Еміль Тер-Степанян: "Досягнути якихось успіхів можна тільки спільними зусиллями"
Эмиль Тер-Степанян:
Інтерв’ю одного з засновників ФК "Металіст 1925" Еміля Тер-Степаняна. Тема: розвиток команди, "Клубу вболівальників" і перспективи у Першій лізі.

- Пане Емілє, в чому вбачаєте секрет настільки стрімкого розвитку нашої команди, яка з року в рік підвищується в класі?

- Я думаю, що ніяких секретів тут немає, тільки щоденна праця всіх причетних під керівництвом Сергія Стороженка та Володимира Лінке. Це і дає такий результат, адже тільки разом і тільки спільними зусиллями можна чогось досягти глобального!

- Наскільки в цьому контексті важлива роль "Клубу вболівальників"? Чи виправдовує він ті надії, які були у засновників при його створенні?

- "Клуб уболівальників" ми задумували, як систему вболівальницького самоврядування. На мій погляд, незважаючи на складності, вона працює. Думаю, що з повноцінним запуском програми лояльності, число членів Клубу зросте.

- Чи задоволені ви відвідуваністю матчів команди у Другій лізі і, як думаєте, чи зросте вона в Першій?

- Відвідуваність залежить від багатьох факторів. На мій погляд, основний - це успішна гра команди. Коли команда йшла на першому місці, наші вболівальники встановили рекорд Другої ліги, коли в третьому колі пішли невдалі результати, то і відвідуваність зменшилась. Думаю, що в Першій лізі відвідуваність збільшиться (підтвердженням цього стали майже 10 тисяч на іграх із "Агробізнесом" та "Сумами"), але, знову ж таки, багато чого буде залежати від гри команди.

- Ваші враження від перших трьох матчів у Першій лізі.

- Навіть по трьох матчах видно, що Перша ліга - це інший рівень, хлопцям поки складно, незважаючи на два виграних матча. Радує самовіддача і, думаю, що після того, як команда зіграється, ми побачимо не тільки результат, але й цільну та якісну гру.

- В команду прийшло відразу 11 нових гравців. Завдання тренера створити згуртовану команду, здатну на вирішення високих завдань. Як, на ваш погляд, це завдання здійсненне? Чи варто було робити настільки кардинальне оновлення складу?

- У нас з колегами-засновниками правило - ми не втручаємося в роботу тренерів. Але, очевидно, що для вирішення задач в Першій лізі зміни в складі були необхідні.

- Які команди Першої ліги будуть боротися за підвищення в класі в цьому сезоні?

- В першу чергу, хочу, аби в УПЛ вийшов "Металіст 1925" (посміхається).

Якщо ж говорити в цілому, то загадувати щось в українському футболі складно. Є приклад: міцні команди, які мають стабільне фінансування, але, скоріш за все, не зможуть в УПЛ грати вдома. Чи захочуть вони в такому випадку підвищуватися в класі? На даний момент виділяються СК "Дніпро-1" і "Волинь", які мають, як відповідну інфраструктуру, так і міцний склад.

- Чи є у вас в нашій команді, скажімо так, улюблені гравці, гра яких вам подобається та приносить задоволення?

- Не хотів би нікого виділяти, вважаю, що на першому місці має бути Команда, в якій кожен гравець важливий на своєму місці.

- Що б ви хотіли змінити в українському футболі, перш за все, для підняття інтересу серед уболівальників?

- Я бачу дві основні проблеми - фінансова ситуація в багатьох клубах і корупція. Поки в цих аспектах зрушень на краще не буде, відвідуваність матчів також не зросте.

- Знаємо, що ви активно, як вдома, так і на виїзді підтримуєте національну збірну України. Якими бачите її перспективи в Лізі Націй та відборі на ЄВРО-2020?

- Про перспективи відбору не ЄВРО можна буде говорити тільки після жеребкування у грудні. Що стосується Ліги Націй, то суперниками нашої команди будуть дві гідні збірні Чехії та Словаччини. Проте, впевнений, що нашим цілком під силу таку групу виграти. Шкодую тільки, що збірна буде позбавлена ​​підтримки своїх уболівальників в домашньому матчі зі Словаччиною. Та й в гостьовому з Чехією через невелику місткість стадіону квота буде зовсім невеликою.

Теги:
Прес-служба ФК "М1925"
Переглядів: 5369