Інтерв'ю членів "Клубу вболівальників"
Інтерв'ю членів
"Клуб уболівальників" - те, чим "Металіст 1925" вирізняється серед усіх професіональних клубів України. Народна модель побудови футбольного клуба є новою для нашої держави, а те, як це робиться у нас, і поготів. Саме тому прес-служба вирішила поспілкуватися з уболівальниками - членами "КВ" - та задати їм п'ять однакових питань. Ось, що з цього вийшло.

- Як саме у вас з'явилась ідея стати учасником "Клубу вболівальників"?

С.Я.
- Ідеї, власне, ніякої не було. Просто було бажання взяти участь у новій системі управління клубом. Так я і став членом "Клубу вболівальників".

Р.Я. - З 2000-х років я палкий шанувальник "Металіста". Коли клуба фактично не стало, той момент переживав дуже важко. Дізнавшись, що створюється "Металіст 1925", було цікаво, що з цього вийде. Я уважно слідкував за новоствореним клубом. Почувши про ідею "Клубу вболівальників", зрозумів, що це буде реальною можливістю бути ближчим до клубу, впливати на його розвиток та, звичайно, спілкуватися з самими гравцями. Мені це стало до вподоби. Далі я слідкував та вивчав переваги "КВ". Ну і чекав гарної цифри для вступу (посміхається). Дочекався №333 і став учасником Клубу.

В.Ч. - Я стала членом "Клубу вболівальників" у свій День народження, а саме - 12-го лютого цього року. Вирішила не бути осторонь, а допомагати Клубу, за який уболіваю, матеріально та бути поруч із командою завжди. Хто, як не ми самі, вболівальники, повинні бути поруч із командою та, чим можемо, їй допомагати.

Д.К. - Коли "Металіст доживав своїх днів, пропонував створення клубу на внески вболівальників. Тоді це було не своєчасно. При створенні "Металісту 1925" засновником через фінансові причини стати не зміг, а от членом "Клубу вболівальників" став першого ж дня після його реєстрації.

С.Ж. - Після розвалу Курченком "Металіста" в мене була футбольна апатія, я перестав сприймати футбол зовсім. Потім якось натрапив в інтернеті на інформацію про новий харківський клуб і після недовгих роздумів я приєднався до цього проекту. Відзначу, що жодного разу про це ще не пошкодував! Я без футболу не можу, так що у нас взаємовигідні відносини.

І.Ч. - Я приймаю рішення швидко, не звик витрачати багато часу на аналіз або критику. Тому ідея до мене не прийшла, а прилетіла. Щойно побачив на сайті оголошення про "Клуб уболівальників", негайно вступив! І не жалкую.

О.К. - Побачив для себе можливість бути корисним Клубу та став членом "Клубу вболівальників".

С.Д. - Стати учасником "КВ" мене підштовхнуло бажання бути причетним до становлення молодого та перспективного харківського клубу. Саме надія на умовне продовження головного футбольного клубу Харкова, який обов'язково буде перемагати та ставити перед собою найвищі цілі, під керівництвом небайдужих (для багатьох - знайомим) уболівальників та фанатів футболу, визначило моє рішення та вибір. Як фінансова, так і моральна підтримка, знаходячись поруч із такими ж небайдужими людьми, це і є той фактор, який повинен бути мінімально вирішальним при своєму виборі для кожного небайдужого.

В.Р. - Як правник, я вивчив документи про "Клуб уболівальників" і швидко прийняв рішення. Мені все подобається і тому я з Клубом.


- Чи бачите ви у цьому проекті перспективу? Може, щось треба змінити або покращити?

С.Я.
- Перспективи, звісно, є. Але хотілося б, аби у подальшому члени "Клубу вболівальників" із активною підпискою приймали участь у прийнятті важливих рішень у житті Клубу шляхом голосування. Схему впливу вболівальницької думки, звичайно ж, треба продумати додатково.

Р.Я. - Перспективи, безперечно, є! Це по-європейські. Для українського футболу це по-новому. Але даний проект - вірний шлях для розвитку. Щодо того, що додати, то як на мене, необхідно розширювати перелік переваг, допрацьовувати партнерську програму, аби були знижки у партнерів тощо. Недоліків я не бачу.

