"Металіст 1925" у першій частині сезону. Як це було

Сьогодні ми проаналізуємо усе, свідками чого були протягом чотирьох місяців. Цього літа "Металіст 1925" вдруге у своїй історії підвищився у класі, зробивши ще один крок до елітного дивізіону українського футболу. Керівництво клубу, розуміючи, що Перша ліга - рівень вже інший, повністю виконало вимоги тодішнього тренера Сергія Валяєва та зробило точкове підсилення складу. До команди були запрошені захисники Вадим Жук, Дмитро Поспєлов і Назар Мельничук, які разом із Олександром Ждановим стали одним із найкращих захистів Першої ліги. Повернувся до рідного міста Іван Калюжний, який також незмінно посідав місце серед стартових 11-ти футболістів. А ще, вдруге в історії в "Металісті 1925" з'явився воротар Данило Каневцев, який за 11 проведених матчів (900 хвилин) пропустив лише один м'яч.

За підсумками літньо-осінньої частини сезону у команди є так званий оптимальний склад. Це 11 футболістів, які зіграли найбільшу кількість часу. Тож, давайте пройдемось по цих виконавцях, на плечі яких лягло основне навантаження у першій частині сезону.

Данило Каневцев. 10 матчів у Чемпіонаті, 1 - у Кубку (загалом - 990 хвилин на полі). 1 пропущений мяч, 1 попередження.

22-річний воротар досить впевнено провів 11 поєдинків. В них Данило довів, що на разі є основним голкіпером команди. Про це свідчить і статистика, і безпосередньо впевнена гра на посту №1. Його колеги - Денис Сидоренко та Денис Дьяков на двох зіграли вісім матчів (3 та 5 відповідно), в яких пропустили вісім м'ячів.

Вадим Жук. 14 матчів у Чемпіонаті, 1 - у Кубку (загалом - 1 345 хвилин на полі). 2 забиті м'ячі, 2 попередження.

Цей правий захисник розпочинав сезон із лави для запасних і дебютував лише у четвертому матчі. Але як! Виїзну впевнену перемогу над "Дніпром-1" до свого активу може записати не тільки Жук, а й усі його партнери. Загалом, в його послужному списку 15 матчів та два забиті м'ячі.


Дмитро Поспєлов. 17 матчів у Чемпіонаті, 1 - у Кубку (загалом - 1 620 хвилин на полі). 5 забитих м'ячів, 1 гольова передача, 3 попередження.

Важко не погодитися з думкою спеціалістів, які чи не в один голос кажуть, що для Поспєлова - цей сезон є найкращим у кар'єрі. Для Першої ліги Дмитро - гравець із великим досвідом, провів у турнірі більше ста поєдинків. Але цей футбольний рік для нього особливий. Влітку із аутсайдера турніру - одеської "Жемчужини" - він перейшов до стану дебютанта Першої ліги. І от зараз, разом із "Металістом 1925", Поспєлов став одним із лідерів дивізіону, а також одним із найкращих центрбеків турніру. До речі, Дмитро - єдиний гравець команди, який провів усі матчі від "А" до "Я" (виключенням стала кубкова гра у Калуші).

Олександр Жданов. 16 матчів у Чемпіонаті, 1 - у Кубку (загалом - 1 512 хвилин на полі). 1 забитий м'яч, 5 попереджень.

Жданов - це досвід та авторитет. Віце-капітан команди разом із Поспєловим утворили дуже надійну пару центральних захисників. Претензії можна пред'явити до кожного, але кількість пропущених м'ячів нашою командою робити це по відношенню до Жданова не дозволяє.


Назар Мельничук. 15 матчів у Чемпіонаті, 1 - у Кубку (загалом - 1 351 хвилина на полі). 1 попередження.

Його історія про перехід до команди була досить цікавою. Влітку Назар двічі прибував до тренувального табору "жовто-синіх" і вже після остаточної рекомендації спортивного директора В'ячеслава Хруслова та голови селекційного відділу Руслана Колоколова підписав контракт. Незважаючи на те, що до Харкова суттєвого досвіду виступів на високому рівні Мельничук не мав, до ігрового малюнку команди вписався одразу.

Андрій Ралюченко. 10 матчів у Чемпіонаті, 1 - у Кубку (загалом - 1 017 хвилин на полі). 1 попередження.

Для Андрія перша частина сезону вийшла досить зім'ятою. Безпосередньо перед початком сезону він та Владислав Краєв рішенням Сергія Валяєва були відправлені до "дублю", але, якщо Влад поїхав шукати щастя до Молдови, Андрій залишився та продовжив наполегливо працювати. З 9-го туру, коли команду очолив Олександр Горяінов, Ралюченко повернувся не тільки до головної команди, але і став її незмінним гравцем. Свою тисячу хвилин успішно відіграв.

