24.11.2018
Олександр Півоваров:

Олександр Півоваров: "Осінню частину сезону можемо занести собі в актив"


Для команд ДЮФСШ "Металіст 1925" цей сезон став дебютним в Вищій лізі Чемпіонату ДЮФЛУ. Про проміжні підсумки змагань клубна прес-служба поспілкувалася з директором школи Олександром Півоваровим.

- Пане Олександре, завершилась осіння частина чемпіонату ДЮФЛУ в Вищій лізі. Давайте підіб'ємо проміжні підсумки наших команд.

- Дякую за питання. В цілому, результати наших команд, як на мене, досить оптимістичні. Команди "Металіста 1925" U-17 та U-14 лідирують у своїх групах. Команда "Металіст 1925" U-16 займає четверте місце та на два пункти відстає від третього. І, навіть, команда U-15, займає наразі шосте місце та має всі можливості піднятися значно вище. По гравцям 2004-го року є об'єктивні причини невпевненого виступу. На старті сезону основний склад цього року захворів і тому на початку Чемпіонату були непереконливі результати. Але зараз вже все в нормі і в другому колі, я вважаю, хлопці надолужать втрачене на старті. Але мене найбільше радують не високі місця, а якість гри. Нам вдалося відновити та привести в норму методику підготовки команд. Це і принесло свої плоди. Особливо хотілося б відзначити результати наших команд в протистоянні з харківським "УФК-Олімпіком". Якщо навесні цього року ми змогли в чотирьох матчах з ними взяти всього лише одне очко, то в цьому сезоні в трьох поєдинках перемога була за нами, а в одному матчі наша команда, хоч і поступилася, але абсолютно ні в чому не поступалася по грі. Це прогрес і це дуже радує. У клубному заліку наш "Металіст 1925" впевнено йде на першому місці, випереджаючи одеську ДЮСШ-11 "Чорноморець".

- Як оціните загальний рівень Чемпіонату, наскільки він високий?

- Зараз ми граємо в третій групі. Зрозуміло, що раніше ми були в так званій "київської" групі і там були більш сильніші команди, ніж ті, з якими ми граємо зараз. Зрозуміло, що грати проти київського "Динамо" та донецького "Шахтаря" набагато складніше, але і зараз ми змагаємося з командами з Одеси, Маріуполя, Кропивницького, Дніпра та Кривого Рогу. Ці міста мають славні футбольні традиції, їх дитячо-юнацькі школи завжди поставляли своїх вихованців в клуби української Прем'єр-Ліги. Рівень в нашій групі, можна сказати, вище середнього і це дає нам можливість перевіряти хлопців в іграх із хорошими суперниками.

- Яке завдання поставлено перед командами? Стати чемпіонами або призерами? Або досить просто підвищувати свій рівень?

- На загальних зборах перед стартом Чемпіонату ДЮФЛУ перед усіма командами була поставлена задача - зайняти в групі місце не нижче четвертого. Це дає право нашим командам потрапити до фінальної частини Чемпіонату України. Це завдання ніхто не знімав і ми будемо боротися за для його виконання.

- Як проходила підготовка до Чемпіонату?

- Ми готувалися дуже ретельно. Завдяки керівництву клуба та його засновникам були відремонтовані всі футбольні поля, було відновлено електроосвітлення полів. Для всіх команд ДЮФЛУ була придбана нова форма. Інфраструктура зараз, можна сказати, на високому рівні, її можна оцінити на "чотири з плюсом"! Є медичне обслуговування, команди виїжджають на змагання на комфортабельних автобусах, клуб оплачує виїзд команд на матчі Чемпіонату України, а раніше цього не було. У нашій ДЮФСШ, я вважаю, одна з кращих інфраструктур Харкова, за що велике спасибі керівництву ФК. Приведено до ладу головне футбольне поле. Цілком логічно, що за десять років експлуатації воно знаходилося в не дуже хорошому стані. Завдяки ремонту, воно знаходиться в повній функціональній готовності, тут проходять матчі Чемпіонату України та різних дитячих турнірів. Ще хотілося б відзначити той факт, що зараз виділяються кошти для щотижневих занять із гімнастики. Причому, фітнес-центр "Металіст" для гімнастики та фітнесу безкоштовно надає свої зали.

- Старша команда "Металіст 1925" U-17 - це випускний рік нашої футбольної школи. Які перспективи у хлопців і чи є вони взагалі?

- Одне із головних питань дитячо-юнацького футболу - перехід від юнацького футболу до дорослого. Не всі випускники влаштовуються в професійних клубах. Буває таке, що талановитий юнак не знаходить місця в дорослому футболі. Але в "Металісті 1925" є команда "Металіст Юніор", тому всі наші випускники, якщо є бажання, потрапляють в цю команду. Тут проходять "обкатку" обласними змаганнями і потрапляють "на олівець" тренерам головної команди, яка виступає в Першій лізі. Є приклади футболістів, які пройшли шлях від випускника до основного складу "Металіста 1925". Я вважаю, що вже зараз у, щонайменше, п'ятьох хлопців зі складу U-17 є всі шанси дорости до головної команди.

- Давайте в цілому поговоримо про ДЮФСШ "Металіст 1925". Розкажіть, які проблеми є, що очікує школу в найближчому майбутньому?

- Я вважаю, що проблем зараз немає ніяких. Проблема - це коли нічого не залежить від тебе. Зараз є завдання, які ми вирішуємо. У порівнянні з весною кількість вихованців зросла до чотирьохсот та більше. У нас в школі є методика покрокового виховання та становлення професійного футболіста. Ця методика не нова, вона була розроблена ще в ті часи, коли над нею працював нинішній генеральний директор клубу Володимир Лінке. Ще тоді вона давала свої плоди. Багато вихованців, які пройшли харківську футбольну школу, стали хорошими футболістами. До речі, ми приймаємо в нашу дитячо-юнацьку школу дітей 2013-го року народження, тобто тих, кому ще немає ще і п'яти років. Раніше такого не було.

- Ну і наприкінці хотілося б почути ваші побажання молодим харків'янам, які мріють про великий футбол та хочуть стати футболістами...

- Приходьте в нашу школу! Нехай батьки приводять вас, якщо бажаєте стати професійними футболістами та вивчати ази футболу під керівництвом наших досвідчених тренерів. У нас хороші умови. Також успіхів нашій головній команді "Металіст 1925", бажаю їй обов'язково завоювати перепустку до вищого дивізіону українського футболу. Дуже хотілося, аби вона прославляла харківський футбол на полях України та Європи. Ми будемо зростати разом!


Поспілкуватися, а також обговорити цю новину ви можете у нас на гостьовій!
Розмір шрифту:

Прес-служба "М1925"
Переглядів: 2062