякими з них.

Володимир Лінке: "Металіст 1925" - це продовження того, чим я займаюся впродовж всього життя".

Кожен рік є важливим в історії молодого футбольного клубу. Багато хто скептично ставився до того, що за два роки "Металіст 1925" може увійти до Першої ліги, але даремно. Щоденна кропітка робота дала свій результат, тож на сьогодні футбольний клуб міцно закріпився на другій сходинці турнірної таблиці, залишивши позаду набагато досвідченіших колег. Та ще не час розслаблятися, адже попереду 2019-й рік. На переконання генерального директора ФК "Металіст 1925" Володимира Лінке, саме наступного року стане відомо, чи вийде "Металіст 1925" до еліти українського футболу, адже 19-го жовтня було подано заявку на проходження атестації для участі у змаганнях Прем'єр-Ліги.

На сьогодні у легенди харківського футболу Володимира Лінке багато питань, які стосуються управління клубом, але жодна гра не проходить повз його наповнені футбольним досвідом очі. Володимир Іванович вважає, що прохідних ігор у літньо-осінній частині сезону Першої ліги не було, а деякі, взагалі, тримали в напрузі до останнього. Хоча, про успіх говорити ще рано, адже навесні стартує друга частина Чемпіонату, але другим місцем турнірної таблиці він задоволений.

"Ми ставили за мету потрапити в четвірку. Я і очікував, і сумнівався, оскільки давно не бачив гру команд Першої ліги, тож не знав якого результату чекати, а команда своєю грою довела, що гідно справилася із поставленим завданням. Зокрема, мені дуже сподобалася якість передостанньої у цьому сезоні гри з "Волинню", тож, думаю, що ми рухаємося у правильному напрямку", - переконаний Володимир Іванович.

Важливим елементом життєдіяльності клубу є фінансова складова. Володимир Лінке запевняє, що з цим у клубу все стабільно. Розвинута також спонсорська підтримка від людей, які розуміють, що треба піднімати та повертати Харкову футбол.

"Футбол - це народний вид спорту і харків'яни дуже його люблять. Переконаний, багато людей ще більше повернуться до нас, коли ми увійдемо до Прем'єр-Ліги", - вважає генеральний директор.

Підтримка влади також посідає одне з перших місць у розвитку клуба. Очільниця Харківської області Юлія Світлична проявляє свою симпатію до команди не тільки словами. Наприклад, традиційними стали зустрічі губернатора з командою та керівництвом ФК "Металіст 1925".

"Зустрічі з Юлією Олександрівною, яка своїми словами, діями та ентузіазмом заряджає команду, завжди є важливими для нас, адже приємно відчувати підтримку першої людини нашої області", - зазначає Володимир Іванович.

Особливої уваги, на думку Володимира Лінке, заслуговують учасники "Клубу вболівальників".

"Вони постійно підтримують наш клуб. Хотілося би, звісно, більшої активності, але, в цілому, учасники "Клубу вболівальників" виконують вагому роботу в просуванні та поліпшенні можливостей клубу, - запевняє Володимир Іванович. - Зокрема, у нас працює дев'ять комісій, представники яких є професіоналами у своїй справі".

А ще Володимир Іванович Лінке, який 35 років віддав футболу, вважає, що треба мати ціль - тільки вперед, тільки до перемоги, напевно, тому, що для нього футбол не обмежується лише грою.

"Для мене футбол - це життя, а "Металіст 1925" - це продовження того, чим я займаюся впродовж всього життя".

Михайло Глушко: "При вихованні футболіста ми акцентуємо увагу на людяності".

Михайло Глушко працював у структурі ще старого "Металіста" протягом 10 років. Бойове хрещення пройшов у Володимира Лінке та Олега Крамаренка, а сьогодні, окрім "Металіста Юніор", разом із Юрієм Ушмаєвим тренує команду 2008-го р. н. при клубній ДЮФСШ.