В.Ч. - "Клуб уболівальників" допомагає команді фінансово та через комісії вирішує поточні робочі моменти. В мене є побажання, аби кращих гравців матчів нагороджувати кращі та найактивніші члени "КВ". Уявіть собі, що в когось в команді є улюблений гравець, і вболівальник буде намагатися заслужити право нагородити того на заповненому стадіоні.

Д.К. - Перспективи є. Треба більше членів "КВ", але кожному потрібна своя вигода. Значить, треба створити такі умови (запустити програму лояльності).

С.Ж. - Якби я не бачив перспектив в цьому проекті, то я б не витрачав на нього ні час, ні свої ресурси.

І.Ч. - Спочатку перспективу було видно, проте минуло півтора роки, і люди вступають до "КВ" не так жваво, як на початку розвитку проекту. Багато хто вважає, що членство має приносити якусь користь. Декому потрібно розвивати свій бізнес, комусь просто відвідувати матчі "Металіста 1925" безкоштовно всією родиною. Але жоден з цих людей не замислився, що "КВ", в першу чергу, це допомога Клубу. І єдине, що потрібно змінити - ставлення людей до "Клубу вболівальників".

О.К. - Перспектива є завжди. Але ми багато говоримо та нічого не робимо. Можливо, треба зібрати великий круглий стіл із керівництвом та вболівальниками та визначити, чому ми відносно залучення нових ЧКВ стоїмо на місці.

С.Д. - У нашому футбольному проекті я бачу перспективу зростання. Як клубу, команди та окремо гравців, так і відродження футбольного життя та культури у Харкові та області. Це і зумовило мій вибір та рішення бути поруч. Якісь поради щодо покращення розвитку Клубу дати не можу, адже вважаю, що цим повинні займатись спеціалісти. До них я себе зараховувати, нажаль, не можу. Те, що я бачу, мене влаштовує повністю.

В.Р. - Так, я бачу перспективу в розвитку клубної роботи та команди. Ця перспектива полягає у підвищенні в класі.


- Чи стане така модель побудови Клубу успішною? Чи можливий провал, та, умовно кажучи, краще, аби в Клубі був Президент?

С.Я.
- Думаю, що ця модель більш прогресивна, ніж та, де рулити буде одна людина, від якої повністю залежить життєдіяльність клубу. У нашій моделі є місце для підстраховки у фінансовому плані та прийнятті ключових рішень.

Р.Я. - Вона повинна стати вдалою. Президент - це добре лише в плані грошей, якщо він олігарх. А в даній моделі побудови клубу багато переваг. Тут не залежить все від однієї людини, яка може розпоряджатися всім на власний розсуд та бавитися клубом, наче іграшкою. З іншого боку, необхідно, аби засновники пам'ятали, що це - загальне діло, i мета в усіх одна! Тому, свої амбіції треба тримати при собі, поважити один одного та діяти лише на благо "Металіста 1925".

В.Ч. - Категорично проти Президента. Таке вже проходили. Одна людина на власний розсуд все вирішувала, а потім самовільно залишала клуб напризволяще. Президент ні з ким не радився, а вболівальник і близько до команди не підходив. Все вирішувалося за зачиненими дверима. В нас не так. Уболівальники все знають та мають змогу особисто поспілкуватися з генеральним директором Володимиром Лінке та засновником Клубу Сергієм Стороженком. Всі мають змогу прийти на зібрання, почути про проблеми Клубу та надати допомогу.

Д.К. - Така модель може стати успішною. Але на чолі потрібен харизматичний лідер. У нас він є!

С.Ж. - В Європі така схема давно вже успішно існує. "Бенфіка", наприклад, все життя на забезпеченні вболівальників. Але Україні потрібно прийти до цього і ФК "Металіст 1925" покаже, що ми можемо обійтися без олігархів.

І.Ч. - Така модель має стати успішною. Дуже багато світових прикладів, найяскравіший з них - "Барселона". Проте, мабуть, ми маємо зачекати. Зараз непрості часи, як для України, де триває війна, так і для всього українського футболу. Щороку з футбольної мапи зникають клуби, тому наші успіхи дуже тішать. Президент нам не потрібен, бо коли у керма стоїть одна людина, доля клубу залежить тільки від неї. Далеко не треба ходити - "Металіст", "Дніпро", "Геліос"...

О.К. - Вірю в дану модель. У нас задачі ставляться під кожний сезон. Можливо, вже скоро зможемо поборотися з "Динамо" та "Шахтарем" за Лігу чемпіонів.