Іван Калюжний. 17 матчів у Чемпіонаті, 1 - у Кубку (загалом - 1 481 хвилина на полі). 3 попередження.

Калюжний є наймолодшим серед 11-ти виконавців, зараз йому всього 20. Вихованець Володимира Лінке пройшов школу харківського "Металіста", після чого відправився шукати щастя до київського "Динамо", у складі якого став чемпіоном України серед команд U-19. Влітку повернувся до Харкова та став незмінним гравцем основного складу "М1925".

Сергій Романов. 17 матчів у Чемпіонаті, 1 - у Кубку (загалом - 1 317 хвилин на полі). 2 забиті м'ячі, 13 гольових передач.

Світла голова та людина із чудовим баченням поля. Романов володіє досить потужним ударом з обох ніг, але, якщо із голами в нього виходить досить рідко, то от віддавати гольові передачі своїм партнерам для Сергія, здається, найкраще, що є у футболі. В його активі 11 асистів у Чемпіонаті (лідер за цим показником Першої ліги) та два у Кубку України.

Єгор Коваленко. 15 матчів у Чемпіонаті, 1 - у Кубку (загалом - 1 234 хвилини на полі). 4 гольові передачі, 5 попереджень.

У "Металісті 1925" він провів уже рік, а після того, як із команди пішов Краєв, Єгор став основним виконавцем середньої зони. Протягом першої половини сезону мав кілька непоганих нагод, аби забити, втім, "обмежився" лише п'ятьма гольовими передачами.


Олег Синиця. 16 матчів у Чемпіонаті, 1 - у Кубку (загалом - 1 364 хвилини на полі). 8 забитих м'ячів, 2 гольові передачі, 2 попередження.

В активі Синиці перший та поки що єдиний покер в історії команди. На відміну від свого колеги Романова, з яким Олег, до речі, постійно міняється флангами, Синиці більше вдаються саме голи. До речі, якщо порівнювати результати Синиці в усіх трьох сезонах, проведених у команді, то вже зараз річний план він перевиконав, забивши вісім м'ячів вже у першій частині Чемпіонату (в двох попередніх роках Олег забив по сім м'ячів за сезон).

Сергій Давидов. 17 матчів у Чемпіонаті, 2 - у Кубку (загалом - 1 005 хвилин на полі). 4 забиті м'ячі, 3 попередження.

Давидов - справжній капітан, уособлення лідера колективу. Якщо Дмитро Поспєлов зіграв всі матчі Чемпіонату без змін, то Сергій Давидов брав участь у всіх 19-ти поєдинках сезону. Цей футбольний рік для нього менш результативний, ніж два попередніх, але у Давидова ще є весняна частина сезону, в якій він, беззаперечно, зробить все, аби допомогти команді виконати завдання на сезон. Усього у футболці "жовто-синіх" забив 37 м'ячів."Металіст 1925" у першій частині Чемпіонату першої ліги використав 27-х виконавців (із тих, хто був у заявці, не грав лише Владислав Федак). В усіх 17 матчах виходили Дмитро Поспєлов (відіграв без замін), Іван Калюжний, Сергій Романов і Сергій Давидов.

"Металіст 1925" - одна з наймолодших команд турніру. Середній вік гравців - 24,1 року (менше лише у "Зірки" - 21,1). Найбільш вікова команда - "Прикарпаття" (27,2). Найвіковіший гравець "М1925" - Олександр Жданов (34 роки), наймолодший - Іван Коваленко (19 років).

Найкращий бомбардир команди - Олег Синиця, на рахунку якого вісім точних пострілів. Олег ділить 3-5 сходинки з гравцями "Авангарду" Ігорем Кірієнком та Єгором Демченком. В нього один покер та один дубль. В історії Першої ліги один гравець забивав чотири м'ячі 23 рази (останнього разу це було майже рік тому).

Найкращим асистентом команди, а паралельно і всієї Першої ліги, є Сергій Романов (у нього 11 гольових передач). Окрім Сергія чотири гольові передачі в активі Єгора Коваленка, дві - Олега Синиці та по одній - Ярослава Дехтяренка, Луїза Фернандо та Єгора Чегурка.

Тепер про попередження. Їх арбітри показували 18-ти гравцям команди. По п'ять "гірчичників" у пасиві Олександра Жданова та Єгора Коваленка. Було у складі "жовто-синіх" і одне вилучення, коли за дві жовті картки з поля пішов Євген Терзі (виїзний матч проти "Колосу"). Суперники нашої команди отримали 33 попередження, а єдиним вилученим виявився вже екс-наставник "Руху" Юрій Вірт (трапилося це після фінального свистка матчу "Рух" - "Металіст 1925").