За словами Михайла Євгеновича, "Металіст Юніор" - це колектив на перспективу, з якого повинні виходити кадри для першої команди. Саме з "Металіста Юніор" до основного складу свого часу повернулися Максим Єрмоленко, Михайло Мазун та Максим Цвіренко.

"Я завжди говорю хлопцям, що, пропрацювавши в команді "Металіст Юніор", кожному дається шанс потрапити до першої команди. Головна задача - цим шансом правильно скористатися. Праця даремно не проходить, і, якщо футболіст виконуватиме все, що від нього вимагають, то його обов’язково помітять", - впевнений Михайло Глушко.

Найбільшим досягненням Михайло Євгенович вважає перемогу "Металіста Юніор" на зимовому Чемпіонаті Харківської області. Тоді старшим тренером команди був Сергій Валяєв, а "Металіст Юніор" обіграв міцний ФК "Вовчанськ" Андрія Березовчука. Ця перемога посприяла тому, що керівництво клубу більше повірило в команду.

На сьогодні "юніорівці" проходять процес відновлення, а попереду на них чекає ще один зимовий Чемпіонат Харківської області. Щоб постійно бути в спортивному тонусі, футболісти проводять тренування два рази на тиждень. Більше того, "Металіст Юніор" повинен відповідати рівню першої команди, після виходу з відпустки якої, деякими гравцями можуть зацікавитися та взяти на зимові збори.

"Всі тренування побудовані в ігровому плані, акцентуємо увагу на техніці. Стараюся, щоб кожне тренування не містило в собі рутини, а було тільки в задоволення, - говорить Михайло Євгенович. - Також, як футболістам "МЮ", так і дітям з U-11 завжди говорю, що окрім запальних очей, гарячого серця та холодної голови вони повинні піти в життя гарними людьми, зрозуміло, що це не тільки від нас залежить, але при вихованні футболіста, в першу чергу, ми акцентуємо увагу на людяності".

Антон Іванов: "Наша мета - повернути Харкову не тільки команду Прем'єр-Ліги, а й матчі єврокубків".

"Клуб уболівальників" можна по праву вважати знаковим явищем в українському футболі. Ідея його створення виникла майже одразу з ідеєю заснування самого клубу, а 25-го січня 2017-го року стала однією зі знакових дат в історії клубу. Саме цього дня відкрилася реєстрація до "Клубу вболівальників", в якому зараз нараховується майже 600 учасників.

За словами комерційного директора "Металіста 1925" Антона Іванова, "Клуб уболівальників" надав можливість об'єднати велику армію вболівальників задля відродження футбольних традицій Харківщини.

"Ми створили фундамент для подальшого розвитку. Вболівальники надають клубу суттєву допомогу як у фінансовому плані, так і в інтелектуальному", - наголошує Антон Володимирович.

Особи, які вступили до "Клубу вболівальників", можуть надавати безпосередню допомогу, увійшовши до однієї з дев’яти комісій із різних галузей.

"Наразі, найбільш суттєву допомогу ми отримуємо у юридичній, комерційній та медичній сферах. Також дуже плідно працює комісія по роботі з уболівальниками. Саме наявність допомоги додає команді більшого стимулу розвиватися та йти до поставленої мети", - підкреслює комерційний директор.

А ще Антон Іванов запевняє, що вони будуть раді бачити у складі учасників "Клубу вболівальників" кожного, хто прагне допомогти у відродженні Харківського футболу!

"Наша мета - повернути Харкову не тільки команду Прем'єр-Ліги, а й матчі єврокубків, - зазначає Антон Володимирович. - Без допомоги вболівальників це буде зробити дуже важко. Тож, вступаючи до "Клубу вболівальників", ви робите свій маленький внесок у досягнення цієї мети, а клуб віддячує своїм прихильникам привілеями, які мають тільки його учасники".

Дмитро Поспєлов: "Намагаюся максимально проявляти себе у кожній грі".

Незважаючи на те, що захисник Дмитро Поспєлов перейшов до "Металіста 1925" тільки цього літа, на його рахунку чимала кількість досягнень. Зокрема, він отримав звання найкращого захисника "Металіста 1925" літньо-осінньої частини сезону.