С.Д. - Модель структури Клубу на цей момент є ідеальною. В перспективі у Прем'єр-Лізі для відповідного розвитку, дійсно, можна розглядати таку кандидатуру, як Президент. Але з можливістю засновників, як затвердження на посаді, так і зняття з неї.

В.Р. - Створена модель є успішною тому, що ми всі маємо можливість не тільки бути почутими керівництвом футбольного клубу, а і самі приймаємо важливі рішення, в тому числі, з правових і стратегічних питань.


- Чи є ви членом тієї чи іншої комісії?

С.Я.
- Я є членом комерційної комісії. Аби комісії приносили Клубу користь, він - Клуб - повинен стати ще багатшим. Тоді з'явиться ідея втілювати у життя всі цікаві ідеї, які наразі пропонуються, але не мають можливості для реалізації через брак фінансів.

Р.Я. - Я є членом комісії, більш того, я секретар комісії по комунікаціям із уболівальниками. Інакше й бути не могло, оскільки, вступаючи до "Клубу вболівальників", ця перевага мене вабила чи не найбільше. Це можливість бути в самому Клубі, впливати, допомагати своїми знаннями. На мою думку, комісії вже приносять дивіденди. Принаймі, наша комісія для Клубу робить багато корисного. Це i організаційні моменти, i долучення вболівальників, популяризація "М1925", ідеї та реалізація конкурсів тощо. Хотілося би, щоб інші комісії, які ще в процесі створення, активно запрацювали.

В.Ч. - Поки що через зайнятість у роботі комісій участі не приймаю. Але я не пропускаю ані жодного домашнього, ані жодного виїзного матчу, знаходжу гроші та їжджу навіть на дальні виїзні матчі команди. Ось із друзями збираємось до Петрового. Ми організувалися та найняли мікроавтобус. Також не пропускаю жодної події, організованої "Клубом уболівальників". Наприклад, від сімейного дня отримала масу позитивних вражень.

Д.К. - Так, я є членом комерційної комісії. Треба працювати, пропонувати нові ідеї та просувати бренд!

С.Ж. - Так, я беру участь у двох комісіях: комісії по комунікації із уболівальниками та комісії з комерційних питань. Аби комісія приносила дивіденди, потрібно, щоб кожен з нас хотів і міг допомогти Клубу, щоб у тих, хто вступив до комісій, були "жовто-сині" серця!

І.Ч. - Я є членом комісії по комунікації з уболівальниками. Комісія почала роботу одною з перших та вже приносить дивіденди. Основна мета комісії - популяризація бренду "Металіст 1925" серед різних груп уболівальників. Чим більше людей прийдуть на трибуни, тим більшим буде бюджет Клубу та яскравішою підтримка гравців.

О.К. - Так, я член комерційної комісії.

С.Д. - Я не є членом якоїсь комісії, бо не вважаю, що мої можливості якимось чином можуть бути корисними у роботі Клубу. Напевно, саме тому при вашому зверненні я і не ввійшов у число засновників Клубу. Скоріш за все, це мій комплекс. Маю бажання своїми діями поза Клубом привести до членства у "КВ" та на трибуни стадіону якомога більшу кількість професійно підготовлених людей, які б могли допомагати у становленні та просуванні нашого проекту. Популяризувати футбол та Клуб у масах - це моя особиста ціль, як уболівальника.

В.Р. - Так, я відразу вступив до правової комісії "Клубу вболівальників" і на першому засіданні мене обрали Головою. Є дуже складні правові питання діяльності Клубу, в тому числі, у сфері взаємовідносин зі спонсорами, інвесторами, партнерами, у ліцензійній і статутній діяльності. У комісії зібралися дуже активні і професійно підготовлені фахівці, а тому працювати легко, хоча напруженість велика.


- Якими ви бачите перспективи команди у Першій лізі? Шість матчів: чотири перемоги та дві поразки...

С.Я.
- Упевнений, що новий сезон наша команда розпочне у Прем'єр-Лізі!

Р.Я. - Я оптиміст! Вважаю, що ми на правильному шляху. Старт вдалий. У тренерський талант Сергія Валентиновича (Валяєва - примітка) дуже вірю. Переконався в матчі з "Днiпром-1". Тому, лише вперед, лише до Прем'єр-Ліги! Наше місце там. За "Металіст 1925"! За Харків!