У 17-ти матчах діями команди керували два наставники. Сергій Валяєв був головним тренером у семи поєдинках (4 перемоги та 3 поразки, різниця забитих і пропущених м'ячів - 11-4), Олександр Горяінов - у десяти (8 перемог та 2 нічиї, різниця забитих і пропущених м'ячів - 16-4).

Тепер що до загальнокомандної статистики. У 17-ти матчах "М1925" набрав 38 очок та відстав від "Дніпра-1" на п'ять балів. А от відрив від третього місця, на якому розташувався "Колос" (там він опинився після зняття шістьох очок із "Волині"), складає шість пунктів. Загалом, у нашої команди 12 перемог, дві нічиї, три поразки та 38 набраних очок. Вдома було здобуто 24 очки (8 перемог та 1 поразка, кращий показник ліги), на виїзді - 14 (4-2-2, п'ятий результат).

Середня результативність "Металіста 1925" склала 1,59 м'ячів за гру (1,78 - вдома та 1,36 - на виїзді). По забитих м'ячах наша команда поділяє 4-5 місце з ковалівським "Колосом", по пропущених знаходиться на другому (менше за нас пропустив лише той самий "Колос").

Ось розкладка стосовно забитих та пропущених м'ячів у проміжках ігрового часу.

Проміжок часуЗабиті м'ячіПропущені м'ячіСпіввідношення м'ячів
1 - 15 хв707-0 = +7
16 - 30 хв.313-1 = +2
31 - 45+ хв.414-1 = +3
46 - 60 хв.404-0 = +4
61 - 75 хв.414-1 = +3
76 - 90+ хв.555-5 = 0

Показники першого тайму - 14:2 = +12, другого - 13:6 = +7.

Харків'яни пробивали п'ять 11-метрових, три з яких реалізували (два - Синиця та один - Сула) та два - ні (обидва рази - Синиця). У ворота ж нашої команди пенальті не призначалися.

В активі "Металіста 1925" три перемоги з великим рахунком та жодного подібного фіаско. Окрім того, наша команда п'ять разів перемагала суперників із різницею у два м'ячі та чотири - в один. Переможна серія (всі матчі Олександра Горяінова), яка розпочалася з матчу 9-го туру (15-е вересня) проти "Прикарпаття" (десять матчів), триває й досі (8 перемог та 2 нічиї, різниця забитих і пропущених м'ячів - 16-4). Є в "Металіста 1925" і серія з шести перемог поспіль (вона також триває), як розпочалася 13-го жовтня. В десяти матчах Першої ліги "жовто-сині" не пропускали м'ячів у власні ворота, а в чотирьох йшли з поля, не забивши супернику.

17 матчів Першої ліги за участю "Металіста 1925" відвідало 87 879 глядачів (в середньому - 5,17). На дев'яти домашніх поєдинках було 71 740 глядачів (7,97), а найбільш відвідуваним став матч проти "Прикарпаття" (10 689, дебютний матч Олександра Горяінова), на восьми виїзних - 16 139 (2,02). Цілком зрозуміло, що саме наша команда є найбільш відвідуваною під час домашніх матчів.

Ну і про служителів феміди. На 17-ти матчах "Металіста 1925" працювало 12 арбітрів. Це Владислав Дорош, Іван Бондар, Геннадій Серпутько, Олександр Дердо, Юрій Можаровський, Ігор Біч, Денис Резніков, Віталій Романов, Вадим Запрутняк, Дмитро Кубряк, Олександр Титов та Роман Блавацький. По два поєдинки судили кияни Дорош та Бондар, одесити Серпутько та Дердо, а також донеччанин Титов. По дві перемоги наша команда здобула із Дорошем, Дердом і Титовим.

Наприкінці трохи і про статистику Кубка України. В цьому змаганні наша команда провела два матчі. Спочатку вдома з рахунком 2:0 була обіграна "Оболонь Бровар", а потім на виїзді у додатковий час "жовто-сині" програли ФК "Калуш" - 0:1. У цих поєдинках було задіяно 25 виконавців. В обох грали Владислав Ємельянов, Луїз Фернандо, Ярослав Дехтяренко та Сергій Давидов.

Таким вийшла перша половину сезону у нашої команди. Вмістила вона 19 матчів, в яких було здобуто 13 перемог при двох нічиїх і чотирьох поразках. Продовжать цей футбольний рік "жовто-сині" у передостанні вихідні березня 2019-го, коли вдома приймуть СК "Дніпро-1".

Теги:
Прес-служба "М1925"
Переглядів: 883