Дмитро Поспєлов родом із Одеси, займатися футболом почав з дев'яти років. Досвід гри у різних командах, зокрема, й закордонних, у нього також чималий. Він був гравцем одеських ФК "Одеса", "Реал-Фарми", провів шість сезонів в "Жемчужині", грав в Азербайджані та Катарі. Отримавши пропозицію від "Металіста 1925", Дмитро відчув, що може допомогти команді досягти поставленої мети. Зазначає, що процес адаптації у "Металісті 1925" пройшов швидко.

"На тренуваннях у нас дружня атмосфера, присутній спортивний інтерес, тож у кожного завжди горять очі", - ділиться Дмитро Поспєлов. Помічає футболіст і підтримку вболівальників, яка з кожною грою зростає.

"У першій грі з "Агробізнесом" багато хто у нас не вірив, адже вболівальники не знали, чого чекати від команди, яка вийшла з Другої ліги. Вважаю, що ми себе добре показали і передостанній матч у цьому сезоні, на який прийшли майже вісім тисяч глядачів, тому підтвердження", - запевняє Дмитро.

Найбільш значимими для футболіста стали ігри з "Волинню" та "Дніпром-1", а найбільш важкою була гра з командою "Оболонь Бровар". Тоді харків'яни програли з рахунком 0:1, але Дмитро з нетерпінням чекає наступної зустрічі в Києві, аби взяти реванш.

Враховуючи лідируючу позицію у турнірній таблиці, Дмитро Поспєлов вважає, що своє завдання команда виконує, тож перспективи участі в Прем'єр-Лізі цілком реальні.

"Найголовніше, на футбольному полі показувати гарну та змістовну гру, і, звичайно ж, прогресувати, - переконаний Дмитро. - Стосовно мене, то намагаюся максимально проявляти себе у кожній грі. Особливо приємно, коли мої досягнення знаходять відгук у серцях уболівальників, а також за мене радіють батьки".

Іван Калюжний: "Дякую нашим керівникам, що в такий нелегкий час для харківського футболу вони створили команду".

Для півзахисника Івана Калюжного гра в складі команди "Металіст 1925" є можливістю реалізувати себе в професійному футболі. Харків - рідне для Івана місто, адже із шести років він займався футболом в академії ФК "Металіст", до речі, під керівництвом Володимира Лінке. Згодом перейшов до київського "Динамо", грав у складі команд U-19 та U-21. В ті часи Калюжний визнавався кращим півзахисником України.

"Я радий, що зараз граю вдома, у нас зібрався гарний колектив, де всі один одного підтримують та намагаються злагоджено виконувати поставлені завдання", - розповідає Іван Калюжний.

Задоволений футболіст і підтримкою вболівальників. "Ми, хоча й у Першій лізі граємо, але на матч приходить більше людей, ніж на гру деяких команд в Прем'єр-Лізі. Вболівальник - це наш "12 гравець", - усміхається Іван.

Найбільше Івану Калюжному сподобалися домашні матчі з ФК "Суми" та "Волинню". На виїзді, за словами футболіста, грати важче. Серед найбільш вдалих був матч із "Дніпром-1". Тоді довелося докласти максимум зусиль, аби здобути перемогу. На переконання футболіста, якщо він та його партнери і надалі будуть грати настільки злагоджено, то потрапити до Прем'єр-Ліги є дуже високі шанси. Власне, як і там закріпитися.

"Наші досягнення - це спільний результат. Дякую нашим керівникам, що в такий нелегкий час для харківського футболу вони створили команду", - зазначає Іван Калюжний. - "Вони мотивують нас і ми з кожним днем прогресуємо".

"Одна команда - любов одна!" - кричать уболівальники під час матчів "Металіста 1925". Буде їх десять тисяч чи сорок, покаже час. Головне - не втрачати віри у відродження харківського футболу. Роблять це особистості з небайдужими душами тут і зараз, доводячи, що все тільки починається, а час не стоїть на місці...

Теги:
Журнал "Губернія"
Переглядів: 1314