В.Ч. - Не люблю я робити далекоглядні прогнози. З гравців мені подобаються Жданов, Поспєлов і Романов. Молодь, дивлячись на досвідчених Жданова та Поспєлова, повинна зростати. Дуже подобається тренер Валяєв. Йому б побільше впевненості та суворого відношення з футболістами. Але я впевнена, що в Сергія Валентиновича все вийде. До турнірної таблиці заглянемо по закінченні Чемпіонату, а зараз будемо вболівати за наших у кожній грі! Думаю, що цій команді до снаги вирішувати високі завдання. Дуже приємно, що після кожної гри футболісти та тренери підходять до вболівальників і з ними спілкуються. З командою буду завжди - і в радості, і у біді!

Д.К. - Думаю, що будемо боротися за третє місце.

С.Ж. - Якщо команда не буде допускати дитячих помилок, то все у нас вийде. Детально розповідати не буду, адже не хочу загадувати на перед.

І.Ч. - Перед початком Чемпіонату було незрозуміло, що чекає нас надалі. Проте, вже зараз ми можемо сказати про те, що команда має закінчити перше коло в трійці лідерів. Мені абсолютно байдуже, як проведуть свої матчі інші конкуренти, але в своїх поєдинках ми маємо тільки перемагати. А сезон ми маємо завершити не нижче другої сходинки. На нас чекають домашні матчі з СК "Дніпро-1" та "Волинню". Саме в них і буде вирішуватись наша доля.

О.К. - Впевнений - вийдемо до Прем'єр-Ліги!

С.Д. - Я впевнений, що наша команда вийде до Прем'єр-Ліги. Матчі та амбіції всіх співробітників та гравців є цьому підтвердженням. Особливо відзначу Синицю. У ЗМІ була інформація стосовно інтересу до нього "Динамо", але хлопця хотілося б зберегти.

В.Р. - Звісно, ми всі бажаємо перейти до УПЛ. Для виконання цієї задачі у нас все є. Хотілося б побажати керівництву Клуба творчої енергії, а головному тренеру - бути більш виваженим і розсудливим.


Крім того, прес-служба додатково відкрила діалог із тими членами "Клубу вболівальників", хто має заборгованість у сплаті членських внесків або перейшов у неактивний статус. Ми поставили таке запитання.

- В чому причина заборгованості або не активності у діяльності в якості Члена Клубу уболівальників? Чи маєте намір припинити членство?

Є.Я. - Ви знаєте, таким був час, що трішечки замотався і, з урахуванням сімейних обставин, не зміг своєчасно сплатити внесок. Тому виникла заборгованість. Не маю намірів припинити членство у "Клубі вболівальників", обов'язково буду на матчі з "Прикарпаттям" і ближчим часом ліквідую заборгованість.

М.С. - У мене є особиста причина, з якої я перестав сплачувати внески, як член "Клубу вболівальників". Вона не має відношення до футбольного клубу. Розраховую, що найближчим часом зможу активізувати власне членство і ліквідувати борг. Розумію, що це важливо, ідля клубу, і для команди. Не прості часи. Тому є складнощі.

Г.С. - Скажу відверто, є більш важливі справи, на які моя родина вирішили витратити кошти. Так, я люблю футбол і "М1925", но найближчим часом не матиму можливості фінансово підтримувати клуб. Думаю, що в жовтні зможу поновити членство. У будь-якому разі, розраховую на це.

В.А. - Я слідкую за Клубом і не хочу виходити з членів "Клубу вболівальників". Але ситуація склалася таким чином, що я вимушений довготривалий термін знаходитися поза межами України. Лікувався. Зараз повернувся додому і, як тільки буде можливість, відразу поновлю активне членство та ліквідую усі борги. "Металіст 1925" люблю та буду підтримувати.

А.К. - Так, я знаю, що вже накопичилася велика заборгованість по внесках. Розумію важливість "Клубу вболівальників" для фінансової стабільності ФК "М1925". Прошу не виключати мене з "Клубу вболівальників". Вже півроку, як хворіють батьки, і більшу частину заработків спрямовую на ліки для них. Коли є можливість, іду на матч, але внески поки сплачувати можливості не маю.


Примітка. Деякі номери телефонів і поштові скриньки ЧКВ виявилися неактуальними.

Прес-служба ФК "Металіст 1925" вдячна співробітникам Клубу, які працювали над цією темою, а також тим, хто погодився відповісти на наші питання. Бажаємо всім успіхів, здоров'я та перемог!

Прес-служба "М1925"
Переглядів: 933